Aktualności
28.09.2021

Kiedy koniecznie musisz odwiedzić dentystę

W naszej pracy spotykamy się z pytaniem, w jakich przypadkach koniecznie należy przyjść do gabinetu dentystycznego. Z tego powodu postanowiliśmy przedstawić wam katalog najczęściej występujących dolegliwości, których nie warto ignorowa

Udostępnij:

W naszej pracy spotykamy się z pytaniem, w jakich przypadkach koniecznie należy przyjść do gabinetu dentystycznego. Z tego powodu postanowiliśmy przedstawić wam katalog najczęściej występujących dolegliwości, których nie warto ignorować. Wskazanym jest natomiast udać się do dentysty.

Nadwrażliwość zębów – przedłużająca się nadwrażliwość zębów może być spowodowana ubytkiem, a takowy trzeba jak najwcześniej uzupełnić.
Ciąża i jej planowanie – leczenie zębów może być poważnym problemem w czasie ciąży, dlatego planując zajście w ciąże warto przygotować się na to również pod względem zdrowia zębów. Leczenie w czasie ciąży może sprawiać dodatkowe problemy, w organizmie kobiety zachodzą zmiany hormonalne, które mogą zwiększać podatność ciężarnej na różne choroby.
Krwawiące dziąsła – krwawienie dziąseł podczas szczotkowania i posiłków to ważny powód do wizyty u stomatologa.
Obrzęk dziąseł – zdrowe dziąsła są jasnoróżowe i twarde. Obrzęk dziąseł i ich zaczerwienienie mogą być dowodem na zaawansowany stan zapalny.
Nieprzyjemny zapach z ust – jeśli zapach z twoich ust gwałtownie się pogorszył może to być objaw wielu bardzo poważnych chorób, paradontozy, nieleczonych ubytków, początków cukrzycy, czy problemów z układem trawiennym.
Pamiętajcie, że to nie wszystkie powody, jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości czy przyjść ze swoją przypadłością, lepiej umówić się na wizytę.

Oczywiście do Aurident!

Dr n. med. Joanna Sward

Call Now Button