Nowoczesne protezy zębowe całkowite w Aurident

Protezy zębowe

Częściowy lub całkowity ubytek uzębienia wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań protetycznych. Protezy zębowe to rozwiązanie dla Ciebie, jeśli nie możesz lub nie chcesz stosować implantów lub mostów protetycznych. Zapewniają naturalny efekt i komfort na co dzień. W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne protezy zębowe całkowite, akrylowe, szkieletowe, natychmiastowe i indywidualne wykonane z różnych i trwałych materiałów. Umów się na wizytę w Aurident i ciesz się pięknym, pełnym uzębieniem.

Nowoczesne protezy zębowe całkowite
Protezy zębowe - wysokiej jakości i najlepsze - Wrocław

Protezy zębowe wykorzystywane są w celu uzupełnienia braków w uzębieniu, stosuje się je zarówno przy braku kilku zębów, jak i całkowitego braku uzębienia. Najpopularniejszym rodzajem są protezy zębowe ruchome, które nie są na stałe przytwierdzone. Takie rozwiązanie sprawdza się wówczas, gdy nie ma możliwości uzupełnienia braków mostem albo wszczepienia implantów. Protezy zębowe są dobrym wyborem i pacjentów z brakami zębowymi, znacząco poprawiają one komfort codziennego funkcjonowania, ułatwiają takie podstawowe czynności, jak jedzenie i mówienie. Co więcej, prawidłowo dobrana nowoczesna proteza zapobiega zniekształceniom i przesunięciom zębowym, a nawet hamuje procesy zanikowe oraz rozwój chorób przyzębia.

protezy zębowe wrocław

Rodzaje protez zębowych

Nowoczesne protezy zębowe całkowite na miarę XXI wieku.

W zależności od zastosowanego materiału i budowy możemy wyróżnić następujące rodzaje protez zębowych:

PROTEZA AKRYLOWA

Nowoczesne protezy akrylowe częściowe i całkowite to rodzaj protez, w których płytka wykonana jest z akrylu. Ten typ stosuje się w przypadku całkowitych lub częściowych braków uzębienia. Protezy akrylowe są bez wątpienia jednymi z najczęściej wybieranych, są cenione za niewysoką cenę, dużą trwałość i szybkość wykonania. Czasami jednak konieczne jest to, aby na co dzień używać kleju mocującego, by uniknąć samoczynnego odklejania. W Aurident oferujemy szereg nowoczesnych rozwiązań, nie tylko protezy z akrylu, ale także cienkie protezy zębowe.

PROTEZA SZKIELETOWA

Protezy szkieletowe – to nowoczesna wersja protezy akrylowej, którą wykonuje się u pacjentów z częściowym brakiem uzębienia. Zaletą rozwiązania  jest osadzenie na cienkim metalowym szkielecie, co znacznie poprawia komfort użytkowania w porównaniu z tradycyjną protezą akrylową. Dzięki temu jest praktycznie niewyczuwalna i doskonale leży. Wariantem protezy szkieletowej jest proteza acetanowa, zrobiona z lekkiego i elastycznego tworzywa, jakim jest acetan. Ten rodzaj uzupełnienia protetycznego cechuje się wysokimi walorami estetycznymi i ma klamry w kolorze zęba, dzięki czemu są one niewidoczne..

PROTEZA INDYWIDUALNA

Protezy kombinowane – specjalne połączenie protez stałych (korony porcelanowe) z uzupełnieniami ruchomymi (protezy na zatrzaskach, protezy szkieletowe, protezy acetanowe). Zaletą takiego rozwiązania jest duża wygoda i stabilność w ustach. To rozwiązanie jest szczególnie polecane tym osobom, którzy mają braki zębowe częściowe, zwłaszcza w odcinkach bocznych, gdzie nie ma możliwości wykonania  mostów.

PROTEZA NATYCHMIASTOWA

Protezy natychmiastowe – jest to ruchome uzupełnienie (proteza akrylowa), zakładane tuż po ekstrakcji, czyli usunięciu zębów. Proteza natychmiastowa zabezpiecza ranę po usunięciu zęba i pełni funkcję estetyczną. Jest to rozwiązanie przejściowe wykonywane na czas gojenia się wyrostków. W Aurident także wykonujemy takie protezy, dzięki czemu pacjent nie musi wstydzić się chwilowego braku uzębienia.

PROTEZA NA BELCE lub LOKATORACH– KOMFORT IMPLANTÓW Z PROTEZĄ

W Aurident mamy rozwiązanie dla pacjentów, którzy mają trudności z utrzymaniem protez. Zanik wyrostka zębodołowego (płaski wyrostek) jest zjawiskiem fizjologicznym, które prowadzi do ubytku podłoża kostnego i dziąsła. Tym samym zmniejsza się komfort noszenia tradycyjnych protez – nie trzymają się na miejscu, pojawiają się kłopoty z jedzeniem, dyskomfort szczególnie odczuwany jest w protezach dolnych.

Z pomocą przychodzi proteza na belce lub lokatorach , która łączy w sobie protetykę i implantologię. Pacjentowi wszczepia się  2 – 4 implanty, na których wykonywana jest proteza. Utrzymanie protezy staje się bardziej komfortowe, proteza nie przesuwa się podczas jedzenia. Zaletą tego rozwiązania jest większy komfort i atrakcyjna cena. Koszt leczenia jest o wiele mniejszy niż w przypadku wykonywania implantów wszystkich zębów.

Uśmiechnij się szeroko – w Aurident kompleksowo zadbamy o dobór odpowiedniej protezy  zębowej dla Ciebie!

Braki w uzębieniu nie muszą być twoim problemem. Skorzystaj z nowoczesnych protez zębowych całkowitych w dobrej cenie

To piękny uśmiech sprawia, że jesteśmy lepiej postrzegani i do takiego stanu uzębienia dążymy. Niestety często z wielu powodów jest to utrudnione. Braki w uzębieniu powodują nie tylko trudności w jedzeniu i prawidłowej wymowie, ale także wpływają na samoakceptację i powodują wycofanie się z życia towarzyskiego. Zupełnie niepotrzebnie. Niezależnie od przyczyny utraty zębów stałych nowoczesne protezy zębowe całkowite i częściowe pozwolą ci korzystać z życia tak jak do tej pory. Zadbaj o swój piękny uśmiech. W klinice Aurident nasi protetycy zaproponują najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Wykonujemy indywidualnie dopasowane, nowoczesne protezy zębowe całkowite w cenie przystępnej dla każdego.

Tylko najlepsze protezy wykonane z dobrych materiałów pomogą ci codziennym funkcjonowaniu. Skorzystaj z protezy natychmiastowej

Komfort użytkowania w najlepszych protezach uzależniony jest m.in. od ich wykonania i idealnego dopasowania właśnie dla Ciebie. Kolejną istotną kwestią są wysokiej jakości materiały, z których zrobiona jest proteza. Nowoczesne tworzywa, z jakich są obecnie wykonywane, sprawiają, że są one lekkie i elastyczne. Reagują na mimikę mięśni twarzy. Dopasowują się, niwelują efekt zapadniętych policzków, kształtują rysy twarzy.

Proponujemy także naszym klientom protezy natychmiastowe jako tymczasowe rozwiązanie tuż po usunięciu bądź utracie większej ilości zębów. W oczekiwaniu na protezę docelową nie musisz rezygnować z dotychczasowych aktywności z powodu ubytków w zębach. Proteza natychmiastowa sprawi, że poczujesz się naturalnie i pewnie.

U kogo sprawdzi się proteza akrylowa całkowita, a komu wystarczy proteza częściowa

Uzupełnienia protetyczne ruchome, które nie są montowane na stałe w jamie ustnej pacjenta, są bardzo popularne i cenione przez naszych klientów. Nawet w przypadku całkowitego braku uzębienia mamy rozwiązanie w postaci protezy akrylowej całkowitej. Proponujemy naszym pacjentom dodatkowe ich mocowanie na łatwych i dostępnych klejach, które zapobiegają otarciom czy dostawaniu się drobinek pokarmu pod protezę. Podczas stałych kontroli korygujemy protezę, która w naturalny sposób osiada na dziąśle. W łatwy sposób uzupełniamy także częściowe braki w uzębieniu za pomocą protezy częściowej.

Spośród wielu rodzajów protez zębowych możemy dopasować dla ciebie protezę szkieletową

Protezy szkieletowe są bardzo trwałe stąd też duże zainteresowanie wśród klientów Aurident tego rodzaju protezą zębową. To istotne, ponieważ w jamie ustnej protezy są narażone na ciągłą pracę, nacisk i mikro ruchy. W związku z tym w sposób naturalny szybciej się zużywają. Połączenie lekkiej metalowej konstrukcji i akrylowej powłoki pozwala dopasować indywidualnie protezę szkieletową do obecnego uzębienia pacjenta. Ułatwia i stabilizuje jej mocowanie. Dzięki temu od samego początku i przez wiele kolejnych lat będzie ułatwiała codzienne czynności związane z przeżuwaniem pokarmów, mówieniem i oczywiście wyglądała naturalnie i estetycznie.

Ruchoma proteza zębowa musi być nie tylko wygodna i estetyczna, ale także bardzo funkcjonalna. Wymaga ściągania, czyszczenia i zakładania. Wszystkie te czynności muszą być proste i intuicyjne. Taką właśnie protezę całkowitą lub częściową możemy stworzyć dla ciebie w Aurident. Umów się na wizytę u naszego specjalisty.

Galeria zdjęć:

Call Now Button