Najlepszy ortodonta we Wrocławiu

Ortodoncja

Krzywy zgryz jest dla Ciebie powodem do wstydu? To nie jedyny powód, dla którego warto zacząć stosować leczenie ortodoncyjne. Wady zgryzu wpływają negatywnie na  staw skroniowo-żuchwowy, a przez zwiększoną ruchliwość zębów oraz nadmierne odkładanie się kamienia są przyczyną próchnicy i chorób przyzębia.

ortodoncja wrocław
Leczenie ortodontyczne oraz aparaty na zęby - tylko w Aurident!

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która pozwala nieinwazyjnie wyprostować zgryz. Mimo że leczenie potrafi zająć wiele czasu, efekty potrafią przerosnąć oczekiwania pacjentów poprzez poprawę wizerunku i podniesienie komfortu życia.

W klinice Aurident czekają na Ciebie doświadczeni i najlepsi ortodonci, oferujemy:

  • szeroką gamę aparatów ortodontycznych stałych
  • szeroką gamę aparatów nakładkowych(nakładki invisalign, prosmile)
  • doświadczony i pomocny personel medyczny
  • możliwość wykonania leczenia przygotowawczego
  • dopasowanie proponowanego rozwiązania do Twoich potrzeb i oczekiwań.
aparat na zęby

APARATY ORTODONTYCZNE WE WROCŁAWSKIEJ KLINICE AURIDENT

Zastanawiasz się, jakie rodzaje aparatów na zęby oferujemy w Aurident?

APARATY RUCHOME

Między 6 a 7 rokiem życia rozpoczynają się burzliwe zmiany w uzębieniu. U dzieci w tym wieku najczęściej stosuje się różnego rodzaju aparaty na zęby, jednak w większości są to aparaty ruchome, czyli wyjmowane. Taki model dobrze sprawdza się w przypadku uzębienia mieszanego, chroniąc zęby dziecka przed koniecznością ekstrakcji w późniejszym okresie. Wypadnięcie części zębów mlecznych i wyrastanie zębów stałych to zatem dobry moment na pierwszą konsultację u ortodonty. Zastosowanie aparatu ruchomego pozwoli pobudzić zęby do wzrostu w odpowiednim kierunku.

APARATY STAŁE

Ten rodzaj aparatów stosuje się na uzębienie stałe, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Aparat stały składa się z elementów mocowanych do zębów. Zakłada go lekarz i tylko on może go zdjąć. Leczenie aparatem stałym to skuteczna metoda poprawy estetyki zębów i wyeliminowania ciężkich wad w obrębie szczęk. Aparaty ortodontyczne stałe dzielą się na dwie grupy: metalowe (klasyczne srebrne i rzadziej stosowane złote) oraz wyjątkowo estetyczne aparaty porcelanowe bądź kryształowe, dla najbardziej wymagających pacjentów.

APARATY NAKŁADKOWE

Aparaty nakładkowe to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą w dyskretny sposób wyprostować swoje uzębienie. Niewidoczne nakładki, stworzone z przezroczystego tworzywa o wysokiej wytrzymałości, są alternatywą dla aparatów z metalowymi zamkami. Korzystamy z systemów Invisalign i Prosmile, które są praktycznie niewidoczne na co dzień, a w razie potrzeby nakładki możesz szybko zdjąć. Umów się na wizytę – przygotujemy dla Ciebie kompleksowy plan leczenia!

APARATY JĘZYKOWE (LINGWALNE)

Aparat lingwalny, popularnie zwany językowym, pozostaje zupełnie niewidoczny, gdyż przyklejony jest od strony języka, czyli po wewnętrznej stronie zębów. Aparat językowy różni się zatem od aparatu stałego zewnętrznego miejscem przyklejania zamków, brakiem pierścieni i niewidocznością wszelkich elementów. W aparacie językowym zamki są wyłącznie przenośnikami sił łuku oddziaływającego na zęby.

APARAT ORTODONTYCZNY WE WROCŁAWSKIEJ KLINICE AURIDENT – KROK PO KROKU

Zastanawiasz się, jak wygląda proces leczenia krok po kroku?

W czasie pierwszej wizyty zbierane są informacje o pacjencie – lekarz przeprowadza badanie w celu zdiagnozowania wady zgryzu i pyta pacjenta o oczekiwania wobec leczenia ortodontycznego. Na tym etapie konieczne jest także aktualne zdjęcie rentgenowskie zębów i wykonywany jest odlew. Ortodonta przedstawia pacjentowi plan leczenia – przebieg, stosowany aparat ortodontyczny, czas trwania leczenia i cennik.

W zależności od rodzaju zastosowanego aparatu konieczne są wizyty u ortodonty, zwykle co 4-6 tygodni. W czasie takiej wizyty ortodonta kontroluje aparat i napina łuki.

Na ostatniej wizycie aparat jest demontowany i zęby zostają oczyszczone z kleju. Dodatkowo przygotowywane są dla pacjenta dopasowane indywidualnie przezroczyste nakładki na zęby, w których należy spać przez pewien czas po zdjęciu aparatu ortodontycznego. Dzięki nim możliwa jest skuteczna retencja, czyli utrzymanie trwałych wyników leczenia aparatem ortodontycznym.

Umów się na pierwszą wizytę u ortodonty w Aurident i ciesz pięknym, prostym zgryzem!

PRZEBIEG LECZENIA ORTODONTYCZNEGO:

  • PRZED LECZENIEM – w czasie pierwszej wizyty zbierane są informacje o pacjencie – lekarz dentysta przeprowadza badanie w celu zdiagnozowania wady zgryzu i pyta pacjenta o oczekiwania wobec leczenia ortodontycznego. Na tym etapie konieczne jest także aktualne (nie starsze niż rok) panoramiczne zdjęcie rentgenowskie zębów, czyli tzw. ortopantomogram. Ponadto zawsze wykonuje się gipsowy model uzębienia.Po zakończeniu badania ortodonta przedstawia pacjentowi plan leczenia – przebieg, stosowany aparat ortodontyczny, czas trwania leczenia i cennik. Jeżeli pacjent akceptuje plan przygotowany przez ortodontę i jest zdecydowany rozpocząć leczenie, wówczas w okolicy tylnych zębów zakładane są specjalne gumki separacyjne, a po 1-2 tygodniach zakłada się aparat ortodontyczny. Oczywiście, zanim aparat stały zostanie założony, pacjent powinien wyleczyć wszystkie zęby i wyczyścić je z kamienia nazębnego.
  • W TRAKCIE LECZENIA – w zależności od rodzaju zastosowanego aparatu, ortodoncja wiąże się z regularnymi wizytami u specjalisty, co 4-6 tygodni. W czasie takiej wizyty ortodonta kontroluje aparat i napina łuki. W trakcie leczenia ważna jest również dbałość o zdrowie i czystość zębów, dlatego wymagane jest mycie zębów po każdym posiłku przez około 5 minut. Zęby trzeba szczotkować w tradycyjny sposób, jednak codzienna higiena powinna być szczególnie systematyczna i dokładna.Pacjent posiadający stały aparat ortodontyczny powinien używać specjalnej szczoteczki ortodontycznej, międzyzębowej, jednopęczkowej, która pozwoli skutecznie usunąć resztki jedzenia nawet z trudno dostępnych miejsc, takich jak szczeliny międzyzębowe i zakamarki aparatu. Jeżeli staranne mycie zębów po posiłku będzie kłopotliwe, zaleca się intensywne płukanie jamy ustnej płynem antyseptycznym. Ponadto w czasie leczenia ortodontycznego, wskazane są częstsze wizyty kontrolne u stomatologa, co około 3 miesiące.
  • PO LECZENIU – na ostatniej wizycie aparat jest demontowany i zęby zostają oczyszczone z kleju. Dodatkowo przygotowywane są dla pacjenta dopasowane indywidualnie przezroczyste nakładki na zęby, w których należy spać przez pewien czas po zdjęciu aparatu ortodontycznego. Dzięki nim możliwa jest skuteczna retencja, czyli utrzymanie trwałych wyników leczenia aparatem ortodontycznym.

Galeria zdjęć

Call Now Button