Stomatologia dziecięca

Dziecko myjące zęby

Dzieci są najdelikatniejszymi Pacjentami. Nie tylko dlatego, że pracuje się z nimi w bardzo małej skali – wszystko jest mniejsze, ale również ze względu na wpływ, jaki może mieć to leczenie na postrzeganie dentysty i higieny zębów, gdy dziecko dorośnie.

Naszym najważniejszym celem jest leczyć tak, aby nie zrazić naszych najmłodszych Pacjentów do stomatologa. W naszej klinice wizyty dzieci odbywają się zawsze w miłej atmosferze, a lekarze dokładają wszelkich starań, by dziecko nie tylko nie odczuwało żadnych dolegliwości, ale też z chęcią wróciło na następną wizytę.

Odpowiednio wyrobione nawyki u maluchów i zadbane ząbki pozwolą:

• wejść w życie dorosłe bez obaw przed dentystą;
zniwelować ryzyko wystąpienia poważniejszych schorzeń jamy ustnej;
trzymać pieczę nad stanem zębów i zgryzu dziecka, przy pomocy regularnych wizyt kontrolnych w gabinecie.

Jeśli dziś zadbamy o zęby naszych dzieci, podziękują nam gdy dorosną.

Znaczek leczenia bezbolesnego próchnicyBezbolesne leczenie próchnicy

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz znieczula dziecko, wykorzystując specjalny żel, a także dedykowany system komputerowy o nazwie „The Wand”. Do wypełnienia zębów używamy kompozytów w różnych barwach – mali pacjenci sami wybierają kolor. Dostępne warianty to: srebrny, złoty, niebieski, różowy, zielony, cytrynowy i pomarańczowy..

Pan zębuś poleca lakowanie

Lakowanie

Lakowanie jest zabiegiem profilaktycznym w stomatologii dziecięcej. Stosuje się go w celu uzupełnienia zagłębień umiejscowionych na żującej części trzonowych oraz przedtrzonowych zębów – to miejsca szczególnie narażone na gromadzenie się bakterii i kwasów. Bruzdy wypełnia się światłoutwardzalnym lakiem, aby zapobiec rozwojowi próchnicy. Na zabieg należy zgłosić się w przeciągu paru miesięcy od momentu pojawienia się powierzchni żującej.

Zębuś ze szczoteczką tłumaczy co to jest impregnacja zębów

Impregnacja

Impregnacja to sposób na wyeliminowanie rozległej próchnicy występującej na zębach mlecznych, szczególnie często na siekaczach. Zabieg wykonuje się we wczesnym stadium rozwoju choroby. To alternatywa dla tradycyjnego leczenia.

 

Fluoryzcja zębów u dzieci

Fluoryzacja

Fluoryzacja wzmacnia szkliwo, zwiększając jego odporność na próchnicę. Stomatologia dziecięca to przede wszystkim profilaktyka – fluor wzmacnia szkliwo (czyniąc go odpornym na działanie próchnicotwórczych bakterii i kwasów), a także pomaga w remineralizacji ubytków. W naszej placówce wykorzystujemy specjalne pianki, które w sposób równomierny rozprowadzają jony fluorkowe do tkanek zębów. Preparaty o przyjemnym truskawkowym aromacie wywołują pozytywne odczucia. Zabieg polecany jest pacjentom powyżej siódmego roku życia.