Dobry protetyk we Wrocławiu

Protetyka

Piękny uśmiech to Twoja wizytówka! Jeśli masz braki w uzębieniu, to protetyka będzie najlepszym wyborem – jej podstawowym założeniem jest przywrócenie pełnego uzębienia przy zachowaniu estetycznego efektu, który nie będzie odznaczał się od pozostałych zębów i wspólnie z nimi będzie komponował się w piękny, naturalny uśmiech.

protetyk wrocław
Protetyka stomatologiczna w Aurident

Estetyczny i naturalny uśmiech jest podstawowym celem prac protetycznych bez względu na to, czy dotyczą one całkowitego bezzębia czy mniejszych ubytków. We wrocławskiej klinice Aurident oferujemy kompleksowe rozwiązania, podczas których wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, dużą wiedzę i doświadczenie naszej kadry. Nasz cennik prac protetycznych jest elastyczny, a pacjenci skorzystać mogą także z płatności ratalnej, co obciąża domowy budżet. Nawet całkowity brak zębów nie stoi na przeszkodzie w uzyskaniu lśniącego naturalną bielą uśmiechu.

Warto pamiętać o tym, że długotrwałe braki w uzębieniu to nie tylko kwestia estetyki, mogą też powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości i schorzeń, takich jak:

  • wady zgryzu;
  • ubytki kostne w przestrzeni powstałej po utraconym zębie;
  • trudności z trawieniem;
  • przemieszczanie się sąsiednich zębów w kierunku przestrzeni po usuniętym zębie.

Piękny uśmiech także z protezą

Kluczem w protetyce jest wykonanie uzupełnień protetycznych w taki sposób, aby wyglądały naturalnie bez względu na to, jaki zakres prac protetycznych jest prowadzony. W naszej klinice pracuje zespół stomatologów i protetyków z doświadczeniem i ogromną wiedzą, dzięki czemu możemy świadczyć najlepsze we Wrocławiu usługi polegające na uzupełnianiu ubytków zębowych. Wykonujemy m.in.: licówki porcelanowe i ceramiczne, mosty metalowo-porcelanowe, mosty i korony cyrkonowe nie posiadające metalu, protezy z zębami porcelanowymi i kompozytowymi, a także odbudowę zębów, rekonstrukcje zgryzu (zwłaszcza w przypadku patologicznego starcia zębów) oraz wiele innych. Na każdym etapie stawiamy na wysokiej klasy materiały, dzięki czemu odtworzone zęby są równie trwałe, co naturalne.

Protetyka cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród pacjentów, którym zależy na codziennym komforcie życia oraz na właściwym wyglądzie zębów. W naszym gabinecie skorzystać możesz zarówno z protetyki odtwórczej, jak i estetycznej, która pozwala poprawić wygląd uzębienia w krótkim czasie.

Wrocław i okolice to obszar naszej działalności. Poszukujesz dobrego stomatologa-protetyka w tym mieście? Zapoznaj się z naszą ofertą i umów na wizytę, na pewno nie pożałujesz! Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami!

protetyka zębów wrocław

Protetyka stomatologiczna – rodzaje uzupełnień

Chcesz skorzystać z usług protetyka, ale nie wiesz, jaki rodzaj uzupełnień będzie dla Ciebie najlepszy? Poznaj różne rodzaje uzupełnień – na wizycie protetyk pomoże dobrać odpowiednie rozwiązanie.

KORONY CYRKONOWE

Korony cyrkonowe są stałym uzupełnieniem protetycznym, które wykonuje się na podbudowie z tlenku cyrkonu. Tlenek cyrkonu jest materiałem, który cechuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną i doskonałymi walorami estetycznymi. Protetyczne korony cyrkonowe są stosowane w odbudowie zębów, kiedy ubytek tkanek jest zbyt duży, a wypełnienie kompozytowe nie spełniałoby swojego zadania.

KORONY PORCELANOWE

Korony porcelanowe to rodzaj uzupełnień protetycznych mocowanych na stałe w ustach pacjenta. Składają się z podbudowy, która może być wykonana z tytanu, cyrkonu, złota lub platyny. Wykorzystuje się je w celu odnowy mocno zniszczonych koron zębów, które nie mogą zostać zakwalifikowane do odbudowy zachowawczej, ze względu na duże ryzyko złamania zęba. Korony porcelanowe są zatem doskonałym wzmocnieniem dla mocno zniszczonych zębów. Korony pomagają również w utrzymaniu protez ruchomych, a także wpływają na kwestie estetyki – za ich pomocą można zmienić kolor, wielkość oraz kształt zębów.

KORONY CERAMICZNE

Obecnie najczęściej stosowane korony wykonywane są na podbudowie z cyrkonu – nie zawierają metalu, dzięki czemu są idealne dla alergików uczulonych najczęściej na nikiel. Wykorzystuje się je do poprawy estetyki, rekonstrukcji zgryzu, rekonstrukcji startych zębów, odbudowy mocno zniszczonych zębów, poprawy funkcji stawów skroniowo-żuchwowych. To rozwiązanie dla wymagających klientów.

KORONY NA IMPLANTACH

Nie zawsze zachodzi potrzeba uzupełnienia braku w kilku zębach. W sytuacji, kiedy brakuje tylko jednego zęba, dobrym rozwiązaniem może okazać się korona na implantach. Implant zębowy, który zastępuje korzeń zęba, wykonywany jest najczęściej z tytanu. Umieszcza się go w kości szczęki lub żuchwy. Na implancie montowana jest wytrzymała, funkcjonalna i estetyczna korona, czyli sztuczny ząb.

MOSTY CYRKONOWE

Mosty cyrkonowe to jedna z najnowocześniejszych metod na uzupełnienie brakujących zębów. Także to rozwiązanie oferujemy w Aurident! Mosty cyrkonowe to wygodne rozwiązanie, które montowane jest na własnym uzębieniu pacjenta. Ten rodzaj protezy jest stały, nie wyciąga się go z jamy ustnej. Mosty cyrkonowe wykonywane są z tlenku cyrkonu, bardzo trwałego materiału, który dzięki odporności na zgniatanie i swoim walorom estetycznym doskonale sprawdza się w protetyce.

MOSTY PORCELANOWE

Mosty porcelanowe to uzupełnienia, które mocuje się za pomocą cementu stomatologicznego na naturalnych zębach. Ich zastosowanie pozwala uzupełnić ubytki w jednym lub kilku zębach. Dentysta może zdecydować się na ich wykorzystanie jedynie wówczas, kiedy zęby filarowe będą w dobrym stanie, dodatkowo lekarz sprawdza ich liczbę oraz rozmieszczenie po obu stronach luki.

LICÓWKI PORCELANOWE

Licówki porcelanowe polecane są osobom, którym zależy na poprawie estetyki przednich zębów. Kształtem przypominają łuskę. Mocuje się je na zewnętrznej (inaczej licowej) stronie zęba. Ich zastosowanie pozwala wyeliminować defekty estetyczne – zmienić kolor, kształt, długość, a nawet odtworzyć brakujące elementy zębów. Licówki wyróżniają się połyskiem, a kolorystycznie są zbliżone do naturalnych tkanek zębowych (przeczytaj o licówkach porcelanowych pod linkiem).

LICÓWKI ADDYCYJNE BEZ SZLIFOWANIA

Licówki addycyjne bez szlifowania to doskonałe rozwiązanie, jeśli celem jest poprawa wyglądu, kształtu lub koloru zębów. Nie wymagają preparacji tkanek zęba, czyli szlifowania, zęby pod spodem są zdrowe i w razie potrzeby można przywrócić ich wcześniejszy wygląd. Licówki addycyjne są cienkie, mają zaledwie 0,1-0,2 mm grubości. Mogą być stosowane w przebarwieniach zębów, niedorozwoju szkliwa, niewielkich ubytkach, w celu zakrycia nieestetycznych wypełnień czy diastemy.

WKŁADY KORONOWE (INLAY, ONLAY, OVERLAY)

Wkłady koronowe – typu Inlay, Onlay, Overlay – stosuje się w protetyce przy uzupełniania większych ubytków występujących w tkankach twardych. Doskonale zastępują standardowe wkłady, a jednocześnie są niezwykle wytrzymałe i estetycznie się prezentują. Za ich pomocą można precyzyjnie zrekonstruować anatomiczny kształt uzębienia, z uwzględnieniem guzków, bruzd, punktów stycznych. W celu wykorzystania wkładów należy pobrać wyciski zębów, następnie są one opracowywane u protetyka. Kompozyty wykonuje się przede wszystkim z porcelany, która jest odporna na ścieranie i ma kolor podobny do naturalnych zębów.

WKŁADY KORONOWO-KORZENIOWE

Wkłady koronowo-korzeniowe stosuje się w celu odbudowy zniszczonych lub złamanych koron zębowych. Ich użycie pozwala na uzyskanie trwałych efektów. W celu zamocowania wkładów dentysta musi rozpocząć leczenie kanałowe, aby opracować korzeń. Następnie wykonuje się wkład, którego zadaniem jest wzmocnienie oraz przytrzymanie zęba. Kolejnym etapem jest uzupełnienie ostateczne w postaci korony protetycznej.

Zadbaj o swój uśmiech z Aurident – zespół doświadczonych stomatologów-protetyków czeka na Ciebie w naszej klinice!

Galeria zdjęć:

Call Now Button