Aktualności

Nagły problem z zębem

Nagły przypadek? Dzwoń do Aurident!

Złamany ząb, nagły, przeszywający ból, czy może wypadnięcie wypełnienia dzień przed ważnym wyjazdem w delegację? Nagłe przypadki zdarzają się każdemu, a jak wielki to problem wiedzą tylko osoby, które miały nieprzyjemność znaleźć się w tej sytuacji.

Więcej
Złamany ząb lecz w Aurident

Złamany lub ukruszony ząb

Złamany ząb, zwłaszcza widoczny, jest problemem natury estetycznej, jednak nie mniej ważną konsekwencją złamania, czy ukruszenia zęba jest zdrowotny aspekt tego wydarzenia.

Więcej
Co zrobić, gdy boli cię ząb? Dzwoń do Aurident!

Ból zęba – co zrobić, gdy boli Cię ząb?

Łagodne ćmienie, pulsujacy dyskomfort, czy silne, przeszywające szarpanie. Ból zęba może być naprawdę dokuczliwy i mimo, że czasem może być chwilowy, to w wielu przypadkach konieczna jest natychmiastowa wizyta u stomatologa.

Więcej
Najczęstsze Wady zgryzu - Aurident

Najczęstsze wady zgryzu – zgryz otwarty

Zgryz otwarty polega na tym, że górne zęby całkowicie lub częściowo nie kontaktują się z dolnymi. Powstaje w ten sposób prześwit, który nazywany jest szparą niedogryzową, która może znacząco utrudniać żucie i odgryzanie pokarmu. Dodatkowym problemem wygenerowanym przez zgryz otwarty jest fakt, że może wpłynąć na poprawną wymowę, zwłaszcza w zakresie tzw. głosek przedniojęzykowych, są to następujące spółgłoski: c, d, dz, ł, n, s, t, z.

Więcej
Parafunkcje narządu żucia lecz w Aurident

Czym są parafunkcje narządu żucia i jak się z nimi obchodzić?

Chociaż fraza parafunkcje narządu żucia brzmi złowieszczo, nie jest jednak tak źle. Pod tą nazwą kryje się bowiem określenie nieprawidłowych i szkodliwych nawyków ruchowych narządu żucia. Często wykonywane są one bezwiednie np. podczas snu, czy w stresowej sytuacji. Stomatolodzy wyróżniają dwa typu parafunkcji narządów żucia, zwarciowe i niezwarciowe.

Więcej

Korony cyrkonowe, dlaczego są tak wartościowe?

Zanim odpowiem na pytanie, dlaczego warto wybrać korony cyrkonowe, opowiemy pokrótce, czym one są. Korony cyrkonowe to wysokiej klasy korony nazębne zbudowane z tlenku cyrkonu, którego zalety sprawiają, że są one absolutnie optymalnym produktem dla osób z wysokimi wymaganiami zarówno pod względem estetyki, trwałości, jak i użytkowania.

Więcej