Chirurg twarzowo szczękowy w Wrocławiu do twojej dyspozycji

Chirurgia szczękowa

Chirurgia twarzowo szczękowa (stomatologiczna) jest dziedziną łączącą wiele specjalizacji stomatologicznych, jej zakres obejmuje różnorodne zabiegi, które wykonywane są w obrębie jamy ustnej. Zabiegi takie jak usunięcie korzenia z zatoki szczękowej wymagają wiedzy i doświadczenia.

chirurgia szczękowa wrocław
Zabiegi chirurgii stomatologicznej
w Aurident

Kompleksowe podejście do tematu, wiedza i doświadczenie sprawiają, że Aurident to gwarancja najwyższego poziomu leczenia chirurgicznego i właściwego podejścia do leczenia. Zaufaj nam i już dziś umów się na wizytę konsultacyjną.

chirurg twarzowo szczękowy

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA WE WROCŁAWIU
– WYBIERZ NAJLEPSZYCH

Oferujemy szeroki zakres zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Poznaj naszą ofertę.

EKSTRAKCJA (USUWANIE) ZĘBÓW

Zabiegi ekstrakcji zębów polegają na ich usunięciu z wyrostka zębodołowego z różnych powodów. Najczęstsze przyczyny wskazań do usunięcia zębów to; zaawansowana próchnica, złamania zębów poniżej linii dziąsła, zęby, które nie nadają się do leczenia endodontycznego nawet pod mikroskopem, zęby rosnące poza łukiem nienadające się do leczenia ortodontycznego, zęby rozchwiane paradontoza), zęby nadliczbowe, usunięcia ze wskazań ogólnoustrojowych lub z powodu zalecenia ortodonty.

Wykonujemy takie zabiegi, jak:

 • ekstrakcja zęba rozchwianego
 • ekstrakcja zęba stałego
 • ekstrakcje zęba zatrzymanego
 • ekstrakcje „ósemek”
 • ekstrakcje z augmentacja kości
 • ekstrakcje korzeni zębów.

SINUS LIFT – PODNOSZENIE DNA ZATOKI SZCZĘKOWEJ

Zabieg wykonywany jest w celu odbudowy kości. Wyróżnia się dwie metody – zamkniętą i otwartą. Pierwsza metoda zalecana jest wtedy, kiedy planowana odbudowa jest niewielka i wynosi maksymalnie 3-5 mm. Metoda otwarta (z dojścia bocznego) pozwala na wypełnienie do 5-10 mm.

FGG – FREE GINGIVAL GRAFT

Przeszczep dziąsła pełnej grubości – ten zabieg często wykonywany jako element leczenia implantologicznego. Przeszczep pobierany jest z tkanki miękkiej z podniebienia twardego. W miejscu biorczym wszywa się go w celu poszerzenia powierzchni zrogowaciałego dziąsła. W ten sposób uzyskiwany jest bardziej estetyczny efekt, a pomiędzy implantem i zębem zapewniony jest szczelny kontakt. Może być wykonywany także wokół zębów dotkniętych recesją (obniżenie brzegu dziąsła) w celu ochrony tkanek przyzębia na urazy mechaniczne spowodowane myciem zębów czy żuciem pokarmów.

GBR – GUIDED BONE REGENERATION

GBR, czyli sterowana regeneracja tkanek kości, wykonywana jest w celu odbudowy kości. Zabieg konieczny jest wtedy, kiedy w kościach są spore ubytki lub ich jakość nie pozwala na zastosowanie rozwiązań implantologicznych. W miejscu, gdzie występuje ubytek kości, umieszczany jest biomateriał, który następnie przykrywany jest membraną pozwalającą na utrzymanie materiału i odbudowę kości.

IMPLANTACJA

Zabiegi implantacji obejmują wprowadzanie tytanowego implantu w łoże kostne w żuchwie albo szczęce. Miejsce przygotowane jest przy pomocy specjalnego wiertła, a sam implant jest zaszywany, aby nie był widoczny. Po 3 – 6 miesiącach jest on odkrywany i wykonywane na nim prace protetyczne. Więcej o implantach przeczytasz tutaj.

IMPLANTOLOGIA

AUGMENTACJA KOŚCI

Znana jako nadbudowa lub sterowana regeneracja kości, jest zabiegiem polegającym na wypełnieniu ubytków w kości szczęki lub żuchwy. Zabieg przeprowadzany jest w celu poprawy jakości tkanki kostnej, na przykład pod implanty. Jako wypełniacz stosowane są różne biomateriały. Wykorzystać można własną kość pacjenta, kość od dawców, kości zwierzęce lub materiały kościozastępcze.

PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA WARGI LUB JĘZYKA

Dysfunkcje wędzidełka mogą powodować wiele problemów ortodontycznych, protetycznych lub periodontologicznych. Wśród częstych zaburzeń można wymienić m.in.: diastemę prawdziwą, trudności z utrzymaniem protezy zębowej, recesje dziąseł.

RESEKCJA WIERZCHOŁKA KORZENIA ZĘBA

Zabieg polega na usunięciu wierzchołka korzenia zęba z jednoczesny, opracowaniem pozostałej części korzenia, usunięciu ewentualnych torbieli/ziarniniaków, oczyszczeniem otaczającej kości i wypełnieniem ubytku materiałem kościozastępczym. To postępowanie pozwala uniknąć usunięcia zęba, który pozostaje w jamie ustnej przez długie lata.

CHIRURGIA PRZEDPROTETYCZNA

Skupia się na przygotowaniu podłoża, umożliwia jak najlepsze leczenie protetyczne.

Obejmuje zabiegi mające na celu eliminację nieprawidłowości tkanek miękkich – czyli np. modelowanie dziąseł, usuwanie zmian brodawczakowatych i szczelinowych czy pogłębianie przedsionka jamy ustnej; zabiegi na tkankach twardych – np. modelowanie wyniosłości i zagłębień kostnych, korekta kształtu wyrostka zębodołowego szczęki i części zębodołowej żuchwy, czy rekonstrukcje zanikłego podłoża kostnego.

REWIZJA WYROSTKA ZĘBODOŁOWEGO LUB ZATOKI (CIAŁO OBCE, SZCZYT KORZENIA)

Czasami po nieprawidłowo wykonanym leczeniu endodontycznym czy chirurgicznym mamy do czynienia z pozostawionymi po ekstrakcji korzeniami, zębami przemieszczonymi do zatoki szczękowej, bądź materiałem endodontycznym wtłoczonym do zatoki szczękowej/kanału żuchwy. Takie nieprawidłowości, jak nietrudno się domyślić, mogą sprawiać pacjentom wiele problemów. Stąd niezbędne jest właściwe badanie, diagnozowanie i staranne leczenie, które niedoświadczonym chirurgom przysparza wiele problemów.

ZAMKNIĘCIE ZATOKI SZCZĘKOWEJ

Połączenie ustno-zatokowe to najczęstsze z powikłań, mogących wystąpić po usunięciu górnych zębów przedtrzonowych i trzonowych, których korzenie tkwią w zatoce szczękowej. Dokładne zamknięcie zatoki szczękowej znacznie minimalizuje ryzyko późniejszych powikłań, obejmujących m.in. zabiegi operacyjne.

BADANIE HISTOPATOLOGICZNE MATERIAŁU TKANKOWEGO NP. GUZA, TORBIELI

Jest to badanie pod mikroskopem materiału histologicznego (tkankowego) lub cytologicznego (komórkowego). Na podstawie wyników badania możemy wdrożyć odpowiednią terapię lub potwierdzić/wykluczyć wstępną diagnozę.

PLASTYKA LUB POGŁĘBIENIE PRZEDSIONKA JAMY USTNEJ

Zabieg westibuloplastyki stosowany jest nie tylko w celu leczenia czy zapobiegania schorzeniom tkanek przyzębia, ale również w leczeniu ortodontycznym i protetycznym. Zabieg, przeprowadzany w znieczuleniu, polega na chirurgicznym ukształtowaniu tkanek w celu poprawy istniejących uwarunkowań anatomicznych pod kątem dalszego leczenia.

OPERACJE PŁATOWE NA PRZYZĘBIU, POKRYWANIE RECESJI DZIĄSŁOWYCH

Pokrywanie recesji dziąsłowych to jedna z metod tzw. plastycznej chirurgii periodontologicznej. Pozwala na trwałe przywrócenie budowy i funkcji tych tkanek przyzębia, które uległy destrukcji w wyniku procesów patologicznych.

GINGIWOPLASTYKA

Gingiwoplastyka to chirurgiczna korekta kształtu dziąseł, począwszy od wydłużania korony klinicznej zęba po usuwanie przerostów polekowych czy hormonalnych. Cel – funkcjonalność i estetyka!

Nie czekaj i już teraz umów się  na wizytę do najlepszego chirurga szczękowego w całym Wrocławiu – czeka na Ciebie w Aurident!

Zalecenia dla pacjentów po zabiegach chirurgicznych:

Dlaczego my:

Chirurgia szczękowo twarzowa jest jednym z obszarów naszej działalności. Jeżeli masz problem z korzeniem zęba w zatoce szczękowej (tzw. ząb w zatoce szczękowej), przetoką ustno-zatokową, masz ciało obce w zatoce szczękowej lub innymi opisanymi powyżej dolegliwościami jamy ustnej skontaktuj się z naszą kliniką chirurgii szczękowo twarzowej we Wrocławiu. Dobry chirurg szczękowy (chirurg szczękowo twarzowy lub chirurg twarzowo szczękowy) jest w stanie bezpiecznie, szybko a przede wszystkim skutecznie zająć się Twoim problemem. Zapraszamy: chirurgia twarzowo szczękowa Wrocław ul. Skwierzyńska 26b-28a – skontaktuj się z nami.

Ostatnio szukane przez pacjentów:

 • chirurg szczękowy Wrocław bądź chirurg szczękowo-twarzowo z Wrocławia tudzież chirurg stomatologiczny we Wrocławiu,
 • przetoka ustno zatokowa oraz z myślnikiem przetoka ustno-zatokowa tudzież przetoka na dziąśle i przetoka w zębie,
 • korzeń zęba w zatoce szczękowej lub korzeń w zatoce szczękowej,
 • jak wygląda wtłoczenie korzenia zęba do zatoki szczękowej, jak plastyka zatoki szczękowej a jak dłutowanie zęba,
 • czym zamknięcie przetoki ustno zatokowej cena, koszty, opinie i przeciwwskazania,
 • najlepsza chirurgia szczękowa Wrocław lub dobra szczękowa chirurgia Wrocław,
 • tanie usunięcie korzenia z zatoki szczękowej jak to się robi, kto to robi i czy to boli,
 • ząb w zatoce bądź zatoka zęba w różnych konfiguracjach np. zęby zatokowe,
 • materiał stomatologiczny w zatoce szczękowej lub torbiel w zatoce szczękowej od zęba,
 • klinika chirurgii szczękowej z Wrocławia.

Jeżeli też szukasz odpowiedzi na powyższe problemy, lub zauważyłeś/łaś u Siebie niepokojące objawy – skontaktuj się z nami.

Galeria zdjęć

 

 

 

Call Now Button