Aktualności
28.09.2021

Irygator alternatywą dla nici dentystycznej?

O konieczności używania nici dentystycznej i usuwania resztek pokarmów z przestrzeni międzyzębowych piszemy regularnie. Dziś chcielibyśmy pochylić się nad rozwiązaniem, które pozwala nam jeszcze dokładniej oczyścić zęby, czyli nad i

Udostępnij:

O konieczności używania nici dentystycznej i usuwania resztek pokarmów z przestrzeni międzyzębowych piszemy regularnie. Dziś chcielibyśmy pochylić się nad rozwiązaniem, które pozwala nam jeszcze dokładniej oczyścić zęby, czyli nad irygatorem.

Czym jest irygator?
Irygator to narzędzie, które przy pomocy strumienia wody pozwala dokładnie wyczyścić resztki jedzenia z trudnodostępnych zagłębień w zębach i przestrzeni między zębami. Zasada działania irygatora jest prosta. Zmieszana z powietrzem woda wypryskiwana jest z irygatora, dzięki czemu strumień wody oczyszcza powierzchnię zębów i kieszenie zębowe.

Dlaczego powinniśmy pomyśleć o irygatorze?
Sprawnie działający irygator pomoże nam w doczyszczeniu przestrzeni, które może być problematyczne zarówno przy pomocy szczoteczki, jak i nici dentystycznej. Dodatkowo irygator doskonale wspomaga ograniczenie krwawienia dziąseł, delikatnie masując i wypłukując bakterie z kieszeni zębowych.

Irygator jest dodatkiem do mycia szczoteczką, a nie jej zastępstwem.
Stosowanie irygatora nie powinno być stosowane zamiast tradycyjnego mycia zębów przy pomocy szczoteczki, jednak jego użycie znacznie podnosi ochronę zębów przed próchnicą i dziąseł przed paradontozą.

Dr n. med. Joanna Sward

Call Now Button