Wybielanie zębów

Wybielanie zębów we Wrocławiu - cennik, koszty i opinieDługo by wymieniać, w jak wielu sytuacjach przydatny jest piękny i naturalny uśmiech. Niejednokrotnie jest on podstawą sukcesu w życiu zawodowym i osobistym. Jednak wraz z upływem czasu, kolor zębów potrafi ulec znacznej zmianie i w niekontrolowany sposób ściemnieć.

Na szczęście istnieje wiele metod pozwalających odzyskać naturalny kolor, a nawet rozjaśnić barwę zębów u wszystkich Pacjentów i Pacjentek. Specjalizujemy się także w wybielaniu zębów martwych. W AuriDent wybielanie zębów osiągamy w dwuetapowym procesie.

Pierwszy etap wybielania zębów związany jest z przygotowaniem jamy ustnej:

  • kontrolujemy jamę ustną i leczymy wszystkie zęby oraz dziąsła;
  • poddajemy Pacjentów zabiegom higienizacyjnym, usuwamy kamień i osad nazębny;

Kolejny poziom to wybór metody wybielania zębów. Zależnie od preferencji Pacjenta możemy zaproponować:

  • wybielanie nakładkowe – pozwalające w ciągu 10-14 dni wybielić zęby przy pomocy specjalnego żelu wybielającego;
  • wybielanie zębów w naszym gabinecie dentystycznym za pomocą lampy LED – specjalistyczny 45-minutowy zabieg;

Proponujemy nowoczesne i sprawdzone metody wybielające, dzięki którym będą się Państwo mogli cieszyć pięknym i białym uśmiechem przez długi czas. Gwarantujemy najwyższą jakość i bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów wybielania zębów u dentysty w naszym gabinecie.

Wybielanie zębów we Wrocławiu?

Zapraszamy do Kliniki Stomatologicznej Aurident, razem odświeżymy Twój uśmiech! Umów się na wizytę luz zapytaj o cenę i koszt wybielania zębów wybraną metodą.

Szczegółowa charakterystyka zabiegów:

Wybielanie zębów nakładkowe

Wybielanie zębów nakładkowe cena opinie

Wybielanie nakładkowe jest to wybielanie przeprowadzane częściowo w domu przez samego Pacjenta, a częściowo w gabinecie dentystycznym. Na początku stomatolog pobiera wyciski zębów i dziąseł, by na tej podstawie móc wykonać unikatowe szyny z przestrzeniami dla materiału wybielającego. Pacjent przechodzi odpowiednie przeszkolenie, po którym będzie potrafił samodzielnie w domu nakładać żel do wkładek.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg trwa około 10-14 dni. W tym czasie Pacjent jest zobowiązany do zgłaszania się na wizyty kontrolne u dentysty, który sprawuje nadzór nad procesem wybielania, by był on bezpieczny i skuteczny. Ten typ wybielania wymaga od Pacjenta systematyczności, ale efekt jest wart wysiłku, bo utrzymuje się porównywalnie długo do zabiegu przeprowadzonego z użyciem lampy led. Cena jest nieco niższa niż przy wybielaniu lampą.

Wybielanie za pomocą lampy led

wybielanie zębów lampą led cennik i koszty

Wybielanie za pomocą lampy – ten zabieg jest przeprowadzany wyłącznie w gabinecie dentystycznym. Polega na nałożeniu na powierzchnię zębów specjalnego żelu wybielającego, a następnie aktywowanie go przez światło lampy . Zabieg trwa około 45 minut, więc jest to o wiele szybsze rozwiązanie niż wybielanie nakładkowe, a koszt jest jednorazowy.

Takie wybielanie jest całkowicie bezpieczne i cieszy się pozytywnymi opiniami. W ciągu jednej wizyty można wybielić zęby nawet o kilkanaście odcieni w skali VITA. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się około 2-3 lata, zależnie od trybu życia Pacjenta. Przez pierwsze dwie doby po zabiegu wskazane jest, by stosować tzw. białą dietę i unikać spożywania produktów z ciemnymi barwnikami. Zaleca się również szczotkowanie zębów wybielającą pastą bez fluoru dla utrzymania pożądanego rezultatu. Nie zaleca się wykonywania tych zabiegów kobietom w ciąży.

 

Pozostałe, niezalecane sposoby wybielania zębów!

Efekt wybielania zębów u dentystyIstnieją różne sposoby wybielania zębów. W kosmetycznym wybielaniu specjalizują się coraz częściej salony urody, jednak w tego typu miejscach nie można skonsultować się z lekarzem specjalistą, który oceni stan uzębienia i profesjonalnie doradzi czy można  zabieg wykonać i czy nie ma przeciwwskazań do wybielania zębów pacjenta.

Bardzo często zdarza się tak, że pacjenci zgłaszają się do nas po tym jak samodzielnie próbowali poprawić swój uśmiech w domu, wybielając zęby tzw. „domowymi sposobami” czyli preparatami nieznanego pochodzenia czy wodą utlenioną, sodą oczyszczoną, lub stosując specjalne paski. Wybielanie zębów na własną rękę może być niebezpieczne, aby uzyskać długotrwały efekt bez szkody dla zdrowia zębów, zgłoś się na wizytę do dentysty, który oceni stan Twojego uzębienia i na tej podstawie dobierze odpowiednie metody wybielania lub leczenia.

Jeśli chcesz mieć białe zęby, warto więc zapytać stomatologa o takie rozwiązania, jak: wybielanie lampą led, wybielanie laserowe (w chwili obecnej nie jest oferowane w naszym gabinecie), wybielanie nakładowe itd… zdecydowanie odradzamy eksperymentowanie na własnych zębach. Jeśli masz pytania o czas zabiegu, koszty, cennik lub możliwe do uzyskania efekty wybielania i ich trwałość zapraszamy na konsultację do kliniki stomatologicznej Aurident – zadzwoń do nas i umów się na wizytę już dziś!

Zapraszamy…

Więcej o wybielaniu zębów można poczytać w publikacjach:
Linda Greenwall, Tooth Whitening Techniques, CRC Press, 2017
Jorge Perdigão, Tooth Whitening: An Evidence-Based Perspective, Springer, 2016
Monica Harper, Teeth Whitening: How to Whiten Teeth Easily, CreateSpace Independent Publishing Platform, 2013
oraz na stronach Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, http://pts.net.pl/uploads/obrazki//www_Twoj_zdrowy_usmiech_-_GW_-_Marzec_2018.pdf