Aktualności

Brak zęba popraw w Aurident!

Nie masz zęba? Popraw ten feler

Pacjenci często przychodzą do nas z wieloletnimi brakami w uzębieniu. Uznają je zwykle za niewielki problem, który nie przeszkadza im w życiu. Niestety prawda jest inna.

Co dzieje się z twoim uśmiechem, gdy wypadnie Ci ząb?

Po usunięciu zęba ze zgryzem dzieje się szereg rzeczy, który z upływem czasu może powodować coraz większe problemy. Poniżej pokrótce opiszemy najważniejsze zmiany.

Cofanie się dziąsła, zanik kości – organ nieużywany zanika, tak samo dzieje się z kością, która utrzymywała ząb, którego już nie ma. W związku z tym zapada się dziąsło, a przestrzeń po zębie rośnie wraz z upływem czasu.

Nachylenie zębów sąsiednich – W związku z cofającym się w wyniku zaniku kości dziąsłem zęby sąsiednie tracą oparcie z jednej strony i zaczynają nachylać się w stronę przestrzeni powstałej po usuniętym zębie.

Ścieranie się zębów przeciwstawnych – Nachylone w kierunku przestrzeni po usuniętym zębie sąsiadujące zęby przestają we właściwy sposób stykać się z zębami przeciwstawnymi i zaczynają nierównomiernie ścierać zarówno siebie, jak i zęby przeciwstawne.

Wypadanie zębów przeciwstawnych – to szczególnie widoczne w przypadku ostatnich zębów trzonowych. W czasie żucia zęby przeciwstawne znajdują oparcie w swoich odpowiednikach, w przypadku braku odpowiednika zęby nie dociskają się i z czasem wysuwają z kieszeni zębowych.

Z powyższymi zjawiskami występują niejednokrotnie związane z zaburzeniami sił żucia bóle głowy i inne schorzenia, których Pacjenci nie wiążą z brakiem zęba. Im dłuższy jest czas oddziaływania braków zębowych tym większe są problemy i koszty związane z odwróceniem tych skutków. Dlatego też warto jak najszybciej podjąć się poprawy zaistniałej sytuacji.

Najlepiej w Aurident!
Tel: 601 084 886

Więcej
Domowe sposoby na ból zęba

Domowe metody na ból zęba

Gdy w środku nocy ząb zaczyna ćmić lub szarpać, mała jest szansa na uzyskanie natychmiastowej ulgi od bólu. W takim momencie domowe sposoby ukojenia bólu są na wagę złota. Oczywiście żaden z nich nie zastąpi szybkiej wizyty w gabinecie stomatologa, ani nie gwarantuje sukcesu. Może jednak przynieść ulgę w kryzysowej sytuacji.

Więcej
Ubytek po wypenieniu aurident

Stara dziura w zębie generuje nowy problem

Dzisiaj kilka słów o ubytkach, z którymi niektórzy Pacjenci żyją do momentu, aż ten nie zacznie boleć. Wielu Pacjentów w gonitwie za życiem i rozwiązywaniem codziennych problemów mimo świadomości posiadania ubytku po np. wypadniętej plombie nie decyduje się na podjęcie leczenia. Myślą, że ząb może poczekać do planowanej kontroli stomatologicznej, a teraz są ważniejsze sprawy.

Więcej
Nagły problem z zębem

Nagły przypadek? Dzwoń do Aurident!

Złamany ząb, nagły, przeszywający ból, czy może wypadnięcie wypełnienia dzień przed ważnym wyjazdem w delegację? Nagłe przypadki zdarzają się każdemu, a jak wielki to problem wiedzą tylko osoby, które miały nieprzyjemność znaleźć się w tej sytuacji.

Więcej
Złamany ząb lecz w Aurident

Złamany lub ukruszony ząb

Złamany ząb, zwłaszcza widoczny, jest problemem natury estetycznej, jednak nie mniej ważną konsekwencją złamania, czy ukruszenia zęba jest zdrowotny aspekt tego wydarzenia.

Więcej
Co zrobić, gdy boli cię ząb? Dzwoń do Aurident!

Ból zęba – co zrobić, gdy boli Cię ząb?

Łagodne ćmienie, pulsujacy dyskomfort, czy silne, przeszywające szarpanie. Ból zęba może być naprawdę dokuczliwy i mimo, że czasem może być chwilowy, to w wielu przypadkach konieczna jest natychmiastowa wizyta u stomatologa.

Więcej