Aktualności

Dr Joanna Sward Dentysta roku 2018

Głosuj na Dr Sward!

Zapraszamy do oddania głosu na Dr Joannę Sward w plebiscycie Portalu Dentystycznego, którego celem jest wyłonienie „Dentysty Roku”. Ogłoszenie wyników odbędzie się we wrześniu.

Więcej
Endodoncja - ostatnia szansa na uratowanie zęba!

Leczenie endodontyczne – czyli ostatnia szansa na uratowanie zęba

Leczenie kanałowe jest przez dentystów często nazywane leczeniem ostatniej szansy. Dzieje się tak ponieważ zalecenie do leczenia kanałowego ma miejsce zwykle po zdiagnozowaniu zapalenia miazgi zęba. Dotarcie szkodliwych drobnoustrojów do miazgi świadczy o zaawansowanym stadium rozwoju próchnicy i poważnym zagrożeniu utraty zęba. Leczenie endodontyczne ma na celu usunięcie zakażonej tkanki i tym samym uratowanie zęba przed usunięciem.

Więcej
Licówki na wakacje w aurident

Uśmiech na wakacje? Z licówkami zdążysz

Piękny uśmiech w połączeniu ze smukłą sylwetką to doskonałe połączenie. O ile sylwetka w większości wypadków jest do wypracowania na siłowni, czy zajęciach fitness, to piękny uśmiech może wymagać dodatkowego wsparcia. Nie każdy bowiem urodził się z linią równiutkich zębów.

Więcej
Całowanie zwalcza próchnicę?

Całowanie zwalcza próchnicę?

Academy of General Dentistry opublikowało informację, jakoby całowanie przyczyniało się do zwiększenia ilości śliny, która jest naturalnym środkiem oczyszczającym jamę ustną, dzięki czemu przyczynia się do zwalczenia próchnicy.

Więcej