Aktualności
28.09.2021

Stara dziura w zębie generuje nowy problem

Dzisiaj kilka słów o ubytkach, z którymi niektórzy Pacjenci żyją do momentu, aż ten nie zacznie boleć. Wielu Pacjentów w gonitwie za życiem i rozwiązywaniem codziennych problemów mimo świadomości posiadania ubytku po np. wypadniętej

Udostępnij:

Dzisiaj kilka słów o ubytkach, z którymi niektórzy Pacjenci żyją do momentu, aż ten nie zacznie boleć. Wielu Pacjentów w gonitwie za życiem i rozwiązywaniem codziennych problemów mimo świadomości posiadania ubytku po np. wypadniętej plombie nie decyduje się na podjęcie leczenia. Myślą, że ząb może poczekać do planowanej kontroli stomatologicznej, a teraz są ważniejsze sprawy.

Problem próchnicy w ustach? Dziura w zębie.

Próchnica jest chorobą tak powszechną, że bez odpowiedniego zadbania o zęby z jej obecnością może liczyć się każdy. Mało tego. Nieważne jak mocno przeciwdziałamy jej pojawieniu się, ona i tak ma sporą szansę pojawić się na zębach nawet najbardziej sumiennego Pacjenta. Dlatego też zalecamy regularne kontrole stomatologiczne co pół roku, które umożliwiają nam odpowiednio szybką reakcję na pojawienie się próchnicy. Kontrole odbywają się raz, dwa razy w roku, ponieważ szkliwo jest bardzo twardym i wytrzymałym materiałem, dużo gorzej sprawa ma się w przypadku pozostałych elementów zęba. Kwestią kilku dni jest rozprzestrzenienie się próchnicy i wniknięcie wgłęb miazgi zęba, to z kolei może skończyć się kosztowną i obarczoną pewnym ryzykiem koniecznością podjęcia leczenia kanałowego. Dość powiedzieć, że szczęściarzem będzie Pacjent, któremu uda się przeczekać dziurę i nie trafić do dentysty jako nagły, bólowy przypadek.

Masz ubytek po wypełnieniu? Dziurę w zębie? Czym prędzej udaj się do Aurident!
Masz nagły problem? Zadzwoń do Aurident!
Tel: 601 084 886

Call Now Button