Endodoncja

Endodoncja mikroskopowa

Leczenie kanałowe stanowi poważny problem zarówno dla Pacjenta jak i stomatologa. Przychodząc do dentysty Pacjent niejednokrotnie odczuwa intensywne boleści i oczekuje natychmiastowej pomocy, a przede wszystkim ulgi w bólu. Z punktu widzenia dentysty szybkie postawienie diagnozy i prawidłowe wykonanie leczenia możliwe jest tylko przy użyciu nowoczesnego sprzętu, który z jednej strony pozwoli właściwie rozpoznać stopień zaawansowania choroby, a z drugiej precyzyjnie leczyć i uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

W Aurident endodoncja jest wiodącą dziedziną. Doświadczenie, spokój, pewność i precyzja ruchów naszych specjalistów w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi zwiększa szansę na sukces leczenia w przypadkach przez innych dentystów uznanych za beznadziejne. Ta mieszanka daje nam pewność, że prace endodontyczne zostaną wykonane wzorowo, a spodziewane efekty zadowolą nawet najbardziej wymagających Pacjentów.

Narzędziem, które w dzisiejszych czasach jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym uniknięcia ryzyka powikłań jest mikroskop. Dzięki jego zastosowaniu stomatolog może:

  • dokładniej oczyścić kanały zębowe;
  • precyzyjnie je wypełnić;
  • a także wyciągnąć z korzenia złamane narzędzia zostawione przez stomatologa, który nie miał dostępu do mikroskopu.

Mikroskop pomaga zmniejszyć ryzyko dolegliwego i drogiego powtórnego leczenia kanałowego lub usunięcia zęba. Narzędzie to znacznie zwiększa szansę sukcesu w leczeniu kanałowym i jest konieczne w ciężkich przypadkach, gdy każde, nawet najmniejsze niedopatrzenie może skutkować utratą zęba.

Zapraszamy do Aurident na mikroskopowe leczenie kanałowe.

Innowacyjne technologie wykorzystywane przez naszych endodontów:

mikromotor endodontycznyENDO IT – mikromotor endodontyczny połączony z narzędziami rotacyjnymi NiTi (Profile, K3, MTwo). Służy do opracowywania kanałów. Są one stworzone z unikalnego stopu niklowo-tytanowego. Niewątpliwymi ich zaletami są: duża odporność na złamanie, elastyczność, trafne opracowywanie nawet bardzo zakrzywionych kanałów. Wszystko to w dużej mierze skraca czas zabiegu.

 

Zabieg endodontyczny

KOFERDAM – cienki kawałek gumy lateksowej, który pozwala na odseparowanie zęba od środowiska jamy ustnej. Pomaga on przeprowadzać zabieg w sposób aseptyczny, bez dostępu śliny na obszar leczony. Ponadto koferdam osłania błonę śluzową przed wszelkimi substancjami wykorzystywanymi przy zabiegu (np. podchloryn sodu) oraz pozwala na większą widoczność pola operacyjnego.

 

Mikroskop dentystyczny z kamerą

MIKROSKOP – pozwala na zwiększenie widoczności pola operacyjnego. Powiększenie zapewnia większą precyzyjność wykonywanego zabiegu, z uwagi na zauważenie szczegółów, które są niewidoczne gołym okiem. Mikroskop wykorzystywany przy zabiegu umożliwia endodoncie znalezienie niedrożnego wejścia do kanału, bieżący podgląd stopnia szczelności wypełnienia kanału bądź wydobycie złamanego narzędzia.

 

radiowizjografRADIOWIZJOGRAFIA (RVG) – urządzenie służące do wykonywania zdjęć leczonego zęba pacjenta. Zdjęcia sporządza się przed leczeniem, w jego trakcie, a także po wypełnieniu kanałów. Pozwala to stwierdzić endodoncie, czy przeprowadzony przez niego zabieg okazał się być prawidłowo wykonany. RVG w połączeniu ze specjalnym programem komputerowym pozwala na powiększenie obrazu, a z kolei to umożliwia szczegółową ocenę struktur anatomicznych. RVG emituje o wiele mniej promieniowania przyjmowanego przez pacjenta niż standardowa klisza RTG.

urządzenie do wypełniania kanałów

OBTURA – jest to aktualnie najnowocześniejszy system do wypełnienia kanałów. Jego działanie polega na pogrzaniu i uplastycznieniu materiału wypełniającego (tzw. gutaperki). Zastosowanie tego systemu umożliwia szczelnie wypełnienie przez endodontę zarówno kanału jak i wszelkich odgałęzień bocznych.

 

 

SystemBSYSTEM B – narzędzie służące do termoplastycznej kondensacji materiału wypełniającego kanał. Użycie systemu B pozwala na szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych przez endodontę.

 

 

endometrRAYPEX 5 (ENDOMETR) – innowacyjne urządzenie do elektronicznego pomiaru długości kanału korzeniowego. Z uwagi na zakaz wykonywania zdjęć RTG/RVG kobietom w ciąży ? endometr pozwala na leczenie kanałowe także u nich.

 

 

Nadal nie znalazłeś swojego endodonty we Wrocławiu? Serdecznie zapraszamy do naszego Kliniki Stomatologicznej Aurident mieszczącego się przy ul. Skwierzyńskiej 26b we Wrocławiu!