Usługi

Ortodoncja nakładkowa

Nakładki ortodontyczne to niezwykle dyskretne aparaty korekcyjne. Czym różnią się od innych rozwiązań? Wykonane są z wytrzymałego, przezroczystego tworzywa. Zapewniają maksymalny efekt bez widoczności! Zaletą tego rozwiązania jest możliwość ich zdejmowania, co niweluje wszelkie niedogodności związane na przykład z jedzeniem – wystarczy ściągnąć nakładki na czas posiłku. Dzięki nakładkom skorygować można wszystkie małe i średnie wady zgryzu.

Endodoncja mikroskopowa
Nakładki stomatologiczne we Wrocławiu - wybierz Aurident!

To rozwiązanie cieszy się popularnością z wielu powodów. Jako największe zalety tego rozwiązania wymienić można:

 • komfort – nakładki zakładasz i zdejmujesz samodzielnie, otrzymujesz do nich pełną instrukcję użytkowania oraz etui do przechowywania;
 • dyskrecję – są mało widoczne i estetyczne, w sam raz dla dorosłych, który nie chcą, aby aparat zbyt mocno rzucał się w oczy;
 • bezpieczeństwo – stworzone z całkowicie bezpiecznych materiałów, stworzone przez najwyższej klasy specjalistów;
 • skuteczność – nakładki stomatologiczne po prostu działają!
Endodoncja we Wrocławie. Endodonta skutecznie leczy pacjenta.

Nakładki ortodontyczne w Aurident – dla kogo?

Dla kogo są przeznaczone nakładki stomatologiczne? To rozwiązania sprawdzi się dla każdego, kto chce zadbać o swój uśmiech w dyskretny sposób! To rozwiązanie, z którego mogą korzystać także dzieci i kobiety w ciąży! Aparaty nakładkowe wykonuje się z przezroczystego materiału, który jest niemal niewidoczny na zębach. Warto pamiętać o tym, że proste zęby są nie tylko estetyczne, ale też mniej podatne na próchnicę i stany zapalne dziąseł.

Lista przeciwwskazań do ich stosowania jest krótka. Nakładki nie mogą być stosowane w chorobach przyzębia, dysfunkcjach czaszkowo-żuchwowych, nieleczonej próchnicy, koron i implantów na przodzie łuku.

Aparaty nakładkowe – jak wygląda leczenie?

Jak długo trwa i jaka jest cena za aparat nakładkowy? System leczenia składa się z kolejnych zestawów nakładek na zęby. Są one sukcesywnie zmieniane, w zależności od aktualnych postępów w prostowaniu zgryzu. Delikatny nacisk zmienia ułożenie zębów, pozwalając na ich przesunięcie się i uzyskanie pięknego uśmiechu.

Nie bój się uśmiechać! W Aurident czeka na Ciebie profesjonalne leczenie ortodontyczne przy pomocy nakładek!

Korygowanie wad zgryzu jest ważne ze względów zdrowotnych i estetycznych

Czy przed wdrożeniem leczenia wady zgryzu do tej pory powstrzymywała cię obawa przed bólem i uciążliwością stosowania tradycyjnego aparatu ortodontycznego? Zastosowanie nakładek ortodontycznych jest rozwiązaniem właśnie dla ciebie. Dzięki wykorzystaniu wiedzy, nowoczesnych technologii i dostępnych materiałów korygowanie wad zgryzu jest znacznie łatwiejsze i bardziej komfortowe niż dotychczas.

Zastanawiasz się, czy leczenie wady zgryzu w ogóle jest konieczne? Nawet jeżeli do tej pory nie odczułeś jeszcze jego skutków, to już niebawem je zauważysz. A może nie jesteś świadomy, jakie problemy może przynieść po latach nieleczona wada?

 • Nieprawidłowe ustawienie zębów utrudnia ich dokładne czyszczenie, a gromadzący się brud prowadzi do powstawania kamienia nazębnego, próchnicy i chorób przyzębia.
 • Zwiększa się ścieralność zębów, zagrażają im ukruszenia i ułamania.
 • Utrudnione gryzienie powoduje połykanie zbyt dużych kawałków pokarmów, a przez to możesz mieć trudności z trawieniem.
 • Mogą uwidocznić lub utrwalić się wady wymowy prowadząc do seplenienia i niewyraźnego wymawiania wyrazów.

Aparat nakładkowy – cena pięknego uśmiechu nigdy nie jest za wysoka

Równe zęby to zdrowe zęby. Idealny uśmiech to rzecz, która podnosi naszą pewność siebie. Nasza prezencja przekłada się na życie zawodowe i osobiste, dlatego tak bardzo dążymy do ideału także w wyglądzie naszych zębów. Odrobina cierpliwości i aparat nakładkowy sprawią, że już niedługo będziesz cieszyć się prawidłowym zgryzem i unikniesz niepotrzebnych komplikacji. Cena aparatu nakładkowego jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta, gdyż zależy od wady zgryzu i czasu koniecznego do jej wyleczenia.

Aparat ortodontyczny nakładkowy to znacznie wygodniejsza alternatywa dla tradycyjnych aparatów stałych. Nakładki stomatologiczne są bardzo skuteczne.

Wady takie jak:

 • stłoczone zęby,
 • nagryz pionowy.
 • przodozgryz,
 • szparowatość,
 • zgryz otwarty,
 • zgrzyz krzyżowy

kwalifikują się do leczenia nakładkami ortodontycznymi. Jeżeli więc usłyszałeś jedną z powyższych diagnoz, to zgłoś się do naszej kliniki, a my zaproponujemy ci odpowiednie leczenie ortodontyczne. Aparat ortodontyczny nakładkowy doskonale sprawdza się w korygowaniu prawidłowego zgryzu podczas wymiany zębów mlecznych na stałe. To dobry sposób, żeby uniknąć późniejszych komplikacji, trwałych wad i uciążliwego leczenia na późniejszym etapie.

Wada z czasem się pogłębia, gdyż szczęka automatycznie ustawia się w najwygodniejszej dla siebie pozycji niestety nieprawidłowej. Dzięki zastosowaniu wygodnej w codziennym użyciu nakładki stomatologicznej utrwalony zostaje nawyk poprawnego jej ustawienia poprzez stopniowe przesuwanie zębów na właściwe miejsce.

Czym charakteryzują się nakładki invisalign? Aparat, którego działanie warto wypróbować

Nakładki invisalign to nie tylko aparat, ale cały system leczenia wad zgryzu. Ma na celu poprawić twój wygląd, zdrowie twoich zębów, a przez to zdrowie całego organizmu. To wszystko w nieinwazyjny sposób, przy minimalnym dyskomforcie i wysokiej skuteczności działania. Proces rozpoczyna się od wizyty, na której wykonany zostanie dokładny skan jamy ustnej. To pozwoli dostosować poszczególne nakładki indywidualnie do twojego układu zębów. Jednocześnie każdy kolejny aparat invisalign, (wymieniasz je co kilka tygodni) jest inny i w ten sposób delikatnie, etapami koryguje wadę. Pacjenci nieustannie chwalą sobie widoczne efekty i komfort użytkowania.

Call Now Button