Aktualności
28.09.2021

Korony cyronkowe

Korony cyrkonowe, dlaczego są tak wartościowe?
Zanim odpowiem na pytanie, dlaczego warto wybrać korony cyrkonowe, opowiemy pokrótce, czym one są. Korony cyrkonowe to wysokiej klasy korony nazębne zbudowane z tlenku cyrkonu, którego za

Udostępnij:

Korony cyrkonowe, dlaczego są tak wartościowe?
Zanim odpowiem na pytanie, dlaczego warto wybrać korony cyrkonowe, opowiemy pokrótce, czym one są. Korony cyrkonowe to wysokiej klasy korony nazębne zbudowane z tlenku cyrkonu, którego zalety sprawiają, że są one absolutnie optymalnym produktem dla osób z wysokimi wymaganiami zarówno pod względem estetyki, trwałości, jak i użytkowania.

Estetyka koron cyrkonowych
Korony cyrkonowe (szczególnie w porównaniu z koronami na podbudowie metalowej) osiągają efekt naturalności. Dzieje się tak dzięki naturalnemu białemu kolorowi korony, który sprawia, że światło załamuje się na jego powierzchni podobnie do zęba naturalnego. Umożliwia to precyzyjne dobranie koloru korony i dopasowanie go do koloru pozostałych zębów. Cyrkon zachowuje w ten sposób naturalność zarówno zęba, jak i całego uśmiechu.

Trwałość koron cyrkonowych
Cyrkon jest bardzo trwałym materiałem, dodatkowo dzięki swoim właściwościom fizykochemicznym, bardzo długo zachowują szczelność, co jest kluczowym aspektem w przypadku długowieczności rozwiązań protetycznych. Jeśli bowiem korona rozszczelni się w miejscu zetknięcia z przygotowanym pod nią zębem, próchnica może zaatakować łączenie zęba z koroną i pomimo doskonałej kondycji samej korony, spowodować problem z jej utrzymaniem.

Użytkowanie koron cyrkonowych
Jedną z kluczowych cech cyrkonu jest fakt, że nie uczula on Pacjentów. Jest to tym bardziej ważne im większa i droższa jest praca protetyczna, którą trzeba w całości wymienić na cyrkonową, ponieważ nie uczula ona Pacjenta. Istotną zaletą użytkowania cyrkonu jest fakt, że korony cyrkonowe charakteryzują się małą przyczepnością płytki bakteryjnej. Cyrkon jest ponadto świetnym izolatorem ciepła, dzięki temu Pacjenci z koronami cyrkonowymi mogą bez problemu delektować się zarówno ciepłymi, jak i zimnymi posiłkami, bez większej obawy o dolegliwości wynikające z tego powodu.

Po korony cyrkonowe zapraszamy do Aurident!

Call Now Button