Endodoncja

Endodoncja mikroskopowa we Wrocławiu

Endodoncja mikroskopowa

Problemy z miazgą zębową, stanowią poważny problem zarówno dla Pacjenta jak i stomatologa. Przychodząc do dentysty Pacjent niejednokrotnie odczuwa intensywne boleści i oczekuje natychmiastowej pomocy, a przede wszystkim ulgi w bólu. Z punktu widzenia endodonty szybkie postawienie diagnozy i prawidłowe wykonanie leczenia możliwe jest tylko przy użyciu nowoczesnego sprzętu, który z jednej strony pozwoli właściwie rozpoznać stopień zaawansowania choroby, a z drugiej precyzyjnie leczyć i uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

Czy endodoncja mikroskopowa jest skuteczna?

W Aurident endodoncja jest wiodącą dziedziną. Doświadczenie, spokój, pewność i precyzja ruchów naszych endodontów z Wrocławia w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, zwiększa szansę na sukces leczenia w przypadkach przez innych dentystów uznanych za beznadziejne. Ta mieszanka daje nam pewność, że prace endodontyczne zostaną wykonane wzorowo, a spodziewane efekty zadowolą nawet najbardziej wymagających Pacjentów z Wrocławia.

Narzędziem, które w dzisiejszych czasach jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym uniknięcia ryzyka powikłań jest mikroskop. Dzięki jego zastosowaniu endodonta może:

  • dokładniej oczyścić kanały zębowe;
  • precyzyjnie je wypełnić;
  • a także wyciągnąć z korzenia złamane narzędzia zostawione przez stomatologa, który nie miał dostępu do mikroskopu.

Na czym polega endodoncja mikroskopowa?

Mikroskop pomaga zmniejszyć ryzyko dolegliwego i drogiego powtórnego leczenia kanałowego lub usunięcia zęba. Narzędzie to znacznie zwiększa szansę sukcesu w leczeniu kanałowym i jest konieczne w ciężkich przypadkach, gdy każde, nawet najmniejsze niedopatrzenie może skutkować utratą zęba.

Zapraszamy do Aurident na mikroskopowe leczenie kanałowe.

Innowacyjne technologie wykorzystywane przez naszych endodontów:

ENDO IT

Mikromotor endodontycznyENDO IT – mikromotor endodontyczny połączony z narzędziami rotacyjnymi NiTi (Profile, K3, MTwo). Służy do opracowywania kanałów. Są one stworzone z unikalnego stopu niklowo-tytanowego. Niewątpliwymi ich zaletami są: duża odporność na złamanie, elastyczność, trafne opracowywanie nawet bardzo zakrzywionych kanałów. Wszystko to w dużej mierze skraca czas zabiegu.

 

KOFERDAM

Zabieg endodontyczny we wrocławskiej klinice Aurident

KOFERDAM – cienki kawałek gumy lateksowej, który pozwala na odseparowanie zęba od środowiska jamy ustnej. Pomaga on przeprowadzać zabieg w sposób aseptyczny, bez dostępu śliny na obszar leczony. Ponadto koferdam osłania błonę śluzową przed wszelkimi substancjami wykorzystywanymi przy zabiegu (np. podchloryn sodu) oraz pozwala na większą widoczność pola operacyjnego.

 

MIKROSKOP

Mikroskop dentystyczny z kamerą

MIKROSKOP – pozwala na zwiększenie widoczności pola operacyjnego. Powiększenie zapewnia większą precyzyjność wykonywanego zabiegu, z uwagi na zauważenie szczegółów, które są niewidoczne gołym okiem. Mikroskop wykorzystywany przy zabiegu umożliwia endodoncie znalezienie niedrożnego wejścia do kanału, bieżący podgląd stopnia szczelności wypełnienia kanału bądź wydobycie złamanego narzędzia.

 

RADIOWIZJOGRAFIA

radiowizjografRADIOWIZJOGRAFIA (RVG) – urządzenie służące do wykonywania zdjęć leczonego zęba pacjenta. Zdjęcia sporządza się przed leczeniem, w jego trakcie, a także po wypełnieniu kanałów. Pozwala to stwierdzić endodoncie, czy przeprowadzony przez niego zabieg okazał się być prawidłowo wykonany. RVG w połączeniu ze specjalnym programem komputerowym pozwala na powiększenie obrazu, a z kolei to umożliwia szczegółową ocenę struktur anatomicznych. RVG emituje o wiele mniej promieniowania przyjmowanego przez pacjenta niż standardowa klisza RTG.

OBTURA

Urządzenie do wypełniania kanałów

OBTURA – jest to aktualnie najnowocześniejszy system do wypełnienia kanałów. Jego działanie polega na pogrzaniu i uplastycznieniu materiału wypełniającego (tzw. gutaperki). Zastosowanie tego systemu umożliwia szczelnie wypełnienie przez endodontę zarówno kanału jak i wszelkich odgałęzień bocznych.

 

 

SYSTEM B

System B pozwala na szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych przez endodontęSYSTEM B – narzędzie służące do termoplastycznej kondensacji materiału wypełniającego kanał. Użycie systemu B pozwala na szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych przez endodontę.

 

 

ENDOMETR

Endometr

RAYPEX 5 (ENDOMETR) – innowacyjne urządzenie do elektronicznego pomiaru długości kanału korzeniowego. Z uwagi na zakaz wykonywania zdjęć RTG/RVG kobietom w ciąży, endometr pozwala na leczenie kanałowe także u nich.

 

 

Nadal nie znalazłeś swojego endodonty we Wrocławiu? Serdecznie zapraszamy do naszej Kliniki Stomatologicznej Aurident mieszczącej się przy ul. Skwierzyńskiej 26b we Wrocławiu!