Kiedy koniecznie musisz odwiedzić dentystę

Kiedy koniecznie musisz odwiedzić dentystę

W naszej pracy spotykamy się z pytaniem, w jakich przypadkach koniecznie należy przyjść do gabinetu dentystycznego. Z tego powodu postanowiliśmy przedstawić wam katalog najczęściej występujących dolegliwości, których nie warto ignorować. Wskazanym jest natomiast udać się do dentysty.

  1. Nadwrażliwość zębów – przedłużająca się nadwrażliwość zębów może być spowodowana ubytkiem, a takowy trzeba jak najwcześniej uzupełnić.
  2. Ciąża i jej planowanie – leczenie zębów może być poważnym problemem w czasie ciąży, dlatego planując zajście w ciąże warto przygotować się na to również pod względem zdrowia zębów. Leczenie w czasie ciąży może sprawiać dodatkowe problemy, w organizmie kobiety zachodzą zmiany hormonalne, które mogą zwiększać podatność ciężarnej na różne choroby.
  3. Krwawiące dziąsła – krwawienie dziąseł podczas szczotkowania i posiłków to ważny powód do wizyty u stomatologa.
  4. Obrzęk dziąseł – zdrowe dziąsła są jasnoróżowe i twarde. Obrzęk dziąseł i ich zaczerwienienie mogą być dowodem na zaawansowany stan zapalny.
  5. Nieprzyjemny zapach z ust – jeśli zapach z twoich ust gwałtownie się pogorszył może to być objaw wielu bardzo poważnych chorób, paradontozy, nieleczonych ubytków, początków cukrzycy, czy problemów z układem trawiennym.

Pamiętajcie, że to nie wszystkie powody, jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości czy przyjść ze swoją przypadłością, lepiej umówić się na wizytę.

Oczywiście do Aurident!

Dr n. med. Joanna Sward