Aktualności
28.09.2021

Zanikanie kości po usunięciu zęba?

Zanikanie kości to proces nieunikniony i działa u każdego Pacjenta. Polega on na zanikaniu kości wyrostków zębodołowych, w których osadzone były zęby przed usunięciem. Proteza zamiast przekładać siły żucia na kość szczęki, przeno

Udostępnij:

Zanikanie kości to proces nieunikniony i działa u każdego Pacjenta. Polega on na zanikaniu kości wyrostków zębodołowych, w których osadzone były zęby przed usunięciem. Proteza zamiast przekładać siły żucia na kość szczęki, przenoszą je na dziąsło. Prowadzi to do zmniejszenia siły żucia i zmniejszenia efektywności i wygody użytkowania protezy.

Protezy wymagają kontroli
Szybkość postępowania zaniku kości jest różny u poszczególnych Pacjentów, dlatego należy zdać sobie sprawę z jednej rzeczy. Nic nie jest wieczne, a gorsze dopasowanie protez bardzo często wynika z procesu zaniku kości. Gdy poczujecie, że proteza samoczynnie odkleja się od dziąsła, zaczyna być za luźna, koniecznie udajcie się do gabinetu stomatologicznego.

Ponowne wyściełanie protez
Rozwiązanie problemu gorszego dopasowania protezy wynikającego z zaniku kości jest stosunkowo proste. W takim wypadku ponownie wyściela się protezę idealnie dopasowując ją do nowego kształtu dziąsła. Dzięki temu użytkownicy protezy ponownie będą mogli cieszyć się wygodną i przylegającą protezą.

Na dopasowanie protez zapraszamy do Aurident!

Dr n. med. Joanna Sward

Call Now Button