Aktualności
28.09.2021

Braki zębowe? Słodkie głównie u maluchów

Nie ma chyba słodszego obrazka, niż uśmiechnięty maluszek, który mimo braku zębów swoim urokiem potrafi oczarować świat rodziców i nie tylko. Te wystające dziąsełka i przebijające się spod nich mleczaki potrafią zawrócić w głowi

Udostępnij:

Nie ma chyba słodszego obrazka, niż uśmiechnięty maluszek, który mimo braku zębów swoim urokiem potrafi oczarować świat rodziców i nie tylko. Te wystające dziąsełka i przebijające się spod nich mleczaki potrafią zawrócić w głowie niejednej osobie.

Niesłuszne oceny
Inaczej wygląda sytuacja w przypadku osób dorosłych, u których widoczny brak zęba potrafi wprowadzić w dysonans i zakłopotanie zarówno posiadacza takiego uśmiechu, jak i jego odbiorcę. Problem w łatce, którą niesłusznie przylepia się osobom, które posiadają braki zębowe i skojarzenie ich problemu z niewłaściwą higieną jamy ustnej. Wszak nie tylko niewłaściwa higiena jamy ustnej może być przyczyną problemów z zębami. Źródła braków zębowych mogą być przeróżne i niejednokrotnie niezawinione. Przyczynami problemów z zębami mogą być bowiem zdarzenia losowe, kwestie genetyczne i bardzo niska trwałość zębów, problemy wynikające z chorób ogólnoustrojowych, czy po prostu wiek. Problem z brakami zębów, niezależnie od przyczyny, może być istotny zarówno w mierze społecznej, jak i zdrowotnej.

Koszt usunięcia braków zębowych – czyli zawsze jest jakieś wyjście
Na szczęście dla osób z brakami zębowymi nowoczesna stomatologia posiada cały katalog różnorakich rozwiązań o różnej rozpiętości cenowej. Jednym z tańszych rozwiązań są protezy całkowite i mosty protetyczne, które mają różne warianty, od rozwiązań nastawionych na niski koszt, aż po rozwiązania trwałe i estetyczne jak np. most oparty na implancie zębowym. Pisząc o implantach, nie sposób nie wspomnieć o takich rozwiązaniach jak korona na implancie, czy protezach całkowitych opartych na fundamencie składającym się z kilku implantów. Ciekawym rozwiązaniem problemu kosztów leczenia protetycznego jest opcja zapłaty za leczenie przy pomocy MediRat, czyli instytucji, która pozwala koszty leczenia rozłożyć na raty. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla osób, które chcą rozwiązać swój problem zdrowotny, a nie chcą wchodzić w kompromisy estetyczne czy cenowe, jeśli chodzi o ich uśmiechy.

Oczywiście wszystkie opisane wyżej rozwiązania znajdziecie w Aurident!

Call Now Button