Aktualności
28.09.2021

Najczęstsze wady zgryzu – zgryz otwarty

Zgryz otwarty polega na tym, że górne zęby całkowicie lub częściowo nie kontaktują się z dolnymi. Powstaje w ten sposób prześwit, który nazywany jest szparą niedogryzową, która może znacząco utrudniać żucie i odgryzanie pokarmu.

Udostępnij:

Zgryz otwarty polega na tym, że górne zęby całkowicie lub częściowo nie kontaktują się z dolnymi. Powstaje w ten sposób prześwit, który nazywany jest szparą niedogryzową, która może znacząco utrudniać żucie i odgryzanie pokarmu. Dodatkowym problemem wygenerowanym przez zgryz otwarty jest fakt, że może wpłynąć na poprawną wymowę, zwłaszcza w zakresie tzw. głosek przedniojęzykowych, są to następujące spółgłoski: c, d, dz, ł, n, s, t, z.

Zgryz otwarty ma charakterystyczne cechy występujące z różnym nasileniem i konfiguracją, są to:

wysokie (gotyckie) podniebienie;
obniżone napięcie, czyli hipotonia mięśni warg;
obniżone napięcie, czyli hipotonia mięśni wyrazowych;
obniżone napięcie, czyli hipotonia mięśni żujących;
obniżone napięcie, czyli hipotonia mięśni języka;
wydłużenie dolnego odcinka twarzy;
zwiększony kąt żuchwy;
niedorozwój szczęki.
Jak wynika z powyższej treści zgryz otwarty stanowi nieprzyjemną przypadłość. Na szczęście leczenie zgryzu otwartego gwarantuje zwykle przewidywalne i dobre efekty. Jak zwykle warunkiem dobrych rokowań jest dobra klinika dentystyczna oraz dobry ortodonta, który właściwie rozpozna przyczyny i wyleczy zgryz otwarty. Nie musimy pisać, że we Wrocławiu nie musisz szukać zbyt długo. Przecież Aurident to renomowana klinika dentystyczna zatrudniająca tylko dobrych ortodontów.

Jeśli myślisz, że możesz mieć problem związany ze zgryzem otwartym i chcesz coś z tym zrobić zapraszamy do Aurident.

Zadzwoń do naszej rejestracji i umów wizytę!
Tel: 601 084 886

Call Now Button