Aktualności

Noworoczne odświeżanie uśmiechu - Aurident Wrocław

Noworoczne odświeżanie uśmiechów

Nareszcie nowy rok! Udało nam się przebrnąć przez rok 2020 i z nadzieją podkreśloną uśmiechem wkraczamy do roku 2021. O tym uśmiechu będziemy pisać. , co możemy zrobić, by szybko go odświeżyć w nowym roku.

Więcej
Rodzaje bólu zębów

Rodzaje bólu zębów

Jak Eskimosi mają niewiarygodną liczbę słów na określenie różnych rodzajów śniegu, tak dentyści mają cały szereg określeń na precyzyjne określenie rodzaju bólu zęba. Jest to bardzo pomocne narzędzie w czasie stawiania diagnozy, bowiem sporo schorzeń wiąże się z charakterystycznymi dla siebie dolegliwościami.

Jakie bóle zęba

Ból nagły, ostry – jeśli odczuwalny jest przy spożywaniu zimnych lub gorących pokarmów związany jest zwykle z nadwrażliwością zębów. Najczęściej spowodowany cofnięciem się dziąseł lub utratą szkliwa. Może jednak być również oznaką próchnicy, ropnia zębowego np. złamania korzenia zęba.

Ból ćmiący lub pulsujący – jeśli ból nie mija może być objawem postępującej próchnicy, czy zapalenia miazgi.

Ból stały z towarzyszącym obrzękiem – niedający się zwalczyć środkami przeciwbólowymi i połączony z obrzękiem policzka może być związany z rozwijającą się infekcją bakteryjną miazgi zębowej z powikłaniami, do których mogą należeć ropień zębowy, torbiel korzeniowa, czy zapalenie tkanek około wierzchołkowych.

Ból podczas jedzenia – najczęściej spowodowany jest próchnicą lub np. niedopasowanym wypełnieniem.

Dla porządku napiszemy tylko, że bez względu na swoją naturę ból zęba jest powodem do szybkiej wizyty u dentysty.

Najlepiej w Aurident!
Tel: 601 084 886

Więcej
Ukruszony ząb naprawimy szybko - Aurident

Ukruszony ząb naprawiamy szybko

Zanim udadzą się do dentysty, Pacjenci z ukruszonymi zębami potrafią chodzić miesiącami. To błąd, poniżej napiszemy, dlaczego ukruszonym zębem należy zająć się szybko.

Więcej
Brak zęba popraw w Aurident!

Nie masz zęba? Popraw ten feler

Pacjenci często przychodzą do nas z wieloletnimi brakami w uzębieniu. Uznają je zwykle za niewielki problem, który nie przeszkadza im w życiu. Niestety prawda jest inna.

Co dzieje się z twoim uśmiechem, gdy wypadnie Ci ząb?

Po usunięciu zęba ze zgryzem dzieje się szereg rzeczy, który z upływem czasu może powodować coraz większe problemy. Poniżej pokrótce opiszemy najważniejsze zmiany.

Cofanie się dziąsła, zanik kości – organ nieużywany zanika, tak samo dzieje się z kością, która utrzymywała ząb, którego już nie ma. W związku z tym zapada się dziąsło, a przestrzeń po zębie rośnie wraz z upływem czasu.

Nachylenie zębów sąsiednich – W związku z cofającym się w wyniku zaniku kości dziąsłem zęby sąsiednie tracą oparcie z jednej strony i zaczynają nachylać się w stronę przestrzeni powstałej po usuniętym zębie.

Ścieranie się zębów przeciwstawnych – Nachylone w kierunku przestrzeni po usuniętym zębie sąsiadujące zęby przestają we właściwy sposób stykać się z zębami przeciwstawnymi i zaczynają nierównomiernie ścierać zarówno siebie, jak i zęby przeciwstawne.

Wypadanie zębów przeciwstawnych – to szczególnie widoczne w przypadku ostatnich zębów trzonowych. W czasie żucia zęby przeciwstawne znajdują oparcie w swoich odpowiednikach, w przypadku braku odpowiednika zęby nie dociskają się i z czasem wysuwają z kieszeni zębowych.

Z powyższymi zjawiskami występują niejednokrotnie związane z zaburzeniami sił żucia bóle głowy i inne schorzenia, których Pacjenci nie wiążą z brakiem zęba. Im dłuższy jest czas oddziaływania braków zębowych tym większe są problemy i koszty związane z odwróceniem tych skutków. Dlatego też warto jak najszybciej podjąć się poprawy zaistniałej sytuacji.

Najlepiej w Aurident!
Tel: 601 084 886

Więcej
Domowe sposoby na ból zęba

Domowe metody na ból zęba

Gdy w środku nocy ząb zaczyna ćmić lub szarpać, mała jest szansa na uzyskanie natychmiastowej ulgi od bólu. W takim momencie domowe sposoby ukojenia bólu są na wagę złota. Oczywiście żaden z nich nie zastąpi szybkiej wizyty w gabinecie stomatologa, ani nie gwarantuje sukcesu. Może jednak przynieść ulgę w kryzysowej sytuacji.

Więcej