Usługi

Stomatologia dziecięca

Dbanie o zęby należy zacząć już od najmłodszych lat! Pierwsza wizyta u stomatologa powinna mieć miejsce już w momencie, kiedy dziecku wyżynają się pierwsze ząbki. Niestety, wiele dzieci boi się wizyt u lekarza, dlatego ważne jest, aby stomatolog dziecięcy nie tylko dysponował odpowiednio wyposażonym gabinetem, ale też miał odpowiednie podejście. We wrocławskiej klinice Aurident zadbamy o wszystkich pacjentów, także tych najmłodszych.

dentysta dla dzieci
Dentysta dla dzieci we Wrocławiu — bez bólu
i bez strachu!

Naszym najważniejszym celem jest leczyć tak, aby nie zrazić naszych najmłodszych pacjentów do stomatologa. W naszej klinice wizyty dzieci odbywają się zawsze w miłej atmosferze, a lekarze dokładają wszelkich starań, by dziecko nie tylko nie odczuwało żadnych dolegliwości, ale też chętnie do nas wracało.

Odpowiednio wyrobione nawyki u maluchów i zadbane ząbki sprawiają, że mały pacjent:

  • bez obawy przychodzi na wizyty, także w życiu dorosłym nie odczuwa strachu przed dentystą,
  • ma małe ryzyko wystąpienia schorzeń jamy ustnej,
  • ma zęby i zgryz w doskonałym stanie, a regularne wizyty u stomatologa dziecięcego pozwalają na wczesnym etapie wyłapać wszystkie nieprawidłowości.
Stomatolog dziecięcy wrocław

ZABIEGI STOMATOLOGI DZIECIĘCEJ

To nie prawda, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć, ich zdrowe jest ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka i wyżynania się zębów stałych. Próchnica może prowadzić do stanów zapalnych i bólu, więc jeśli Twoja pociecha ma problemy z ząbkami, nie czekaj, tylko zapisz dziecko do wizyty u stomatologa już teraz! W Aurident oferujemy szeroki zakres usług z zakresu stomatologii dziecięcej.

LECZENIE PRÓCHNICY

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz stomatolog znieczula dziecko, wykorzystując specjalny żel, a także dedykowany system komputerowy o nazwie „The Wand”. Do wypełnienia zębów używamy kompozytów w różnych barwach – mali pacjenci sami wybierają kolor, więc to także dla nich doskonała zabawa!

LAKOWANIE

Lakowanie jest zabiegiem profilaktycznym w stomatologii dziecięcej. Stosuje się go w celu uzupełnienia zagłębień umiejscowionych na żującej części trzonowych oraz przedtrzonowych zębów – to miejsca szczególnie narażone na gromadzenie się bakterii i kwasów. Bruzdy wypełnia się światłoutwardzalnym lakiem, aby zapobiec rozwojowi próchnicy. Na zabieg należy zgłosić się w przeciągu paru miesięcy od momentu pojawienia się powierzchni żującej.

IMPREGNACJA

Impregnacja to sposób na wyeliminowanie rozległej próchnicy występującej na zębach mlecznych, szczególnie często na siekaczach. Zabieg wykonuje się we wczesnym stadium rozwoju choroby. To alternatywa dla tradycyjnego leczenia, którą dentysta dziecięcy może zaproponować, kiedy sytuacja pozwala na jej użycie.

FLUORYZACJA

Stomatologia dziecięca to przede wszystkim profilaktyka – fluor wzmacnia szkliwo (czyniąc go odpornym na działanie próchnicotwórczych bakterii), a także pomaga w remineralizacji ubytków. W naszej placówce wykorzystujemy specjalne pianki, które w sposób równomierny rozprowadzają jony fluorowe do tkanek zębów. Zabieg polecany jest pacjentom powyżej siódmego roku życia.

Chcesz zadbać o zęby swojego dziecka? W Aurident we Wrocławiu czeka zespół specjalistów, w tym doświadczeni stomatolodzy dziecięcy, którzy zadbają o stan ząbków małego pacjenta!

Czym powinien wyróżniać się dentysta dla dzieci? Znajdź odpowiedniego stomatologa dziecięcego we Wrocławiu

W Aurident oferujemy również usługi w zakresie stomatologii dziecięcej we Wrocławiu i podejmujemy się tego zadania z pełną troską i odpowiedzialnością za małego pacjenta. Dzieci to wymagający klienci, którzy stawiają przed nami nie lada wyzwanie.

Ich strach jest naturalną reakcją, ponieważ nie wiedzą, czego mogą się spodziewać. Dlatego najpierw opowiadamy przystępnym dla nich językiem o naszej pracy. Przedstawiamy im korzyści, czyli jak to, co robimy, wpłynie na ich zęby. Lęk wynika także z obcego dla nich miejsca pełnego nieznanych im ludzi i dziwnych sprzętów. Tłumaczymy, pokazujemy co, do czego służy i jak działa. Nasi dentyści dla dzieci są przygotowani do współpracy. To sprawia, że chętniej poddają się wszelkim zabiegom, wracają do nas bez lęku i pozwalają nam dbać o ich piękne uśmiechy.

Szukasz sprawdzonego dentysty dziecięcego we Wrocławiu? Znajdziesz go u nas. Stomatologia dla dzieci nie ma dla nas tajemnic

Zapobieganie chorobom zębów i dziąseł to podstawowe działanie w stomatologii dla dzieci. W tym celu proponujemy podstawowe działania, które od lat sprawdzają się w profilaktyce jamy ustnej u najmłodszych, u których zęby są w fazie kształcenia.

Sprawdzone metody takie jak lakowanie i fluoryzacja stosujemy z użyciem nowoczesnych technologii i materiałów. Należy pamiętać, że próchnica to zagrożenie nie tylko dla zdrowia i wyglądu zębów. Wpływa na stan całego organizmu. Stąd tak istotne jest zapobieganie jej powstawaniu i jak najszybsze reagowanie na pierwsze jej symptomy.

Lakowanie zębów i fluoryzacja u dzieci, a także dorosłych sprawdza się jako ochrona przed próchnicą

Wzmocnienie i skuteczną ochronę zapewnią lakowanie zębów oraz ich fluoryzacja. Istotną rzeczą jest, że są to zabiegi nieinwazyjne i bezbolesne. Uczą od najmłodszych lat, że dbanie o zęby i zapobieganie chorobom jest znacznie prostsze niż ich leczenie.

Pianka stosowana do fluoryzacji u dzieci dociera we wszystkie newralgiczne miejsca uzębienia. Działa szybko, a co za tym idzie, zabieg trwa krócej. To bardzo ważne dla niecierpliwych maluchów, które mają ciekawsze rzeczy do zrobienia niż siedzenie na fotelu dentystycznym, nawet w najbardziej przyjaznym dla nich gabinecie.

Nasze zęby nie są gładkie, zwłaszcza trzonowce i przedtrzonowce odpowiedzialne za miażdżenie, mają liczne drobne zagłębienia, które wspomagają tę funkcję. Lakowanie zębów u dzieci w naturalny sposób uszczelnia te miejsca styku bakterii i szkliwa. Zapewnia dodatkową ochronę dla zęba i zapobiega jego chorobom.

Nasza klinika stomatologiczna dla dzieci prowadzi leczenie próchnicy bez borowania

Naszym pacjentom dużym i małym zalecamy stałe kontrole stomatologiczne. To pozwala na szybkie wykrycie początków próchnicy. Dzięki temu możemy bardzo skutecznie walczyć z tą inwazyjną chorobą zębów. Zwłaszcza we wczesnym stadium możemy leczyć próchnicę bez borowania. Żel, który stosujemy, rozpuszcza chorą tkankę, którą łatwo usunąć. Tak oczyszczony ząb zabezpieczamy kolorowymi plombami. Dla najmłodszych to bardzo komfortowy sposób leczenia.

W klinice stomatologicznej dla dzieci Aurident spotkasz się życzliwą opieką i pracownikami przygotowanymi do współpracy z Twoim dzieckiem. Tworzymy atmosferę, która sprzyja dobremu samopoczuciu naszych małych pacjentów.

Call Now Button