Rentgen stomatologiczny zębów

Diagnostyka radiologiczna

Diagnostyka obrazowa jest jednym z badań, które wykonuje się podczas leczenia stomatologicznego, ortodontycznego czy podczas wykonywania implantów. W naszej klinice możesz skorzystać z zaawansowanej diagnostyki radiologicznej, która nie tylko pozwoli znaleźć problem, ale przede wszystkim w odpowiedni sposób go leczyćl.

zdjęcie panoramiczne zębów
Zdjęcia pantomograficzne i panoramiczne zębów
w Aurident

W naszej klinice możesz wykonać szereg badań radiologicznych i nie tylko. Dysponujemy własnym, nowoczesnym sprzętem, a zdjęcia pantomograficzne i panoramiczne zębów wykonujemy dla naszych pacjentów i nie tylko. Zdjęcia RTG robimy w gabinecie, a wykonanie trwa zaledwie kilka sekund. Dzięki temu, że posiadamy własny sprzęt, otrzymasz dokładny obraz zębów w zaledwie kilka chwil.

zdjęcie pantomograficzne

DOSTĘPNE SĄ U NAS ZABIEGI

TOMOGRAFIA CBCT

Tomograf CBCT, czyli stożkowy, to nowoczesny sposób wykonywania zdjęć. W trakcie tomografii CBCT lampa rentgenowska wykonuje obrót wokół głowy pacjenta. Zdjęcie zębów zrobione z pomocą tomografu jest dokładne, a trójwymiarowy efekt pozwala na dokładniejsze planowanie leczenia. Bez tego badania nie będzie możliwe m.in. wszczepienie implantu.

Dostępna jest:

  • tomografia CBCT całościowa
  • tomografia CBCT szczęki lub żuchwy
  • tomografia CBCT wycinka 1-3 zębów.

PANTOMOGRAM ZĘBÓW

Pantomogram jest urządzeniem, które pozwala na wykonanie panoramicznego zdjęcia zębów. Pantomogram na zdjęciu pokazuje wszystkie zęby pacjenta (także te, które się jeszcze nie wyrżnęły), szczękę, żuchwę oraz stawy skroniowo-żuchwowe. Na zdjęciu są widoczne także zatoki przynosowe i fragment podniebienia twardego. Ma zastosowanie w diagnostyce stanów zapalnych, planowania leczenia protetycznego, planowanej ekstrakcji, kontroli wyżynania się zębów. Pantomogram zębów wykonasz w najnowszych technologiach w Aurident.

CEFALOMETRIA – RTG TELEBOCZNE GŁOWY

Cefalometria jest badaniem wykonywanym w pozycji bocznej. Zdjęcie cefalometryczne robi się przede wszystkim w diagnostyce wad zgryzu oraz planowaniu leczenia ortodontycznego. Swoim obrębem badanie obejmuje czaszkę, w tym tkanki twarde i miękkie, podniebienie twarde oraz zatoki przynosowe.

RTG/RVG

Radiografia (RTG), znana także jako rentgen, to podstawowe badanie radiologiczne, które pozwala na osiągnięcie obrazu dowolnego fragmentu ciała. Radiowizjografia (RTV) jest nowocześniejszą metodą w porównaniu do RTG. Badanie zapisywane jest w formie cyfrowej, która gotowa jest już bezpośrednio po badaniu. Obraz jest wyraźniejszy, niż w przypadku badania RTG.

Nie czekaj, umów się na badania radiologiczne do Kliniki Aurident we Wrocławiu już teraz!

NA MIEJSCU WYKONAMY RENTGEN STOMATOLOGICZNY TWOICH ZĘBÓW. UMÓW SIĘ NA PRZEŚWIETLENIE ZĘBÓW.

Dopóki nie zajdzie taka potrzeba, nie zastanawiasz się, gdzie i w jaki sposób możesz wykonać prześwietlenie zębów. Kiedy rentgen stomatologiczny jest ci potrzebny, zazwyczaj potrzebujesz wykonać go jak najszybciej. U nas każde ze zdjęć rentgenowskich zębów wykonasz na miejscu, bez zbędnego oczekiwania. Wykonujemy także zdjęcia zębów dla pacjentów zewnętrznych. Zdajemy sobie sprawę, że czas jest ważną jednostką tak w codziennym pośpiechu, jak i usuwaniu wszelkich problemów z uzębieniem. Posiadamy odpowiedni sprzęt do wykonywania badań radiologicznych, który pozwala nam na najlepszą możliwą diagnozę i leczenie wszelkich problemów dentystycznych.

WYKONAMY ZDJĘCIE RTG PANTOMOGRAFICZNE WE WROCŁAWIU NIEZBĘDNE DO DALSZEJ W DIAGNOZY I LECZENIA ZĘBÓW

Wykonanie zdjęcia pantomograficznego we Wrocławiu przy użyciu naszego nowoczesnego sprzętu jest w pełni bezpieczne, generuje tylko niewielkie ilości promieniowania, a zdjęcie jest w doskonałej jakości, co pozwala naszym specjalistom na dokładne zapoznanie się problemem i zaproponowanie najlepszej metody leczenia zębów. Nie ma potrzeby wcześniejszego przygotowywania się do wykonania RTG pantomograficznego ani żadnego innego. O procedurach podczas ich robienia poinformuje na miejscu technik radiolog. Najczęściej wymaga zdjęcia biżuterii i odpowiedniego ustawienia ciała, które przez krótką chwilę powinno pozostawać w bezruchu.

NAJBARDZIEJ PODSTAWOWE ZDJĘCIE PANORAMICZNE ZĘBÓW. WROCŁAW ZAPRASZA NA RTG ZĘBÓW.

RTG. zębów i zdjęcie panoramiczne zębów to jedne z najczęściej wykonywanej diagnostyki obrazowej pomagającej w indywidualnym rozpoznaniu i dostosowaniu procesu leczenia pacjenta. Jest niezbędnym badaniem w leczeniu ortodontycznym, leczeniu urazów i chorób przyzębia, przed usuwaniem zębów. Często RTG. zębów wymagane jest przed planowanym innym zabiegiem chirurgicznym, żeby wykluczyć stan zapalny. Dlatego właśnie klinika Aurident umożliwia wykonanie tych niezbędnych badań wszystkim zainteresowanym. Umów się na wykonanie zdjęcia panoramicznego we Wrocławiu. Sprawdź cennik. Zapewniamy szybkie terminy i wykonanie zdjęć specjalistycznym sprzętem.

UMÓW SIĘ NA PROFESJONALNĄ TOMOGRAFIĘ CBCT LUB ZDJĘCIE CEFALOMETRYCZNE ZĘBÓW.

Tomografia CBTC do medycyny została wprowadzona niedawno. Wyniki tego trójwymiarowego obrazowania są nieporównywalnie bardziej pomocne i dokładniejsze niż płaskie zdjęcie panoramiczne. Dlatego wykorzystuje się je tam, gdzie zwykły RTG. to zdecydowanie za mało, żeby zobrazować stan zębów, szczęki i twarzoczaszki, ich ułożenie i ewentualne nieprawidłowości. Korzystają z niego nasi stomatolodzy ortodonci. Jest pomocny także w leczeniu laryngologicznym. Podobnie wykorzystuje się boczne zdjęcie cefalometryczne zębów.

Koszt prowadzonej w Auridencie diagnostyki radiologicznej waha się od 30 zł za RTG. punktowe do 400 zł za tomografię całościową szczęki i żuchwy. W naszej ofercie znajduje się pełny zakres tej usługi, ponieważ każdy specjalista stomatolog potrzebuje do prawidłowego wykonywania swojej pracy innego zdjęcia obrazującego stan zębów pacjenta.

Galeria zdjęć:

Call Now Button