Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe zębaLeczymy i ratujemy zęby, które inni usuwają

Leczenie kanałowe pod MIKROSKOPEM jest najbardziej miarodajnym i skutecznym sposobem na diagnozę, a w konsekwencji wyleczenie zęba z zapalenia miazgi. Oczywiście mikroskop to absolutna podstawa nowoczesnego leczenia kanałowego, ale w tej metodzie bardzo ważne są jeszcze inne czynniki tzn. pozostały sprzęt bez którego ciężko byłoby się obyć i przeprowadzić takie leczenie.

Jakościowo najlepsze kanałowe leczenie zęba, to leczenie do którego używamy:

 • Mikroskopu – ważny ze względu na bardzo dużą widoczność pola operacyjnego.
 • Endo – IT– sprzęt do maszynowego opracowania kanałów, za pomocą narzędzi NiTi- maszyna dzięki zastosowanemu oprogramowaniu daje nam precyzję, dokładność  i jakość oczyszczenia kanałów. Narzędzia NITi pozwalają nam na opracowanie nawet mocno krzywych, czy zagiętych kanałów korzeniowych – nawet tych zagiętych pod kątem prostym.
 • Systemu B i Obtury – zapewniają szczelność wypełnienia kanałów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ im szczelniej wypełniony kanał, tym dłużej zachowany zostanie ząb. Możliwe jest to dzięki podgrzaniu gutaperki do wysokiej temperatury, co powoduje jej uplastycznienie oraz większą płynność, a to z kolei pozwala wypełnić nawet boczne czy zagięte kanaliki.
 • Koferdamu – oddziela pole operacyjne od reszty jamy ustnej i dostępu śliny, co zapobiega reinfekcji w trakcie leczenia kanałowego.
 • RVG – radiowizjografia – cyfrowa kontrola radiologiczna, dzięki której na każdym etapie leczenia kanałowego oceniamy jego skuteczność i poprawność. Zdjęcia RVG są wykonywanie w trakcie leczenia kanałowego. Pacjent nigdzie nie musi chodzić na wykonanie RTG, aby można było ocenić skuteczność leczenia.
 • Raypex 5 – urządzenie do pomiaru długości korzenia, dzięki któremu wiemy, w którym miejscu kanału się znajdujemy ( w połowie, przy wierzchołku czy poza wierzchołkiem kanału).

Zalety leczenia kanałowego pod mikroskopem

Widoczność – żeby coś dobrze zrobić, trzeba mieć bardzo dobrą widoczność – bez mikroskopu nie widzimy np. dodatkowych kanałów czy pęknięć korzenia zęba.

Czas leczenia –podczas jednej wizytyleczenie jest szybsze i przyjemniejsze, ponieważ zamiast kilku wizyt, wystarczy tylko jedna.

Szczelność wypełnienia kanałów – im szczelniej tym lepiej i tym dłużej zachowamy ząb. W konsekwencji szybciej wycofują się zmiany około-wierzchołkowe.

Precyzyjność i dokładność – bardzo dokładne opracowanie kanałów korzeniowych.

Brak reinfekcji – nie dochodzi do infekowania kanału w trakcie leczenia przez ślinę, w której są drobnoustroje.

Dzięki zastosowaniu wyżej wymienionego sprzętu, leczymy szybko i skutecznie zęby, które kiedyś by usunięto.

Jak wygląda leczenie kanałowe?

Ząb do leczenia kanałowegoLeczenie endodontyczne dzielimy na dwie kategorie/etapy:

Leczenie PIERWOTNE

Leczenie zęba, który nigdy nie był leczony kanałowo, a jest „zatruty” – zdewitalizowany przez stomatologa, bo bolał, lub nie bolał, ale próchnica sięgała miazgi zęba i konieczne jest leczenie kanałowe.

Leczenie POWTÓRNE czyli REENDO

Ząb leczony w przeszłości kanałowo, ale wymagający ponownego / powtórnego leczenia ze względu na:

 • zmiany około-wierzchołkowe,
 • źle wypełnione kanały,
 • dodatkowe nieprzeleczone kanały,
 • ze względu na konieczność usunięcia złamanego narzędzia, czy usunięcia wkładu,
 • ze względu na przygotowanie zęba pod protetykę.

Prawidłowe wykonane reendo możliwe jest głównie przy użyciu mikroskopu i sprzętu wymienionego powyżej.

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

 • usuwanie złamanych narzędzi,
 • usuwanie wkładów koronowo korzeniowych odlewanych i prefabrykowanych,
 • udrażnianie kanałów wypełnionych cementem lub ćwiekiem srebrnym,
 • zamykanie perforacji dna komory i kanałów korzeniowych (MTA),
 • leczenie zębów z resorpcją korzeni,
 • diagnostyka złamań korzenia lub pęknięć dna komory zębów wielokorzeniowych,
 • leczenie endodontyczne zębów z niezakończonym rozwojem korzeni,
 • leczenie zębów po urazach,
 • udrażnianie trudnych do zlokalizowania , wąskich, zobliterowanych i zakrzywionych kanałów

Najczęstsze pytania klientów

Podczas wizyt pacjentów w naszym gabinecie oraz rozmów telefonicznych otrzymujemy wiele pytań, które zostały podsumowane w poniższych punktach. Należy jednak pamiętać, że udzielenie najbardziej precyzyjnych odpowiedzi możliwe będzie dopiero po dokładnym zapoznaniu się ze stanem zęba pacjenta.

Cena kanałowego leczenia zęba

Zainteresował Cię ten zabieg i zastanawiasz się ile kosztuje kanałowe leczenie zęba? Cena takiego leczenia uzależniona jest od wielu czynników miedzy innymi od tego, który to jest ząb? i ile ma kanałów? czy jest to leczenie pierwotne czy powtórne? czy ma dodatkowy kanał? Czy w zębie nie ma złamanego narzędzia ?? Najważniejsze jest to, że możemy uratować Twój ząb, a koszty leczenia mogą być rozłożone na raty . Sprawdź również nasze promocje lub zapytaj o cennik.

Czas trwania zabiegu

Kolejnym pytaniem najczęściej zadawanym przez pacjentów, jest pytanie o to ile trwa leczenie kanałowe. Podobnie jak w przypadku ceny, jest to uzależnione między innymi od problemu, urazu czy ułożenia samego kanału. Staramy się jednak zamknąć leczenie kanałowe na jednej wizycie.

Ból podczas zabiegu

Zastanawiasz się czy leczenie kanałowe boli? Absolutnie nie musisz obawiać się bólu, ponieważ działamy ze znieczuleniem.

Kiedy należy zgłosić się do dentysty

Kiedy warto zdecydować się na leczenie kanałowe? Im szybciej, tym lepiej! Pamiętaj, że procesy zapalne miazgi zęba wciąż postępują i z czasem pogarszają jego stan. Wtedy wydłuża się czas leczenia i jednocześnie podnosi się jego cena.