Aktualności

Regularna kontrola zębów w Aurident

Jak ważna jest kontrola zębów?

Wszyscy chyba dentyści powtarzają jak mantrę, że kontrola stomatologiczna jest kluczowym elementem przeciwdziałania próchnicy. Niestety nie wszyscy Pacjenci w to wierzą. Tym tekstem postaramy się udowodnić, że tak jest.

Więcej
Odnowa uśmiechu w Aurident Wrocław

Nowy rok – nowy uśmiech

Mamy już połowę stycznia, niektóre noworoczne postanowienia zaczynają trzeszczeć w szwach. Powody są różne, okazuje się, że zajmuje to zbyt wiele czasu, konieczny jest zbyt duży wysiłek, czy też utrzymanie postanowienia staje się zbyt skomplikowane. Dlatego mamy dla Was propozycję na noworoczne postanowienie, nie wymagające hektolitrów potu, siły woli, czy nie wiadomo jakich ograniczeń. Nic prostszego. Nowy uśmiech!

Więcej
Noworoczne odświeżanie uśmiechu - Aurident Wrocław

Noworoczne odświeżanie uśmiechów

Nareszcie nowy rok! Udało nam się przebrnąć przez rok 2020 i z nadzieją podkreśloną uśmiechem wkraczamy do roku 2021. O tym uśmiechu będziemy pisać. , co możemy zrobić, by szybko go odświeżyć w nowym roku.

Więcej
Rodzaje bólu zębów

Rodzaje bólu zębów

Jak Eskimosi mają niewiarygodną liczbę słów na określenie różnych rodzajów śniegu, tak dentyści mają cały szereg określeń na precyzyjne określenie rodzaju bólu zęba. Jest to bardzo pomocne narzędzie w czasie stawiania diagnozy, bowiem sporo schorzeń wiąże się z charakterystycznymi dla siebie dolegliwościami.

Jakie bóle zęba

Ból nagły, ostry – jeśli odczuwalny jest przy spożywaniu zimnych lub gorących pokarmów związany jest zwykle z nadwrażliwością zębów. Najczęściej spowodowany cofnięciem się dziąseł lub utratą szkliwa. Może jednak być również oznaką próchnicy, ropnia zębowego np. złamania korzenia zęba.

Ból ćmiący lub pulsujący – jeśli ból nie mija może być objawem postępującej próchnicy, czy zapalenia miazgi.

Ból stały z towarzyszącym obrzękiem – niedający się zwalczyć środkami przeciwbólowymi i połączony z obrzękiem policzka może być związany z rozwijającą się infekcją bakteryjną miazgi zębowej z powikłaniami, do których mogą należeć ropień zębowy, torbiel korzeniowa, czy zapalenie tkanek około wierzchołkowych.

Ból podczas jedzenia – najczęściej spowodowany jest próchnicą lub np. niedopasowanym wypełnieniem.

Dla porządku napiszemy tylko, że bez względu na swoją naturę ból zęba jest powodem do szybkiej wizyty u dentysty.

Najlepiej w Aurident!
Tel: 601 084 886

Więcej