Usługi

Profilaktyka

Zdrowe, silne zęby i biały uśmiech to Twoje marzenie? Odpowiednia profilaktyka stomatologiczna pozwoli Ci zadbać o uśmiech i cieszyć się nim w pełni. W Aurident znajdziesz szeroki zakres zabiegów, które pomogą Ci w walce o piękne zęby. Skorzystaj z naszej oferty profilaktycznej — czekamy na Ciebie we Wrocławiu!

profilaktyka zębów
Zadbaj o zęby — nie zapominaj o profilaktyce!

Próchnica i choroby przyzębia nie powstają z dnia na dzień, rozwijają się stopniowo, a za ich powstawanie odpowiedzialne są bakterie jamy ustnej. Płytka nazębna, czyli kleista substancja, która pokrywa dziąsła i zęby, jest skupiskiem bakterii, które przyśpieszają rozwój chorób przyzębia oraz próchnicy. Dlatego tak ważne jest, aby oczyszczać dokładnie jamę ustną — nie tylko samą powierzchnię zębów, ale też przestrzeń między-zębową w celu pozbycia się płytki, z której tworzy się kamień nazębny. Codzienne szczotkowanie zębów może jednak nie wystarczyć! Właśnie dlatego oferujemy szeroki wybór zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej we Wrocławiu.

Dbanie o zęby wymaga kompleksowego podejścia, w Aurident skupiamy się na:

  • utrwaleniu korzystnych nawyków higienizacji
  • regularnych wizytach kontrolnych
  • scalingu
  • piaskowaniu
profilaktyka stomatologiczna

Zabiegi profilaktyczne w Aurident

Poznaj naszą ofertę zabiegów profilaktycznych, które pozwolą Ci cieszyć się pięknym uśmiechem i zapomnieć o próchnicy.

PRZEGLĄD STOMATOLOGICZNY

Okresowe przeglądy zębów to usługi stomatologiczne, z których mogą bezpłatnie skorzystać pacjenci naszej placówki. W celu rzetelnej oceny stanu uzębienia wykorzystujemy kamerę wewnątrzustną i prezentujemy uzyskany obraz na ekranie. Dzięki temu lekarz może precyzyjnie opisywać ubytki. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym, dentysta przeprowadza wywiad. Tłumaczy również, w jaki sposób powinno się szczotkować i nitkować zęby, a także jak zapobiegać tworzeniu się kamienia. Zabiegi higienizacyjne są konieczne w celu przeprowadzenia dalszego leczenia. Przed wykonaniem zdjęcia uzębienia i skierowaniem do specjalisty, oczyszcza się zęby, eliminując kamień, a także wykonuje fluoryzację. Następnie stomatolog układa indywidualny harmonogram leczenia.

SCALING

Scaling to zabieg polegający na oczyszczeniu zębów w celu wyeliminowaniu kamienia – z części naddziąsłowej i poddziąsłowej – powstającego w wyniku mineralizacji płytki bakteryjnej. Najczęstszym powodem gromadzenia się kamienia jest nieumiejętne szczotkowanie. Tworzący się kamień, zwłaszcza poddziąsłowy, to miejsce bytowania bakterii powodujących stan zapalny dziąseł i przyzębia, który z czasem prowadzi do zaniku oraz odsłonięcia korzeni zębowych, przyczyniając się do powstania parodontozy. Systematyczna eliminacja kamienia pozwala skutecznie zahamować choroby przyzębia. Ponieważ kamień jest znacznie twardszy od płytki nazębnej, można go usunąć jedynie podczas zabiegu stomatologicznego – mycie zębów szczoteczką lub użycie nici dentystycznych jest nieskuteczne.

PIASKOWANIE ZĘBÓW

Piaskowanie to kompleksowy zabieg, którego celem jest usunięcie osadów i przebarwień powierzchniowych przy pomocy piasku dentystycznego, który aplikuje się pod ciśnieniem. Przed przystąpieniem do zabiegu zęby należy oczyścić z kamienia nad i poddziąsłowego.

Zabieg stosujemy u osób, które mają tendencje do odkładania się na ich zębach osadów po kawie , herbacie czy papierosach.  Piaskowanie usuwa brzydkie osady z przestrzeni między zębowych i trudno dostępnych miejsc. Ten zabieg może być stosowany u osób noszących aparaty ortodontyczne.

FLUORYZACJA ZĘBÓW

Fluoryzacja ma na celu przede wszystkim wzmocnienie szkliwa zębów, a tym samym ochronę przed próchnicą. Zabieg jest elementem profilaktyki jamy ustnej. Dobroczynne właściwości fluoru wykorzystuje się w celu umocnienia struktury tkanki zębowej, czyniąc ją odporną na próchnicotwórcze kwasy oraz bakterie. Zaletą fluoru jest również remineralizacja niewielkich ubytków w szkliwie. Przed wykonaniem fluoryzacji zęby oczyszcza się za pomocą scalingu. Nasza placówka oferuje profesjonalne zabiegi z użyciem specjalnych preparatów w postaci pianki, które wyróżniają się wysoką skutecznością – jony fluorowe przenikają do tkanek zębowych, a pękające pęcherzyki umożliwiają równomierne dostarczanie fluoru. Fluoryzacja polecana jest szczególnie dzieciom od siódmego roku życia, ale przeprowadza się ją również u dorosłych pacjentów.

LAKOWANIE ZĘBÓW

Głównym celem lakowania zębów jest wypełnienie bruzd utworzonych na zębach żujących trzonowych, a także przedtrzonowych. W trakcie wykonywania zabiegu stosuje się lak, który pod wpływem specjalnej lampy polimeryzacyjnej bardzo szybko się utwardza. Bruzdy oraz zagłębienia to miejsca, w których gromadzą się bakterie próchnicotwórcze powodujące ubytki. Aby zapobiec chorobom zębów, trzeba uniemożliwić osadzanie się bakterii oraz resztek pokarmowych. Z usługi należy skorzystać w ciągu paru miesięcy od momentu ukazania się powierzchni żującej na zębach.

LECZYMY PRZYCZYNY, A NIE SKUTKI

Nawet najbardziej zaawansowane metody leczenia zachowawczego nie zabezpieczają Pacjentów przed nawrotami próchnicy. Borowanie i stosowanie wypełnień pozwala zaleczyć negatywne efekty choroby, ale nie jej przyczyny. Leczenie przyczyn zapewnią tylko wielowymiarowe działania zapobiegające powstawaniu próchnicy obejmujące m.in.:
  • edukację Pacjentów:
  • utrwalenie korzystnych nawyków higienizacyjnych,
  • regularne wizyty kontrolne,
  • scaling,
  • piaskowanie,
  • fluoryzację.

Galeria zdjęć:

 

Call Now Button