Endodonta we Wrocławiu

endodoncjaEndodoncja- jest to zabieg stomatologiczny, potocznie nazywany leczeniem kanałowym. Endodoncja jest niezwykle szybko rozwijającą się dziedziną stomatologii zachowawczej. Centrum Stomatologiczne Aurident we Wrocławiu oferuje swoim pacjentom leczenie kanałowe wykonywane przy pomocy specjalistycznego mikroskopu. Leczenie kanałowe pod mikroskopem zapewnia wyleczenie chorego zęba podczas zaledwie jednej wizyty. Jest to niewątpliwie duża zaleta dla samego pacjenta. Metoda ta pozwala na oszczędność czasu oraz uniknięcie zbędnego dodatkowego stresu. Grono naszych specjalistów endodontów należy do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Umożliwia im to ciągłe dokształcanie swoich umiejętności dziedzinie endodoncji. Swoje kwalifikacje podnoszą na licznych szkoleniach mających miejsce zarówno w kraju jak i za granicą.

Wrocławska Klinika Stomatologiczna Aurident zapewnia następujące usługi endodontyczne:

- zabieg leczenia kanałowego jedno- i wielokorzeniowych zębów

- zabieg leczenia kanałowego w przypadku zębów ze zmianami okołowierzchołkowymi

- powtórny zabieg leczenia kanałowego

- likwidacja złamanych narzędzi

- likwidacja cementu z kanałów

- likwidacja wkładów koronowo-korzeniowych (typ: standardowy, indywidualny, szklany)

- pokrywanie perforacji

- znajdowanie dodatkowych kanałów

- udrażnianie kanałów zobliterowanych

- diagnostyka złamań korzenia oraz pęknięć dna komory

Prawidłowo wykonane leczenie endodontyczne polega na dokładnym oczyszczeniu systemu kanałów korzeniowych z martwej bądź zainfekowanej miazgi, rozszerzenie, odkażenie oraz ostateczne szczelne uzupełnienie kanałów. Czynności te możliwe są dzięki nowoczesnym, specjalistycznym narzędziom endodontycznym i systemom do wypełniania kanałów korzeniowych.

 

Innowacyjne technologie wykorzystywane przez naszych endodontów:

endo-it-proENDO IT - mikromotor endodontyczny połączony z narzędziami rotacyjnymi NiTi (Profile, K3, MTwo). Służy do opracowywania kanałów. Są one stworzone z unikalnego stopu niklowo-tytanowego. Niewątpliwymi ich zaletami są: duża odporność na złamanie, elastyczność, trafne opracowywanie nawet bardzo zakrzywionych kanałów. Wszystko to w dużej mierze skraca czas zabiegu.

koferdam_dKOFERDAM - cienki kawałek gumy lateksowej, który pozwala na odseparowanie zęba od środowiska jamy ustnej. Pomaga on przeprowadzać zabieg w sposób aseptyczny, bez dostępu śliny na obszar leczony. Ponadto koferdam osłania błonę śluzową przed wszelkimi substancjami wykorzystywanymi przy zabiegu (np. podchloryn sodu) oraz pozwala na większą widoczność pola operacyjnego.

mikroskop_dMIKROSKOP - pozwala na zwiększenie widoczności pola operacyjnego. Powiększenie zapewnia większą precyzyjność wykonywanego zabiegu, z uwagi na zauważenie szczegółów, które są niewidoczne gołym okiem. Mikroskop wykorzystywany przy zabiegu umożliwia endodoncie znalezienie niedrożnego wejścia do kanału, bieżący podgląd stopnia szczelności wypełnienia kanału bądź wydobycie złamanego narzędzia.

radiowizjograf_mRADIOWIZJOGRAFIA (RVG) - urządzenie służące do wykonywania zdjęć leczonego zęba pacjenta. Zdjęcia sporządza się przed leczeniem, w jego trakcie, a także po wypełnieniu kanałów. Pozwala to stwierdzić endodoncie, czy przeprowadzony przez niego zabieg okazał się być prawidłowo wykonany. RVG w połączeniu ze specjalnym programem komputerowym pozwala na powiększenie obrazu, a z kolei to umożliwia szczegółową ocenę struktur anatomicznych. RVG emituje o wiele mniej promieniowania przyjmowanego przez pacjenta niż standardowa klisza RTG.

m_obtura3 copyOBTURA - jest to aktualnie najnowocześniejszy system do wypełnienia kanałów. Jego działanie polega na pogrzaniu i uplastycznieniu materiału wypełniającego (tzw. gutaperki). Zastosowanie tego systemu umożliwia szczelnie wypełnienie przez endodontę zarówno kanału jak i wszelkich odgałęzień bocznych.

SystemBSYSTEM B - narzędzie służące do termoplastycznej kondensacji materiału wypełniającego kanał. Użycie systemu B pozwala na szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych przez endodontę.

endometrRAYPEX 5 (ENDOMETR) - innowacyjne urządzenie do elektronicznego pomiaru długości kanału korzeniowego. Z uwagi na zakaz wykonywania zdjęć RTG/RVG kobietom w ciąży ? endometr pozwala na leczenie kanałowe także u nich.

Nadal nie znalazłeś swojego endodonty we Wrocławiu? Serdecznie zapraszamy do naszego Kliniki Stomatologicznej Aurident mieszczącego się przy ul. Skwierzyńskiej 26b we Wrocławiu!