W AURIDENT ZADBAMY O TWOJE DZIĄSŁA!
Szukasz dobrego periodontologa we Wrocławiu? Znajdziesz go w naszej klinice! Oferujemy szereg zabiegów, które pomogą w zapobieganiu chorobom dziąseł, jak i pozwolą na ich wyleczenie.
HIGIENIZACJA JAMY USTNEJ
Odpowiednia higienizacja jamy ustnej (szczotkowanie, nitkowanie, płukanki) to podstawa dziedziny stomatologii, jaką jest periodontologia, gdyż jest najprostszym sposobem na to, aby zachować zdrowie zębów i dziąseł, jak również ich estetyczny wygląd. Największe znaczenie ma szczotkowanie zębów minimum dwa razy dziennie, jednak to nie wszystko. Konieczne jest też czyszczenie przestrzeni między zębowych nicią dentystyczną. Należy też stosować specjalne płyny zawierające środki antybakteryjne. Utrudnieniem przy codziennej higienie jamy ustnej mogą być stany zapalne, przeprowadzone zabiegi chirurgiczne, jak również aparaty i protezy stałe. W naszym gabinecie stomatologicznym lekarze ustalą indywidualny program i udzielą cennych porad odnośnie higieny jamy ustnej, aby pacjent mógł w sposób bezpieczny i skuteczny przeprowadzać zabiegi higienizacyjne domu.
SKALING
Zabieg ten, polegający na oczyszczaniu zębów z kamienia nazębnego, jest niezbędny przed rozpoczęciem leczenia, jak i w profilaktyce. Kamień powstaje w wyniku mineralizacji płytki nazębnej (szczególnie przy nieprawidłowym i niedokładnych czyszczeniu zębów). Twardy osad składający się z bakterii i węglowodanów może przyczynić się do powstawania próchnicy oraz chorób dziąseł, zwłaszcza jeśli kamień występuje w okolice szyjek zębowych i szczelinach między zębowych, do których nie można dotrzeć szczoteczką. Usuwanie kamienia nazębnego, nad- i poddziąsłowego, pozwala zahamować rozwój chorób przyzębia, w tym paradontozy, która nieleczona prowadzi do utraty zębów. Zaleca się usuwanie kamienia nazębnego zarówno przed zabiegami zachowawczymi, protetycznymi i ortodontycznymi, jak również 1-2 razy w roku w ramach profilaktyki stomatologicznej.
KIRETAŻ
Zabieg kiretażu polega na czyszczeniu patologicznej kieszonki przyzębnej (z gromadzącego się w niej obumarłego nabłonka, tkanki ziarninowej i kamienia nazębnego) w celu spłyceniu kieszonki i pokrycia jej zdrowym nabłonkiem, aby wykluczyć ryzyko powstania stanu zapalnego, co również przekłada się na lepsze umocowanie zębów.
SZYNOWANIE ZĘBÓW
Patologiczna ruchomość zębów spowodowana np. urazami lub chorobami przyzębia może prowadzić do wędrowania i przechylania zębów, a nawet ich utraty. Można jednak temu zapobiec poprzez szynowanie bądź ligaturowanie zębów – oba te zabiegi polegają na unieruchamianiu zębów w końcowym etapie leczenia chorób przyzębia, aby zachować estetykę uzębienia i odpowiednie warunki zgryzowe.
STEROWANA REGENERACJA TKANEK
Niektóre choroby przyzębia mogą doprowadzić do nieodwracalnej utraty tkanek otaczających ząb. Wykorzystując szereg nowoczesnych preparatów (tzw. biomateriałów), możemy odbudować zniszczone tkanki przyzębia, dokładnie odtwarzając ich strukturę, a jednocześnie przywracając właściwe funkcje.
Nie czekaj – skorzystaj z naszej oferty już teraz i zapomnij o paradontozie i innych chorobach przyzębia.
Dobry periodontolog Wrocław – skorzystaj z oferty naszej kliniki. Nigdy nie jest za późno, żeby ratować swoje dziąsła i zęby
Nie pozwól, by postępująca parodontoza odebrała Ci radość z życia. Codzienny ból podczas jedzenia, ruszające się zęby, brzydki nalot na nich nie muszą dłużej Cię dręczyć. Wystarczy wizyta u dobrego periodontologa, który zdiagnozuje i pokieruje prawidłowym procesem leczenia. Na mapie Wrocławia periodontologa – specjalistę od chorób dziąseł, jamy ustnej i przyzębia znajdziesz w naszej klinice.
Pozwól lekarzowi od dziąseł działać. Periodontolog skutecznie wykona skalling i piaskowanie
Pierwszym etapem działań lekarza od dziąseł jest prawidłowe rozpoznanie. Na podstawie oględzin i szczegółowych badań radiologicznych, które wykonujemy na miejscu w naszej klinice, ustala, na jakim etapie rozwoju jest choroba i jakie zabiegi będą najbardziej skuteczne. Periodontolog najczęściej zaczyna od nieinwazyjnych zabiegów higienizacyjnych, które oczyszczają zęby z kamienia i osadu. To ich gromadzenie w dużej mierze odpowiada za powstawanie parodontozy, stanów zapalnych i innych chorób przyzębia. Dlatego warto raz na pół roku poddać się ich czyszczeniu. W ofercie AuriDent znajdziesz:
- PIASKOWANIE – usuwanie przebarwień płytkich spowodowanych osadem z jedzenia i picia. Wykonuje się je za pomocą piasku stomatologicznego aplikowanego na zęby pod ciśnieniem, który wypłukuje zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc.
- SKALLING – zakończony polerowaniem, żeby zapobiec ponownemu szybkiemu przyczepianiu się osadu.
Skuteczne leczenie parodontozy. Ceną są Twoje zdrowe zęby. Jakie zabiegi leczą parodontozę?
Jeżeli metody niechirurgiczne to za mało, stomatolog wciąż ma możliwość ratować Twoje zęby innymi sposobami. Może wykonać:
- KIRETAŻ – czyszczenie kieszonki dziąsłowej z zalegającej tam warstwy, która powoduje stany zapalne, a w konsekwencji osłabia stabilność zębów. W zależności od tego, jak głębokie są zainfekowane kieszonki, będzie to kiretaż zamknięty (płytkie, nie wymaga nacinania), lub kiretaż otwarty, kiedy kieszonka jest zbyt głęboka i wymaga rozcięcia, żeby jak najdokładniej ją oczyścić.
- ZABIEGI PŁATOWE – gdy parodontoza uszkodziła już tkankę zęba i konieczna jest jej regeneracja poprzez usunięcie zainfekowanej części i nadbudowanie ubytku.
Sprawdź, czy masz objawy parodontozy. Już teraz rozpocznij leczenie dziąseł. Nie pozwól chorobie się rozwinąć
Na rozwój parodontozy ma wpływ wiele czynników obecnych w naszym codziennym życiu:
- Choroby przewlekłe (cukrzyca, osteoporoza),
- Wady zgryzu,
- Słaba odporność organizmu,
- Cechy genetyczne,
- Styl życia (zła dieta, dużo węglowodanów, używki),
- Niedobór witamin C, D, wapnia,
- Przyjmowanie niektórych leków.
Jeżeli jesteś w grupie ryzyka, regularnie kontroluj stan swoich zębów i dziąseł. Dzięki temu lekarz dentysta może odpowiednio wcześnie zareagować i zapobiec poważniejszym konsekwencjom. Leczenie dziąseł przebiega w różny sposób zależnie od stopnia zaawansowania parodontozy. Objawy, które powinny Cię niepokoić to:
- Nadwrażliwość, bolesność na dotyk, zmianę temperatury pokarmu i otoczenia.
- Powtarzające się krwawienia z dziąseł podczas szczotkowania.
- Odsłonięcie szyjek zębowych.
- Brzydki zapach, niesmak w ustach.
- Chwianie się zęba/bów.
- Ciemny nalot u ich podstawy, którego nie da się usunąć zwykłym myciem.
To oznacza, że najwyższa pora skonsultować się ze stomatologiem, który po przeprowadzeniu badań postawi diagnozę i zaproponuje najbardziej efektywną metodę leczenia dziąseł. Dobry periodontolog może uratować Twój piękny uśmiech.