Stomatologia dziecięca

Dziecko myjące zęby

Dzieci są najdelikatniejszymi Pacjentami. Nie tylko dlatego, że pracuje się z nimi w bardzo małej skali – wszystko jest mniejsze, ale również ze względu na wpływ, jaki może mieć to leczenie na postrzeganie dentysty i higieny zębów, gdy dziecko dorośnie.

Naszym najważniejszym celem jest leczyć tak, aby nie zrazić naszych najmłodszych Pacjentów do stomatologa. W naszej klinice wizyty dzieci odbywają się zawsze w miłej atmosferze, a lekarze dokładają wszelkich starań, by dziecko nie tylko nie odczuwało żadnych dolegliwości, ale też z chęcią wróciło na następną wizytę.

Odpowiednio wyrobione nawyki u maluchów i zadbane ząbki pozwolą:

• wejść w życie dorosłe bez obaw przed dentystą;
zniwelować ryzyko wystąpienia poważniejszych schorzeń jamy ustnej;
trzymać pieczę nad stanem zębów i zgryzu dziecka, przy pomocy regularnych wizyt kontrolnych w gabinecie.

Jeśli dziś zadbamy o zęby naszych dzieci, podziękują nam gdy dorosną.

Znaczek leczenia bezbolesnegoBEZBOLESNE LECZENIE PRÓCHNICY – przed każdym leczeniem dziecko zostaje znieczulone systemem komputerowym The Wand, a wcześniej smakowym żelem znieczulającym .Dla naszych najmłodszych Pacjentów przygotowaliśmy nowoczesny materiał do wypełnień w 7 kolorach. Możliwość dokonania przez dziecko wyboru pomiędzy dostępnymi kolorami: złotym, srebrnym, niebieskim, różowym, zielonym, pomarańczowym i cytrynowym zachęci je do współpracy podczas zabiegu.

Pan zębuś

LAKOWANIE – zabieg profilaktyczny, mający na celu wypełnienie bruzd na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnym światłoutwardzalnym materiałem (lakiem). Bruzdy i zagłębienia są najczęstszym miejscem powstawania procesu próchnicowego. Lak szczelinowy dokładnie wypełnia podatne na próchnicę miejsca, uniemożliwiając zaleganie resztek pokarmowych i bakterii. Zabieg należy przeprowadzić w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się powierzchni żującej zęba w jamie ustnej.

Zębuś ze szczoteczką

IMPREGNACJA – jest to zabieg, który stosujemy w przypadku rozległej, wielopowierzchniowej próchnicy zębów mlecznych, najczęściej siekaczy, gdy choroba rozwija się bardzo wcześnie, a leczenie w sposób tradycyjny jest niemożliwe.

 

fluorFLUORYZACJA– zabieg profilaktyczny mający na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę . Fluor uwalniany ze stosowanych preparatów wbudowuje się w szkliwo zębów wzmacniając ich strukturę , dzieki czemu są one bardziej odporne na kwasy i bakterie powodujące próchnicę. Ponadto fluor powoduje reminalizację drobnych ubytków szkliwa. Fluoryzację przeprowadza się po oczyszczeniu zębów.  W naszym Centrum stosujemy preparaty w formie pianki, gwarantuje to, doskonały kontakt jonów fluorkowych z tkankami zęba, a musujące i pękające pęcherzyki pianki dostarczają jony fluorkowe do  tkanki zęba w równomierny i ciągły sposób. Truskawkowy  smak pianki powoduje, że zabieg fluoryzacji jest przyjemny. Zabieg fluoryzacji jest zalecany dzieciom od 7 roku życia.