Korony cyrkonowe

kobieta z białym usmiechem

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów wrocławskiej Kliniki Stomatologii Aurident wprowadziliśmy do oferty zakładanie innowacyjnych koron cyrkonowych. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z wypełnień z wykorzystaniem tego typu koron. Mają one szereg niepodważalnych zalet.

Zalety zastosowania koron cyrkonowych

Korony wykonywane z tlenku cyrkonu (potocznie nazywanym cerkonem) są innowacyjnymi, pełnoceramicznymi koronami. W medycynie tlenek cyrkonu stosuje się od 40 lat. Ze względu na to, że cyrkon jest ceramiką najwyższej klasy ? charakteryzuje go niezwykła jakość, wytrzymałość, a przy tym lekkość. Gwarantuje on wysoki stopień szczelności korony oraz precyzyjne przyleganie do naturalnego uzębienia. Ponadto, tlenek cyrkonu jest materiałem biozgodnym. Oznacza to, że nie powoduje on żadnych uczuleń u pacjentów. Ze względu na wytrzymałość i odporność na ścieranie – korony te można eksploatować przez długi czas. Korony cyrkonowe łączą jakość z doskonałym efektem estetycznym.

Cyrkon w porównaniu do standardowych koron wykonywanych z metalu i porcelany gwarantuje najbardziej naturalny efekt. Jako jedyny materiał ma kolor biały. Dzięki temu światło załamuje się na powierzchni zęba (tak jak w przypadku zęba naturalnego). Załamanie się światła na koronie wykonanej z tlenku cyrkonu umożliwia bardziej precyzyjne i efektywne dobranie koloru korony, pasującego do reszty uzębienia. Częstym problemem przy zakładaniu koron jest nieestetyczny siny brzeg dziąsła.

W przypadku zastosowania koron cyrkonowych ten problem w ogóle nie ma miejsca. Jest to spowodowane tym, że korony cyrkonowe charakteryzują się małą przyczepnością płytki bakteryjnej. Dzięki tej koronie pacjent może cieszyć się zdrowym, naturalnym dziąsłem. Tlenek cyrkonu jest materiałem bakteriostatycznym. Minimalizuje to w znacznym stopniu ryzyko pojawienia się próchnicy pod koroną. Materiał ten jest też świetnym izolatorem ciepła i zimna. Pacjenci posiadający korony cyrkonowe mogą więc czerpać maksymalną przyjemność z konsumpcji zarówno ciepłych jak i zimnych posiłków/napoi. Z tlenku cyrkonu można wykonać korony zarówno całościowe jak i częściowe. Można je stosować na odcinkach przednich, ale także na wymagających odcinkach bocznych uzębienia.

Dla kogo przeznaczone są korony cyrkonowe?

Kiedyś korony cyrkonowe były w zasięgu jedynie wąskiego grona pacjentów. Obecnie może sobie na nie pozwolić każdy pacjent, który ceni naturalne piękno oraz zdrowie swoich zębów. Korony cyrkonowe polecane są dla osób posiadających wysoko umiejscowioną górną wargę podczas uśmiechania się. Są także polecane dla tych pacjentów, którzy borykają się z licznymi przebarwieniami, zniszczeniami na zębach oraz nadmiernie obciążonym zgryzem.

Jeśli są Państwo zainteresowani założeniem korony cyrkonowej ? serdecznie zapraszamy do Kliniki Stomatologicznej Aurident mieszczącego się we Wrocławiu przy ul. Skwierzyńskiej 26b.

Cyrkon

Najstarszym i najczęściej występujący w skorupie ziemskiej minerałem. Jest on podstawą do wytworzenia Zirkonoxid (Yttrium stabilizowany Zirkoniumdioxid). Ten pierwszej klasy materiał od ponad 20 lat z powodzeniem stosowany jest w ortopedii(np. w chirurgii stawu biodrowego).Ten trudny do przerobienia materiał udało się również wykorzystać dziedzinie stomatologii. Spośród dostępnych dziś materiałów ceramicznych cyrkon posiada znakomite właściwości biologiczne i jest bez wątpienia najlepszym i najnowocześniejszym materiałem na korony i mosty.

Zalety:

  • wysoka przezierność
  • możliwość indywidualnego doboru koloru
  • brak ciemnych krawędzi
  • całkowity brak metalu ( nie powoduje reakcji alergicznych)
  • bardzo dobre właściwości biologiczne
  • najwyższa jakość
  • długowieczność

 

Estetyka I Naturalny Wygląd

Wysokiej przezierności cyrkon dający możliwość indywidualnego doboru koloru, posiada estetyczny i naturalny wygląd. W przeciwieństwie do podbudowy metalowej nie posiada ciemnych krawędzi przy dziąsłach zachowując naturalny kolor.

Komfort Użytkowania I Czystość

Ten kwasoodporny materiał zapobiega wchłanianiu substancji szkodliwych, a tym samym znacznie ułatwia czyszczenie. Znakomita przejrzystość cyrkonu nadaje koroną estetyczny i naturalny wygląd

Zdrowe Użytkowanie

Badania dowiodły, że zastosowanie cyrkonu nie prowadzi do powstania jakichkolwiek alergii. Jest to materiał wyjątkowo biokompatybilny z tkankami i błoną śluzową, co nie pozostaje bez znaczenia dla paradontozy i higieny jamy ustnej. Charakteryzuje się niewielką przenikalnością cieplną, co jest niezwykle ważnym czynnikiem przy uzupełnieniach protetycznych.

Długowieczność I Stabilność

Przy prawidłowej budowie zębów, prace protetyczne z cyrkonu są inwestycją na całe życie. Ze względu na wysoką twardość i dużą gęstość materiału są odporne na czynniki mechaniczne, ścieranie, a z upływem czasu nie ulegają przebarwieniom i zmianom koloru.

100% Cyrkonu

Naturalny wygląd, stabilność i komfort prac poczynając od pojedynczej korony do dużych mostów-cyrkon spełnia wszystkie wymagania wysokiej jakości i trwałości, przy równoczesnym zachowaniu świeżości i estetyki.

Podaruj sobie i swoim bliskim zadbany uśmiech!