Wybielanie zębów

kobieta z białym usmiechemDługo by wymieniać, w jak wielu sytuacjach przydatny jest piękny i naturalny uśmiech. Niejednokrotnie jest on podstawą sukcesu w życiu zawodowym i osobistym. Jednak wraz z upływem czasu, kolor zębów potrafi ulec znacznej zmianie i w niekontrolowany sposób ściemnieć.

Na szczęście istnieje wiele metod pozwalających odzyskać naturalny kolor, a nawet rozjaśnić barwę zębów u wszystkich Pacjentów i Pacjentek. Specjalizujemy się także w wybielaniu zębów martwych. W AuriDent wybielanie zębów osiągamy w dwuetapowym procesie.

Pierwszy etap związany jest z przygotowaniem jamy ustnej:

  • kontrolujemy jamę ustną i leczymy wszystkie zęby oraz dziąsła;
  • poddajemy Pacjentów zabiegom higienizacyjnym, usuwamy kamień i osad nazębny;

Kolejny poziom to wybór metody wybielania. Zależnie od preferencji Pacjenta możemy zaproponować:

  • wybielanie nakładkowe – pozwalające w ciągu 10-14 dni wybielić zęby przy pomocy specjalnego żelu wybielającego;
  • wybielanie zębów w gabinecie za pomocą lampy LED – specjalistyczny 45-minutowy zabieg;

Proponujemy nowoczesne i sprawdzone metody wybielające, dzięki którym będą się Państwo mogli cieszyć pięknym i białym uśmiechem przez długi czas. Gwarantujemy najwyższą jakość i bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów wybielania zębów w gabinecie.

Zapraszamy do Kliniki Stomatologicznej Aurident, razem odświeżymy Twój uśmiech!

Szczegółowa charakterystyka zabiegów:

WYBIELANIE NAKŁADKOWE

wyb1

Wybielanie nakładkowe jest to wybielanie przeprowadzane częściowo w domu przez samego Pacjenta, a częściowo w gabinecie dentystycznym. Na początku stomatolog pobiera wyciski zębów i dziąseł, by

na tej podstawie móc wykonać unikatowe szyny z przestrzeniami dla materiału wybielającego. Pacjent przechodzi odpowiednie przeszkolenie, po którym będzie potrafił samodzielnie w domu nakładać żel do wkładek.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg trwa około 10-14 dni. W tym czasie Pacjent jest zobowiązany do zgłaszania się na wizyty kontrolne u dentysty, który sprawuje nadzór nad procesem wybielania, by był on bezpieczny i skuteczny. Ten typ wybielania wymaga od Pacjenta systematyczności, ale efekt jest wart wysiłku, bo utrzymuje się porównywalnie długo do zabiegu przeprowadzonego z użyciem lampy led. Cena jest nieco niższa niż przy wybielaniu lampą.

WYBIELANIE ZA POMOCĄ LAMPY LED

wyb2

Wybielanie za pomocą lampy – ten zabieg jest przeprowadzany wyłącznie w gabinecie dentystycznym. Polega na nałożeniu na powierzchnię zębów specjalnego żelu wybielającego, a następnie aktywowanie go przez światło lampy . Zabieg trwa około 45 minut, więc jest to o wiele szybsze rozwiązanie niż wybielanie nakładkowe, a koszt jest jednorazowy.

Takie wybielanie jest całkowicie bezpieczne i cieszy się pozytywnymi opiniami. W ciągu jednej wizyty można wybielić zęby nawet o kilkanaście odcieni w skali VITA. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się około 2-3 lata, zależnie od trybu życia Pacjenta. Przez pierwsze dwie doby po zabiegu wskazane jest, by stosować tzw. białą dietę i unikać spożywania produktów z ciemnymi barwnikami. Zaleca się również szczotkowanie zębów wybielającą pastą bez fluoru dla utrzymania pożądanego rezultatu. Nie zaleca się wykonywania tych zabiegów kobietom w ciąży.

 

POZOSTAŁE SPOSOBY WYBIELANIA ZĘBÓW – NIE ZALECANE

Efekt wybielania zębówIstnieją różne sposoby wybielania zębów. W kosmetycznym wybielaniu specjalizują się coraz częściej salony urody, jednak w tego typu miejscach nie można skonsultować się z lekarzem specjalistą, który oceni stan uzębienia i profesjonalnie doradzi czy można  zabieg wykonać i czy nie ma przeciwwskazań do wybielania

Bardzo często zdarza się tak, że pacjenci zgłaszają się do nas po tym jak samodzielnie próbowali poprawić soj usmiech w domu, wybielając zęby preparatami nieznanego pochodzenia czy wodą utlenioną, sodą oczyszczoną, lub stosując specjalne paski.Wybielanie zębów na własną rękę może być niebezpieczne, aby uzyskać długotrwały efekt bez szkody dla zdrowia zębów, zgłoś się na wizytę do dentysty.

Jeśli chcesz mieć białe zęby, warto więc zapytać stomatologa o takie rozwiązania, jak: wybielanie lampą led, wybielanie laserowe, wybielanie nakładowe itd.  Jeśli masz pytania?

Zapraszamy do Aurident