Aktualności
22.09.2021

Noworoczne odświeżanie uśmiechów

Nareszcie nowy rok! Udało nam się przebrnąć przez rok 2020 i z nadzieją podkreśloną uśmiechem wkraczamy do roku 2021. O tym uśmiechu będziemy pisać. , co możemy zrobić, by szybko go odświeżyć w nowym roku.

Profilaktyka – s

Udostępnij:

Nareszcie nowy rok! Udało nam się przebrnąć przez rok 2020 i z nadzieją podkreśloną uśmiechem wkraczamy do roku 2021. O tym uśmiechu będziemy pisać. , co możemy zrobić, by szybko go odświeżyć w nowym roku.

Profilaktyka – scaling, piaskowanie

Mimo, że scaling, czyli oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego wydaje się być sprawą niezwiązaną z wyglądem, to znacznie wpływa na estetykę uśmiechu. Zwłaszcza w połączeniu z piaskowaniem, którego celem jest usunięcie osadów i przebarwień powierzchniowych. Zabiegi te poprawiają wygląd zębów oczyszczając go niejednokrotnie z przebarwień, a zarazem wpływają na ich zdrowie. Są to zabiegi, które szczególnie polecamy sympatykom kawy, herbaty osobom noszącym aparat nazębny oraz planującym zabiegi stomatologiczne.

Więcej o zabiegach profilaktycznych

Wybielanie zębów

Gdy efekty piaskowania i scalingu nie dają wystarczających efektów, a kolor zębów wydaje się zbyt pożółkły, możemy zdecydować się na zabieg, którego skutkiem może być wybielenie zębów nawet o kilka odcieni bieli. Wybielanie, bo o nim mowa, możemy wykonać na dwa sposoby. Pierwszy to sposób nakładkowy, przeprowadzany częściowo w domu przy pomocy nakładek rozprowadzających materiał wybielający, wykonanych na podstawie wycisku zębów. Sposób drugi, czyli wybielanie lampą, wykonywane jest tylko w gabinecie. Sposób jest trochę droższy, ale znacznie szybszy, a przy tym równie skuteczny.

Więcej o wybielaniu

Inne zabiegi mające na celu odświeżenie uśmiechu

Są uśmiechy, których wady nie polegają tylko na niewłaściwej barwie, czy zabrudzeniach. Często bowiem problemem jest nierówna linia zębów, uszkodzenia mechaniczne, czy inne wady, które wymagają poważniejszych ingerencji. W takiej sytuacji odpowiedzią wydają się być zabiegi takie jak: licówki porcelanowe, korony czy mosty nazębne. Efekty tych prac potrafią być oszałamiające i opierają się na poważniejszych pracach z zakresu stomatologii protetycznej i

Call Now Button