Aktualności
28.09.2021

Bardzo krzywy zgryz, czy jest powód się wstydzić?

Żeby nie powodować niepotrzebnego stresu, na pytanie postawione w tytule odpowiemy od razu. Oczywiście, że nie powinniśmy się wstydzić krzywego zgryzu. Według statystyk wady zgryzu o różnym nasileniu dotyczą nawet 60% populacji. Jest to

Udostępnij:

Żeby nie powodować niepotrzebnego stresu, na pytanie postawione w tytule odpowiemy od razu. Oczywiście, że nie powinniśmy się wstydzić krzywego zgryzu. Według statystyk wady zgryzu o różnym nasileniu dotyczą nawet 60% populacji. Jest to więc problem o dużo szerszej skali, niż nam się wydaje. Niestety liczba ludzi leczących tę przypadłość nie jest już tak imponująca, mimo, że krzywy zgryz może powodować problemy natury estetycznej, ale i zdrowotnej. Dziś skoncentrujemy się na pierwszym aspekcie tego zagadnienia.

Estetyka uśmiechu
Wiele osób zawstydzonych jest swoim uśmiechem. Nierówna linia zębów, niedomykanie się szczęki, odstające dolne lub górne zęby, czy niewłaściwa płaszczyzna ułożenia zębów, potrafią sprawić, że Pacjenci nabierają kompleksów. Tymczasem z kilku przyczyn nie ma powodów do kompleksów.
1- Po pierwsze, krzywy zgryz w różnym stopniu jest dość częstą przypadłością i mimo, że mogą różnić się rozległością, czy widocznością, to naprawdę wiele osób ma te problemy.
2- Po drugie, większość problemów z krzywym zgryzem jest wyleczalna i w związku z tym faktem możemy o nich myśleć, jako problemach tymczasowych. Przecież przy użyciu nowoczesnych rozwiązań z zakresu ortodoncji możemy poprawić niechciane elementy zgryzu.
3- Po trzecie, krzywy zgryz to nie powód do kompleksów, przecież nie jesteście temu winni. Jest to natomiast doskonały powód do działania.

Na koniec chcielibyśmy poruszyć jeszcze jeden wątek związany ze wstydliwym podejściem do krzywego zgryzu. Oczywiście chodzi o aparat ortodontyczny i odium drwin, na jakie w wyobrażeniu każdego potencjalnego Pacjenta narazi się w oczach innych. Odpowiedź na to jest prosta.

Z ortodoncją jest jak z wizytą w siłowni:
Jedni widzą osoby z nadwagą wylewające siódme poty w siłowni i traktują to jak powód do drwin, a inni widzą determinację i odwagę osób, które postanowiły zmierzyć się ze swoim problemem. I jeden i drugi przypadek mówi więcej o osobie, która ocenia ćwiczącego, niż o samym ćwiczącym. Ten bowiem stara się poprawić swoje życie i za to mu chwała.

Kochani, pamiętajcie, co nas nie zabije, to nas wzmocni!

Zapraszamy na leczenie ortodontyczne w Aurident!

Call Now Button