Aktualności
28.09.2021

Domowe metody na ból zęba

Gdy w środku nocy ząb zaczyna ćmić lub szarpać, mała jest szansa na uzyskanie natychmiastowej ulgi od bólu. W takim momencie domowe sposoby ukojenia bólu są na wagę złota. Oczywiście żaden z nich nie zastąpi szybkiej wizyty w gabinec

Udostępnij:

Gdy w środku nocy ząb zaczyna ćmić lub szarpać, mała jest szansa na uzyskanie natychmiastowej ulgi od bólu. W takim momencie domowe sposoby ukojenia bólu są na wagę złota. Oczywiście żaden z nich nie zastąpi szybkiej wizyty w gabinecie stomatologa, ani nie gwarantuje sukcesu. Może jednak przynieść ulgę w kryzysowej sytuacji.

Boli ząb? Domowe sposoby na zmniejszenie dolegliwości
Boli Cię ząb? Rozejrzyj się po domu i zobacz, czy nie leżą tam:

Popularne środki na ból zęba – pyralgina, ibuprofen, czy paracetamol, środki te pomagają nieco uśmierzyć ból i doczekać do wizyty dentysty. Problemem w tym przypadku jest to, że organizm niekiedy źle toleruje te substancje, a przyjmowane inne leki mogą wykluczać ich zażycie. Mimo, że środki te dostępne są bez recepty powinniśmy zażywać ich z rozwagą i nie stosować ich w przypadku, gdy mogą nam zaszkodzić.

Goździki – rozgniatamy gniazdko goździka i przykładamy do bolącego miejsca. Działają one aseptycznie i szybko uśmierzają ból.

Szałwia – zawiera wiele substancji, które pozwalają uśmierzyć ból. Można zdecydować się na płukankę z szałwii, rumianku i mięty. Dwie łyżki zmieszanych w równych proporcjach ziół zalewamy dwiema szklankami wrzątku i umieszczamy w termosie. Jamę ustną płuczemy ciepłym wywarem. Pomaga on m.in. z opuchlizną i bólem dziąseł.

Czosnek i mleko – szczególnie przydatne w nocy. Zalewamy szklanką gorącego mleka posiekane trzy ząbki czosnku i wypijamy jeszcze ciepłą miksturę. Czosnek dzięki działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwbólowym złagodzi dolegliwości, a mleko uspokoi i umożliwi zaśnięcie.

Zgodnie z hasłem na bezrybiu i rak ryba, sposoby te nie gwarantują ulgi, jednak w przypadku wyczekiwania na wizytę u dentysty mogą stać się poważnym kołem ratunkowym. Dla porządku napiszemy również, że w przypadku dolegliwości bólowych koniecznie należy udać się do dentysty.

Najlepiej do Aurident!

Tel: 601 084 886

Call Now Button