Usługi

Endodoncja – Endodonta

Intensywny ból zębów często oznacza jedno – próchnica zaatakowała miazgę zęba. W takiej sytuacji konieczna jej ekstyrpacja miazgi, czyli jej usunięcie z kanałów korzeniowych zęba, czyli leczenie endodontyczne (kanałowe). Ten zabieg często kojarzy się z bólem, w Aurident korzystamy jednak z nowoczesnych technik, które pozwalają leczyć skutecznie i bez nieprzyjemnych doświadczeń!

Endodoncja mikroskopowa
Endodoncja - kompleksowo i skutecznie

W Aurident doskonale znamy się na leczeniu kanałowym. Doświadczenie naszych specjalistów endodontów w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi sprawia, że radzimy sobie nawet z trudnymi przypadkami. Nasza klinika stomatologiczna we Wrocławiu to doskonały wybór, jeśli zależy Ci na skutecznym leczeniu endodoncyjnym!

W pracy korzystamy z mikroskopu. Mikroskop pomaga zmniejszyć ryzyko dolegliwego i drogiego powtórnego leczenia kanałowego lub usunięcia zęba. Narzędzie to znacznie zwiększa szansę sukcesu w leczeniu kanałowym i jest konieczne w ciężkich przypadkach, gdy każde, nawet najmniejsze niedopatrzenie może skutkować utratą zęba. Dzięki mikroskopowi Endodonta:

  • dokładnie czyści kanały zębowe
  • precyzyjnie wypełnia kanały zębowe
  • jest w stanie wyciągnąć z korzenia złamane narzędzia pozostawione przez stomatologa, który nie miał dostępu do mikroskopu.
Endodoncja we Wrocławie. Endodonta skutecznie leczy pacjenta.

KOMPLEKSOWE LECZENIE KANAŁOWE W AURIDENT

Nasi endodonci korzystają z nowoczesnych metod. Zastanawiasz się, która będzie dla Ciebie najlepsza? Przyjdź do nas na konsultację – sprawdzimy stan uzębienia i przygotujemy kompleksowy plan leczenia!

X-SMART PLUS

Mikromotor endodontyczny połączony z narzędziami rotacyjnymi NiTi (Profile, Mtwo, E3 Azure ). Służy do opracowywania kanałów. Są one stworzone z unikalnego stopu niklowo-tytanowego. Niewątpliwymi ich zaletami są: duża odporność na złamanie, elastyczność, trafne opracowywanie nawet bardzo zakrzywionych kanałów.

KOFERDAM

Cienki kawałek gumy lateksowej, który pozwala na odseparowanie zęba od środowiska jamy ustnej. Pomaga on przeprowadzać zabieg w sposób aseptyczny, bez dostępu śliny na obszar leczony. Ponadto koferdam osłania błonę śluzową przed wszelkimi substancjami wykorzystywanymi przy zabiegu (np. podchloryn sodu) oraz pozwala na większą widoczność pola operacyjnego.

MIKROSKOP CARL ZEISS

Pozwala na zwiększenie widoczności pola operacyjnego. Powiększenie zapewnia większą precyzyjność wykonywanego zabiegu, z uwagi na zauważenie szczegółów, które są niewidoczne gołym okiem. Mikroskop wykorzystywany przy zabiegu umożliwia endodoncie znalezienie niedrożnego wejścia do kanału, bieżący podgląd stopnia szczelności wypełnienia kanału bądź wydobycie złamanego narzędzia.

RADIOWIZJOGRAFIA

Urządzenie służące do wykonywania zdjęć leczonego zęba pacjenta. Zdjęcia sporządza się przed leczeniem, w jego trakcie, a także po wypełnieniu kanałów. Pozwala to stwierdzić endodoncie, czy przeprowadzony przez niego zabieg okazał się być prawidłowo wykonany. RVG w połączeniu ze specjalnym programem komputerowym pozwala na powiększenie obrazu, a z kolei to umożliwia szczegółową ocenę struktur anatomicznych. RVG emituje o wiele mniej promieniowania przyjmowanego przez pacjenta niż standardowa klisza RTG.

TOMOGRAFIA ( CBCT) 3D

To jedna z najnowocześniejszych metod diagnostyki obrazowej, która szeroko stosowana jest w stomatologii. Stosowanie tomografii pozwala na dokładność podczas leczenia kanałowego, protetycznego czy implantologicznego. Wirtualna rekonstrukcja uzębienia pacjenta w 3D pozwala na dokładne zobrazowanie wszystkich tkanek i struktur kostnych w wybranym obszarze. Procedura wykonania zdjęcia trwa zaledwie kilkanaście sekund i jest bezbolesna dla pacjenta. Dysponujemy własnym sprzętem, więc badanie wykonujesz na miejscu w Aurident!

SYSTEM ENDO B&L/ ALFA II + BETA

Jest to aktualnie najnowocześniejszy system do wypełnienia kanałów. Jego działanie polega na podgrzaniu i uplastycznieniu materiału wypełniającego (tzw. gutaperki). Zastosowanie tego systemu umożliwia szczelnie wypełnienie przez endodontę zarówno kanału jak i wszelkich odgałęzień bocznych.

System B pozwala na szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych przez endodontę. Jest to narzędzie służące do termoplastycznej kondensacji materiału wypełniającego kanał.

ENDOMETR

Innowacyjne urządzenie do elektronicznego pomiaru długości kanału korzeniowego. Z uwagi na zakaz wykonywania zdjęć RTG/RVG kobietom w ciąży, endometr pozwala na leczenie kanałowe także u nich.

Nie czekaj, zapisz się na wizytę w Aurident, pożegnaj się z bólem zębów!

ZATRUDNIAMY DOBRYCH STOMATOLOGÓW ENDODONTÓW WE WROCŁAWIU. SPRAWDŹ JAKOŚĆ USŁUG NASZYCH LEKARZY

Leczenie kanałowe owiane jest złą sławą. Najwyższy czas to zmienić i odczarować ten zabieg. Żeby to zrobić, konieczna jest wizyta u dobrego stomatologa endodonty. Wrocław i klinika Aurident zatrudnia znakomitych specjalistów w tej dziedzinie. Ich wiedzę i doświadczenie w leczeniu kanałowym wspiera doskonałej jakości nowoczesny sprzęt. Jeśli obawiasz się leczenia kanałowego, to właśnie nasza klinika we Wrocławiu pomoże ci uporać się z problemem leczenia i niepotrzebnymi obawami.

LECZENIE KANAŁOWE WE WROCŁAWIU. ILE TRWA POZBYCIE SIĘ DOKUCZLIWEGO BÓLU?

To ile trwa leczenia kanałowe i jego cenę określa się dopiero po przeprowadzeniu wstępnych konsultacji, odczytania stanu uzębienia ze zdjęcia RTG. Zabieg może obejmować jedną wizytę trwającą około 1-2 h lub ich serię w zależności od tego, jak rozległe są uszkodzenia wewnątrz zębowe. Przedłużający się i nawracający ból zębów może sugerować konieczność leczenia kanałowego. Wrocławska klinika Aurident jest na to przygotowana. Umów się na wizytę. Wspólnie z naszym stomatologiem endodontą ustalisz, jak będzie wyglądać cała terapia bolących zębów. Leczenie kanałowe to skomplikowana procedura Należy precyzyjnie usunąć miazgę ze stanem zapalnym z kanałów, oczyścić i wypełnić to miejsce odpowiednim materiałem. Na szczęście wraz z dostępem do coraz nowocześniejszych narzędzi i sprzętu jest to zabieg dla pacjenta coraz mniej inwazyjny i na pewno wykonywany znacznie dokładniej.

ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO, WYLECZ PRÓCHNICĘ MIĘDZY ZĘBAMI I PRZY DZIĄŚLE

Nie czekaj, aż pojawi się konieczność leczenia kanałowego u endodonty. Już teraz sprawdź, czy nie pojawiła się u ciebie próchnica między zębami lub nie atakuje twoich zębów próchnica przy dziąśle. Naturalnie występujące w jamie ustnej bakterie i kwaśne pH powoduje osłabienie szkliwa przez co ząb podatny jest na uszkodzenia. Żeby nie dopuścić do poważnych ubytków, które wymagać będą kosztownego leczenia, regularnie sprawdzaj swoje zęby u stomatologa. Szybka wizyta w naszej placówce pozwoli zatrzymać proces powstawania próchnicy. Codzienna higiena i remineralizacja przeprowadzona w klinice dentystycznej powinny skutecznie zatrzymać tę szybko rozprzestrzeniającą się chorobę niszczącą zęby.

CO ZROBIĆ, KIEDY ZAAWANSOWANA PRÓCHNICA WYMAGA NATYCHMIASTOWEGO LECZENIA? ZGŁOŚ SIĘ DO NASZEJ KLINIKI

Pierwsze etapy powstawania próchnicy mogą zostać niezauważone i zbagatelizowane. Zniszczone próchnicą ząb leczy się poprzez borowanie, oczyszczenie zepsutej części i uzupełnienie jej plombą. Plombowanie może być niewystarczające, kiedy zaawansowana próchnica zainfekuje miazgę zębową w kanałach. Wtedy konieczna będzie terapia endodontyczna. Jesteśmy na to przygotowani i w naszych gabinetach skutecznie leczymy nawet bardzo poważne przypadki.

Naszym zadaniem jest zrobić wszystko, żeby uratować chory ząb i nie dopuścić do jego utraty. Profilaktyka przeciwpróchnicza (szczotkowanie, odpowiednia dieta), wzmacnianie szkliwa, zabezpieczanie ubytków plombą, leczenie kanałowe uszkodzonych i chorych zębów – na każdym etapie walki o zdrowie zęba, pracownicy naszej kliniki wspierają i wykonują zabiegi by pozbyć się dręczącego cię bólu.

Galeria zdjęć

Call Now Button