Stomatologia zachowawcza

co to jest stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza przy pomocy działań profilaktycznych i leczniczych pozwala uniknąć poważniejszych konsekwencji próchnicy zębów. Od lat powtarzamy, że lepiej jest wyleczyć mały ubytek, niż mierzyć się z leczeniem kanałowym, czy protetycznym wskutek wieloletnich zaniedbań. Leczenie zachowawcze zębów to podstawa zdrowia każdego człowieka, właśnie dlatego naszym Pacjentom zalecamy regularne kontrolowanie stanu jamy ustnej w naszych gabinetach.

W leczeniu zachowawczym u stomatologa niezbędne jest wykrycie próchnicy na wczesnym etapie, które pozwala:

  • ograniczyć ingerencję w tkanki zęba;
  • zmienić nastawienie Pacjenta do dentysty, wszak mniej borowania, to mniej obaw;
  • uniknąć komplikacji wynikających z długotrwałego działania próchnicy na ząb.

Podczas leczenia stomatologicznego przyświecają nam dwa cele:

  • chcemy leczyć naszych Pacjentów jak najlepiej, dlatego do pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze narzędzia takie jak punktowe aparaty RVG, mikroskopy zabiegowe czy najwyższej klasy wypełnienia;
  • chcemy leczyć naszych Pacjentów bezboleśnie i bezstresowo. Dlatego stosujemy najlepsze środki znieczulające i otaczamy naszych Pacjentów opieką i pozytywną atmosferą od samego wejścia do ośrodka.

W stomatologii zachowawczej wykorzystywane są:

urządzenie the wand do sterowania prędkością podawania znieczulenia dla naszych pacjentówThe Wand – urządzenie te wyposażone jest w mikroprocesor, dzięki któremu sterowana jest odpowiednia prędkość podawanego znieczulenia. Znieczulenie deponowane jest powoli, tak by pacjent nie czół bólu i rozpierania. Dzięki czemu znieczulenie wykonywane jest precyzyjnie, bezpiecznie i skutecznie. Końcówka urządzenia ma przyjazny wygląd, który pozwala pozbyć się strachu przed zabiegiem. Tego typu zmodyfikowana technika znieczulająca pozwala uniknąć efektu „skurczu twarzy” oraz zapobiega zniekształceniom spowodowanym działaniem środka.

 

białe żeby po wybielaniu kosmetycznymWypełnienia estetyczne –  niekształtne i stare wypełnienie zamieniamy na wysokiej jakości materiały. Formujemy wypełnienie tak by trójwymiarowa struktura idealnie odzwierciedlała budowę naturalnego zęba. Odpowiednio odtworzona właściwa budowa anatomiczna zęba ma ogromne znaczenie nie tylko estetyczne, ale również jest ważne dla prawidłowej artykulacji. Kolor wypełnienia dopasowany jest do barwy zębów Pacjenta, dzięki czemu, jest ono niewidoczne. Nasze materiały cechują się wysoką wytrzymałością i stabilnością koloru, dlatego są najlepszym rozwiązaniem zarówno w zębach bocznych, jak i przednich.

 

wkłady koronowe inlay stosowane przy dużych ubytkachWkłady koronowe (INLAY, ONLAY, OVERLAY) – wkłady koronowe typu inlay, onlay lub overlay stanowią alternatywę dla standardowych wypełnień w przypadku dużych ubytków twardych tkanek zęba. Tego rodzaju wkłady koronowe są bardzo estetycznym i wytrzymałym uzupełnieniem brakujących tkanek zęba. Dzięki nim możliwa jest dokładna rekonstrukcja kształtu autonomicznego (bruzd, guzków, punktów stycznych). Wkłady koronowe wykonywane są na podstawie pobranych wycisków, we współpracy z pracownią protetyczną. Najczęstszym materiałem wykonania jest porcelana, dzięki której są one trwałe i odporne na ścieranie, idealnie dopasowując się do kolorystyki leczonych u stomatologa zębów.

 

laser dentystyczny do zabiegów w jamie ustnejLaser biostymulacyjny – nasza oferta zwiera zabiegi z wykorzystaniem lasera biostymulacyjnego. Urządzenie to, wykonuje bezinwazyjne i efektywne zabiegi terapeutyczne w jamie ustnej. Właściwości biostymulacyjne lasera wspomagają tradycyjne leczenie, a jego przeciwzapalne i przeciwbólowe działanie sprawia, że jest często wykorzystywany w zabiegach endonacyjnych, chirurgicznych, periodontologicznych i stomatologii zachowawczej.

 

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat tego co to jest leczenie zachowawcze i czy jest ono niezbędne w Twoim przypadku zadzwoń do naszej Kliniki Stomatologicznej Aurident tel. 601 084 886 lub odwiedź nas osobiście we Wrocławiu przy ul. Skwierzyńskiej 26b-28. Zapraszamy.