Stomatologia zachowawcza to brak problemów z próchnicą

Stomatologia zachowawcza

Kompleksowe działania profilaktyczne i lecznicze to skuteczna metoda na to, aby uniknąć poważnych konsekwencji próchnicy zębów. Im mniejszy i szybciej wykryty ubytek, tym łatwiej sobie z nim poradzić bez narażania się na trudne leczenie i dodatkowe koszty. Wieloletnie zaniedbania mogą prowadzić do różnych konsekwencji zdrowotnych! Od lat powtarzamy, że lepiej jest wyleczyć mały ubytek, niż mierzyć się z leczeniem kanałowym, czy protetycznym wskutek wieloletnich zaniedbań. Leczenie zachowawcze zębów to podstawa zdrowia każdego człowieka, właśnie dlatego naszym Pacjentom zalecamy regularne kontrolowanie stanu jamy ustnej w naszych gabinetach.

stomatologia zachowawcza wrocław

Dlaczego stomatologia zachowawcza jest taka ważna?

Stomatologia zachowawcza to kompleksowe działania, które mają na celu jak najwcześniejsze wykrycie zmian w zębach pacjentów, dzięki temu możliwe jest:

  • ograniczenie ingerencji w tkanki zęba
  • mniejszy strach i ból w trakcie zabiegu usuwania próchnicy
  • mniejsze ryzyko pojawienia się komplikacji po próchnicy.

W Aurident wykorzystujemy najnowocześniejsze narzędzia takie jak punktowe aparaty RVG, mikroskopy zabiegowe czy najwyższej klasy wypełnienia światłoutwardzalne, aby leczyć pacjentów bez stresu i bez bólu. Do diagnostyki i leczenia podchodzimy kompleksowo. Oprócz standardowej diagnostyki, czyli aparatów punktowych DTG/RVG, dysponujemy także profesjonalnym sprzętem jak:

  • tomograf 3D (CBCT),
  • pantomograf,
  • aparat do zdjęć cefalometrycznych,
  • kamery wewnątrzustowe.

Pełna diagnostyka radiologiczna pozwala na szybkie wykrywanie zmian próchnicznych, ułatwia stawianie diagnozy i przygotowanie prawidłowego planu leczenia pacjenta.

stomatologia zachowawcza

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA – AURIDENT WE WROCŁAWIU

Wybieramy tylko najlepsze metody i sposoby na to, aby skutecznie leczyć naszych pacjentów, dlatego u nas skorzystasz z takich zabiegów, jak:

THE WAND – ZNIECZULENIE KOMPUTEROWE

The Wand – urządzenie to wyposażone jest w mikroprocesor, dzięki któremu sterowana jest odpowiednia prędkość podawanego znieczulenia. Znieczulenie zęba deponowane jest powoli, tak by pacjent nie czuł bólu i rozpierania. Dzięki czemu znieczulenie wykonywane jest precyzyjnie, bezpiecznie i skutecznie. Tego typu zmodyfikowana technika znieczulająca pozwala uniknąć efektu „skurczu twarzy” oraz zapobiega zniekształceniom spowodowanym działaniem środka.

WYPEŁNIENIA ESTETYCZNE

Nowoczesne wypełnienia to doskonała jakość i naturalny wygląd zęba. Formujemy je tak, by trójwymiarowa struktura idealnie odzwierciedlała budowę naturalnego zęba. Odpowiednio odtworzona właściwa budowa anatomiczna zęba ma ogromne znaczenie nie tylko estetyczne, ale również jest ważne dla prawidłowej artykulacji. Kolor wypełnienia dopasowany jest do barwy zębów pacjenta, dzięki czemu, jest ono niewidoczne. Wybieramy tylko materiały, które cechują się wysoką wytrzymałością i stabilnością koloru, dlatego są najlepszym rozwiązaniem zarówno w zębach bocznych, jak i przednich.

INLAY, ONLAY, OVERLAY – WKŁADY I NAKŁADY KORONOWE

Wkłady koronowe typu inlay, onlay lub overlay stanowią alternatywę dla standardowych wypełnień w przypadku dużych ubytków twardych tkanek zęba. Tego rodzaju wkłady koronowe są bardzo estetycznym i wytrzymałym uzupełnieniem brakujących tkanek zęba. Dzięki nim możliwa jest dokładna rekonstrukcja kształtu autonomicznego (bruzd, guzków, punktów stycznych). Wkłady koronowe wykonywane są na podstawie pobranych wycisków, we współpracy z pracownią protetyczną. Najczęstszym materiałem wykonania jest porcelana, dzięki której są one trwałe i odporne na ścieranie, idealnie dopasowując się do kolorystyki leczonych u stomatologa zębów.

Wkłady koronowe wykonujemy wtedy, kiedy korona zęba jest zniszczona a ząb mógłby się złamać przy wypełnieniu kompozytowym. Wkłady cechuje większa trwałość, czas ich użytkowania jest o wiele dłuższy niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Z tego też powodu to rozwiązanie często wybierają wymagający pacjenci.

LASER BIOSTYMULACYJNY

Urządzenie za pomocą, którego wykonujemy bezinwazyjne i efektywne zabiegi terapeutyczne w jamie ustnej. Właściwości biostymulacyjne lasera wspomagają tradycyjne leczenie, a jego przeciwzapalne i przeciwbólowe działanie sprawia, że może być stosowany po zabiegach endodontycznych, chirurgicznych, periodontologicznych i zabiegach z zakresu stomatologii zachowawczej.

Chcesz umówić się na konsultację w sprawie zabiegów stomatologii zachowawczej? Zapraszamy do Aurident, gdzie czeka na Ciebie kompleksowa pomoc i specjaliści z ogromnym doświadczeniem.

Call Now Button