Leczymy i ratujemy zęby, które inni usuwają

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod MIKROSKOPEM jest najbardziej miarodajnym i skutecznym sposobem na diagnozę, a w konsekwencji wyleczenie zęba z zapalenia miazgi. Oczywiście mikroskop to absolutna podstawa nowoczesnego leczenia kanałowego, ale w tej metodzie bardzo ważne są jeszcze inne czynniki tzn. pozostały sprzęt bez którego ciężko byłoby się obyć i przeprowadzić takie leczenie.

 

leczenie kanałowe zęba
Jakościowo najlepsze kanałowe leczenie zęba, to leczenie do którego używamy:
 • Mikroskopu – ważny ze względu na bardzo dużą widoczność pola operacyjnego.
 • Endo – IT– sprzęt do maszynowego opracowania kanałów, za pomocą narzędzi NiTi- maszyna dzięki zastosowanemu oprogramowaniu daje nam precyzję, dokładność  i jakość oczyszczenia kanałów. Narzędzia NITi pozwalają nam na opracowanie nawet mocno krzywych, czy zagiętych kanałów korzeniowych – nawet tych zagiętych pod kątem prostym.
 • Systemu B i Obtury – zapewniają szczelność wypełnienia kanałów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ im szczelniej wypełniony kanał, tym dłużej zachowany zostanie ząb. Możliwe jest to dzięki podgrzaniu gutaperki do wysokiej temperatury, co powoduje jej uplastycznienie oraz większą płynność, a to z kolei pozwala wypełnić nawet boczne czy zagięte kanaliki.
 • Koferdamu – oddziela pole operacyjne od reszty jamy ustnej i dostępu śliny, co zapobiega reinfekcji w trakcie leczenia kanałowego.
 • RVG – radiowizjografia – cyfrowa kontrola radiologiczna, dzięki której na każdym etapie leczenia kanałowego oceniamy jego skuteczność i poprawność. Zdjęcia RVG są wykonywanie w trakcie leczenia kanałowego. Pacjent nigdzie nie musi chodzić na wykonanie RTG, aby można było ocenić skuteczność leczenia.
 • Raypex 5 – urządzenie do pomiaru długości korzenia, dzięki któremu wiemy, w którym miejscu kanału się znajdujemy ( w połowie, przy wierzchołku czy poza wierzchołkiem kanału).

Zalety leczenia kanałowego pod mikroskopem

 • Widoczność – żeby coś dobrze zrobić, trzeba mieć bardzo dobrą widoczność – bez mikroskopu nie widzimy np. dodatkowych kanałów czy pęknięć korzenia zęba.
 • Czas leczenia –podczas jednej wizytyleczenie jest szybsze i przyjemniejsze, ponieważ zamiast kilku wizyt, wystarczy tylko jedna.
 • Szczelność wypełnienia kanałów – im szczelniej tym lepiej i tym dłużej zachowamy ząb. W konsekwencji szybciej wycofują się zmiany około-wierzchołkowe.
 • Precyzyjność i dokładność – bardzo dokładne opracowanie kanałów korzeniowych.
 • Brak reinfekcji – nie dochodzi do infekowania kanału w trakcie leczenia przez ślinę, w której są drobnoustroje.

Dzięki zastosowaniu wyżej wymienionego sprzętu, leczymy szybko i skutecznie zęby, które kiedyś by usunięto.

Jak wygląda leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne dzielimy na dwie kategorie/etapy:

Leczenie PIERWOTNE

Leczenie zęba, który nigdy nie był leczony kanałowo, a jest „zatruty” – zdewitalizowany przez stomatologa, bo bolał, lub nie bolał, ale próchnica sięgała miazgi zęba i konieczne jest leczenie kanałowe.

Leczenie POWTÓRNE czyli REENDO

Ząb leczony w przeszłości kanałowo, ale wymagający ponownego / powtórnego leczenia ze względu na:

 • zmiany około-wierzchołkowe,
 • źle wypełnione kanały,
 • dodatkowe nieprzeleczone kanały,
 • ze względu na konieczność usunięcia złamanego narzędzia, czy usunięcia wkładu,
 • ze względu na przygotowanie zęba pod protetykę.

Prawidłowe wykonane reendo możliwe jest głównie przy użyciu mikroskopu i sprzętu wymienionego powyżej.

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

 • usuwanie złamanych narzędzi,
 • usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych odlewanych i prefabrykowanych,
 • udrażnianie kanałów wypełnionych cementem lub ćwiekiem srebrnym,
 • zamykanie perforacji dna komory i kanałów korzeniowych (MTA),
 • leczenie zębów z resorpcją korzeni,
 • diagnostyka złamań korzenia lub pęknięć dna komory zębów wielokorzeniowych,
 • leczenie endodontyczne zębów z niezakończonym rozwojem korzeni,
 • leczenie zębów po urazach,
 • udrażnianie trudnych do zlokalizowania, wąskich, zobliterowanych i zakrzywionych kanałów

Najczęstsze pytania klientów

Podczas wizyt pacjentów w naszym gabinecie oraz rozmów telefonicznych otrzymujemy wiele pytań, które zostały podsumowane w poniższych punktach. Należy jednak pamiętać, że udzielenie najbardziej precyzyjnych odpowiedzi możliwe będzie dopiero po dokładnym zapoznaniu się ze stanem zęba pacjenta.

Cena kanałowego leczenia zęba. Ile trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem? Cena zabiegu zależy od złożoności problemu, postępującej choroby. Zdecyduj się szybko na leczenie 

Z zewnątrz nie widzisz zmian, ale w nieokreślonym do końca miejscu czujesz przeszywający ból, który nie pozwala spać, jeść, ani normalnie funkcjonować? Najprawdopodobniej twój ząb zaatakowała próchnica, która przedostała się do wnętrza zęba i zainfekowała miazgę. Ten ból nie ustanie, dopóki ząb nie zostanie bardzo dokładnie oczyszczony z martwej tkanki i rozprzestrzeniających się bakterii. Mogą przenieść się na inne zęby, dlatego jak najszybsza wizyta u stomatologa jest konieczna. Ile trwa leczenie kanałowe? Nie dłużej niż 2 godziny. Podobnie jak w przypadku ceny, jest to uzależnione między innymi od problemu, urazu czy ułożenia samego kanału. Staramy się jednak zamknąć leczenie kanałowe na jednej wizycie. Najczęściej nie ma potrzeby rozkładać go na więcej niż jedną wizytę. W przeciwieństwie do zabiegów endodontycznych wykonywanych w przeszłości obecnie leczenie kanałowe pod mikroskopem jest bardzo precyzyjne, szybkie i skuteczne.

Jeśli zainteresował Cię ten zabieg i zastanawiasz się? Najważniejsze jest to, że możemy uratować Twój ząb, a koszty leczenia mogą być rozłożone na raty . Sprawdź również nasze promocje lub zapytaj o cennik.

Jak wygląda leczenie kanałowe mikroskopem? Ta wiedza sprawi, że bez obaw zdecydujesz się na zabieg

Niewiedza lub – co gorsza – opowieści o tym, jak wygląda leczenie kanałowe, skutecznie odstrasza pacjentów i męczą się oni z chorym zębem znacznie dłużej niż potrzeba. Tymczasem trzeba pamiętać, że stomatologia wykorzystuje najnowsze metody, technologię, materiały do diagnostyki i zabiegów, a to w znacznym stopniu ułatwia lekarzom pracę i sprawia, że zabiegi są wykonywane dokładniej, nie są bolesne, a przede wszystkim zwiększają możliwości wyleczenia zębów. Leczenie kanałowe mikroskopem to jeden z wielu zabiegów, w których nowoczesność jest sprzymierzeńcem lekarza i pacjenta.

Czego możesz się spodziewać? Ból sprawia zakażona bakteriami miazga. Najpierw należy dostać się do niej, usuwając koronę zęba. Otwarty ząb trzeba bardzo dokładnie wyczyścić i zdezynfekować. Następnie puste kanały korzeni wypełnia się bezpiecznym dla organizmu materiałem. Po utwardzeniu odbudowuje się koronę zęba, żeby zabezpieczyć wnętrze.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem we Wrocławiu – jesteśmy w pobliżu, gdybyś nas potrzebował

W naszej klinice Aurident we Wrocławiu leczenie kanałowe pod mikroskopem znajduje się jako jedna z głównych ofert wśród bardzo wielu zabiegów. Obecnie jest to najbardziej bezpieczny i skuteczny sposób leczenia endodontycznego. Precyzja, jaką osiągamy dzięki odpowiedniej aparaturze i odpowiednio przygotowanemu personelowi przekłada się na efekty u zadowolonych pacjentów. Uważamy, że każdy ząb powinien dostać drugą szansę a ekstrakcja to naprawdę ostateczność. Nasi stomatolodzy dokładają wszelkich starań, żeby uratować zęba, a mają obecnie spore możliwości, żeby to zrobić.

Kiedy należy zgłosić się do dentysty

Kiedy warto zdecydować się na leczenie kanałowe? Im szybciej, tym lepiej! Pamiętaj, że procesy zapalne miazgi zęba wciąż postępują i z czasem pogarszają jego stan. Wtedy wydłuża się czas leczenia i jednocześnie podnosi się jego cena.

Jak wygląda ząb pod mikroskopem? Co daje w leczeniu takie powiększenie i ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Ząb ma małą powierzchnię, ale to jeden z bardziej skomplikowanych elementów naszego ciała. Na zewnątrz twardy i trwały w środku to żywy organizm z całym systemem korzeni, unerwienia, żywej i delikatnej tkanki. Umieszczenie leczonego zęba pod mikroskopem pozwala bardzo dokładnie zlokalizować ubytki i zmiany chorobowe, a następnie je naprawić. Wymaga to nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także specjalistycznej wiedzy. Żeby dowiedzieć się, ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem, możesz sprawdzić w zakładce cennik, a najlepiej umów się na wizytę. W dużej mierze koszt leczenia zależy indywidualnie od stanu zębów pacjenta.

 

Galeria zdjęć

leczenie kanałowe zębaząb do leczenia kanałowego

ząb po leczeniu kanałowymząb przed leczeniem kanałowym

 

Call Now Button