Usługi

Technologie

W naszej klinice stosujemy nowoczesne technologie, dzięki temu nasze usługi są na najwyższym poziomie.

endodoncja mikroskopowa
Wśród najważniejszych z nich wyróżniamy:

KOFERDAM

– cienki kawałek gumy lateksowej, który pozwala na odseparowanie zęba od środowiska jamy ustnej. Pomaga on przeprowadzać zabieg w sposób aseptyczny, bez dostępu śliny na obszar leczony. Ponadto koferdam osłania błonę śluzową przed wszelkimi substancjami wykorzystywanymi przy zabiegu (np. podchloryn sodu) oraz pozwala na większą widoczność pola operacyjnego.

Mikroskop dentystyczny z kamerą

MIKROSKOP
– pozwala na zwiększenie widoczności pola operacyjnego. Powiększenie zapewnia większą precyzyjność wykonywanego zabiegu, z uwagi na zauważenie szczegółów, które są niewidoczne gołym okiem. Mikroskop wykorzystywany przy zabiegu umożliwia endodoncie znalezienie niedrożnego wejścia do kanału, bieżący podgląd stopnia szczelności wypełnienia kanału bądź wydobycie złamanego narzędzia.
radiowizjograf

RADIOWIZJOGRAFIA (RVG)

– urządzenie służące do wykonywania zdjęć leczonego zęba pacjenta. Zdjęcia sporządza się przed leczeniem, w jego trakcie, a także po wypełnieniu kanałów. Pozwala to stwierdzić endodoncie, czy przeprowadzony przez niego zabieg okazał się być prawidłowo wykonany. RVG w połączeniu ze specjalnym programem komputerowym pozwala na powiększenie obrazu, a z kolei to umożliwia szczegółową ocenę struktur anatomicznych. RVG emituje o wiele mniej promieniowania przyjmowanego przez pacjenta niż standardowa klisza RTG.

urządzenie do wypełniania kanałów – OBTURA

– jest to aktualnie najnowocześniejszy system do wypełnienia kanałów. Jego działanie polega na pogrzaniu i uplastycznieniu materiału wypełniającego (tzw. gutaperki). Zastosowanie tego systemu umożliwia szczelnie wypełnienie przez endodontę zarówno kanału jak i wszelkich odgałęzień bocznych.

SYSTEM B

– narzędzie służące do termoplastycznej kondensacji materiału wypełniającego kanał. Użycie systemu B pozwala na szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych przez endodontę.

RAYPEX 5 (ENDOMETR)

– innowacyjne urządzenie do elektronicznego pomiaru długości kanału korzeniowego. Z uwagi na zakaz wykonywania zdjęć RTG/RVG kobietom w ciąży ? endometr pozwala na leczenie kanałowe także u nich.

Nadal nie znalazłeś swojego endodonty we Wrocławiu? Serdecznie zapraszamy do Aurident!

endodoncja mikroskopowa
Call Now Button