Aktualności
22.09.2021

Zima, najlepszy termin na zabiegi chirurgiczne

Jak tytuł dzisiejszego wpisu wskazuje, chcielibyśmy powiedzieć Wam kilka słów o tym, dlaczego zima to najlepszy termin na zabiegi chirurgiczne. Zaczynamy od największej zalety zimy, czyli niskiej temperatury. W niskiej temperaturze naczynia

Udostępnij:

Jak tytuł dzisiejszego wpisu wskazuje, chcielibyśmy powiedzieć Wam kilka słów o tym, dlaczego zima to najlepszy termin na zabiegi chirurgiczne. Zaczynamy od największej zalety zimy, czyli niskiej temperatury. W niskiej temperaturze naczynia krwionośne kurczą się szybciej, co powoduje kaskadę pozytywnych skutków. W niższych temperaturach krwawienie jest zwykle mniejsze, gojenie jest szybsze, a obrzęki mniejsze.

Mniej aktywne życie towarzyskie

Kolejna zaleta to ograniczone życie towarzyskie i niższa mobilność. Dzięki temu możemy dać sobie więcej czasu na rekonwalescencję, a przy wyjściach dzięki niskim temperaturom łatwiej nam ukryć w warstwach ubrania ewentualne obrzęki i tymczasowe skutki zabiegów chirurgicznych.

Jeśli wiec zastanawiasz się nad rozpoczęciem zabiegu, czy to usunięcia ósemki, wszczepienia implantu, czy z zakresu periodontologii, teraz jest na to najlepszy czas.

Wszystko oczywiście w Aurident!

Call Now Button