Protetyka

Nowoczesna protetyka

Protetyka pozwala odbudować braki w uzębieniu. Wymaga jednak dużego nakładu pracy zarówno na etapie diagnostyki, planowania jak i wykonania prac. Podstawowym założeniem w pracy protetycznej jest uzyskanie funkcji oraz estetycznego efektu, który nie będzie odznaczał się od pozostałych zębów i wspólnie z nimi będzie komponował się w piękny, naturalny uśmiech.

Estetyczny i naturalny uśmiech jest również podstawowym celem prac protetycznych nawet w przypadku całkowitego bezzębia. Bowiem Przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, wiedzy i doświadczenia naszej kadry nawet całkowity brak zębów nie stoi na przeszkodzie w uzyskaniu lśniącego naturalną bielą uśmiechu.

Długotrwałe braki w uzębieniu to nie tylko kwestia estetyki uśmiechu, mogą też powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości i schorzeń, takich jak:

  • wady zgryzu;
  • ubytki kostne w przestrzeni powstałej po straconym zębie;
  • trudności z trawieniem;
  • przemieszczanie się sąsiednich zębów w kierunku przestrzeni po usuniętym zębie.

Kluczem w protetyce jest wykonanie uzupełnień protetycznych w taki sposób, aby wyglądały naturalnie. W naszej pracy staramy się osiągnąć ten rezultat przy wykorzystaniu doświadczenia kadry i współpracy z renomowanymi pracowniami protetycznymi. W Tworzymy zespół stomatologów i protetyków. Świadczymy we Wrocławiu usługi polegające na uzupełnianiu ubytków zębowych. Wykonujemy m.in.: licówki ceramiczne i porcelanowe, mosty metalowo-porcelanowe, mosty i korony cyrkonowe nie posiadające metalu,  protezy z zębami porcelanowymi i kompozytowymi, a także odbudowy zęba, rekonstrukcje zgryzu zwłaszcza w przypadku patologicznego starcia zębów oraz wiele innych.

Protetyka cieszy się współcześnie sporym zainteresowaniem szczególnie wśród pacjentów, którym zależy na codziennym komforcie życia oraz na właściwym wyglądzie zębów. Zajmujemy się zarówno protetyką odtwórczą, jak i estetyczną.

Wrocław to obszar naszej działalności. Poszukujesz dobrego stomatologa-protetyka w tym mieście? Nasza klinika to z pewnością właściwe miejsce. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości. Dbamy o to, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Wszystkie zabiegi wykonujemy na najwyższym poziomie.

 

zdjęcie korony porcelanowejKORONY PORCELANOWE

Korony porcelanowe to rodzaj uzupełnień protetycznych mocowanych na stałe w ustach pacjenta. Składają się z podbudowy, która może być wykonana z tytanu, cyrkonu, złota lub platyny. Wykorzystuje się je w celu odnowy mocno zniszczonych koron zębów, które nie mogą zostać zakwalifikowane do odbudowy zachowawczej, ze względu na duże ryzyko złamania zęba. Korony porcelanowe są zatem doskonałym wzmocnieniem dla mocno zniszczonych zębów. Korony pomagają również w utrzymaniu protez ruchomych, a także wpływają na kwestie estetyki – za ich pomocą można zmienić kolor, wielkość oraz kształt zębów.

 

zdjęcie korony ceramicznejKORONY CERAMICZNE

Obecnie najczęściej stosowane korony to korony wykonane na podbudowie z cyrkonu – są to korony pozbawione metalowej podbudowy dzięki czemu są idealne dla alergików uczulonych najczęściej na nikiel. Wykorzystuje się je do poprawy estetyki, rekonstrukcji zgryzu, rekonstrukcji startych zębów, odbudowy mocno zniszczonych zębów, poprawy funkcji stawów skroniowo-żuchwowych. To rozwiązanie dla wymagających klientów.

 

zdjęcie mostu porcelanowegoMOSTY PORCELANOWE

Mosty porcelanowe stanowią uzupełnienia, które mocuje się za pomocą cementu stomatologicznego na naturalnych zębach. Ich zastosowanie pozwala uzupełnić ubytki w jednym lub kilku zębach. Dentysta może zdecydować się na ich wykorzystanie jedynie wówczas, kiedy zęby filarowe będą w dobrym stanie, a dodatkowo lekarz powinien sprawdzić ich liczbę oraz rozmieszczenie po obu stronach luki. Warto mieć na względzie, że braki w uzębieniu nie są jedynie problemem natury estetycznej, ale mogą prowadzić do wielu dysfunkcji, m.in. zmniejszenia wydolności żucia, zaburzeń związanych z czynnościami stawów skroniowo-żuchwowych oraz trudnościami połączonymi z układem pokarmowym. Stąd tak istotna jest protetyka. Odbudowa struktury zębów pozwala uchronić się przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

zdjęcie licówki porcelanowejLICÓWKI PORCELANOWE

Licówki porcelanowe polecane są osobom, którym zależy na poprawie estetyki przednich zębów. Kształtem przypominają łuskę. Mocuje się je na zewnętrznej (inaczej licowej) stronie zęba. Ich zastosowanie pozwala wyeliminować defekty estetyczne – zmienić kolor, kształt, długość, a nawet odtworzyć brakujące elementy zębów. Licówki wyróżniają się połyskiem, a kolorystycznie są zbliżone do naturalnych tkanek zębowych (więcej o licówkach porcelanowych pod linkiem).

 

zdjęcie wkładu koronowegoWKŁADY KORONOWE (INLAY, ONLAY, OVERLAY)

Wkłady koronowe – typu Inlay, Onlay, Overlay – stosuje się w protetyce przy uzupełnianiach większych ubytków występujących w tkankach twardych. Artykuły doskonale zastępują standardowe wkłady, a jednocześnie są niezwykle wytrzymałe i estetycznie się prezentują. Za ich pomocą można precyzyjnie zrekonstruować anatomiczny kształt uzębienia, z uwzględnieniem guzków, bruzd, punktów stycznych. W celu wykorzystania wkładów należy pobrać wyciski zębów, a następnie oddać je do pracowni protetycznej. Kompozyty wykonuje się przede wszystkim z porcelany, która jest odporna na ścieranie i posiada kolor podobny do naturalnych zębów.

Wkład korzeniowy między zębami WKŁADY KORONOWO-KORZENIOWE

Wkłady koronowo-korzeniowe stosuje się w celu odbudowy zniszczonych lub złamanych koron zębowych. Ich użycie pozwala na uzyskanie trwałych efektów. W celu zamocowania wkładów dentysta musi rozpocząć leczenie kanałowe, aby opracować korzeń. Następnie wykonuje się wkład, którego zadaniem jest wzmocnienie oraz przytrzymanie zęba. Kolejnym etapem jest tzw. uzupełnienie ostateczne w postaci korony protetycznej.