Profilaktyka

profilaktykaProfilaktyka obejmuje wszystkie działania zmierzające do zapobiegania chorobom jamy ustnej poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Właściwie stosowana, pozwala osiągnąć otrzymać efektowne wyniki w postaci silnych i zdrowych zębów oraz pięknego, białego uśmiechu. Ścieżka do osiągnięcia takiego rezultatu jest krótsza niż sobie wyobrażasz. Zmiany w Twojej buzi zaczniemy od powstrzymania rozwijających się tam chorób, oczyścimy powierzchnię zębów i przestrzeni międzyzębowych, by bakterie nie mogły się tam rozwinąć, a później podejmiemy wszelkie kroki, by ten stan w Twoich ustach utrzymać na długie lata. Komfort, jaki zabiegi profilaktyczne dają naszym Pacjentom i uczucie czystości na powierzchni zębów wyczuwalnej nawet językiem sprawiają, że Pacjenci z przyjemnością przychodzą na kolejne wizyty.

LECZYMY PRZYCZYNY, A NIE SKUTKI

Nawet najbardziej zaawansowane metody leczenia zachowawczego nie zabezpieczają Pacjentów przed nawrotami próchnicy. Borowanie i stosowanie wypełnień pozwala zaleczyć negatywne efekty choroby, ale nie jej przyczyny. Leczenie przyczyn zapewnią tylko wielowymiarowe działania zapobiegające powstawaniu próchnicy obejmujące m.in.:
  • edukację Pacjentów:
  • utrwalenie korzystnych nawyków higienizacyjnych,
  • regularne wizyty kontrolne,
  • scaling,
  • piaskowanie,
  • fluoryzację.
Najważniejsza w profilaktyce jest współpraca Pacjentów z naszym personelem. Działania gabinetowe połączone z prawidłowo wykonanymi czynnościami higienizacyjnymi w domu przyczyniają się do utrzymania spektakularnych efektów leczenia. Zabiegi profilaktyczno-higienizacyjne w AuriDent obejmują dostosowane są do wieku i problemów pacjenta spotkania, dzięki temu wyrobienie właściwych nawyków higienizacyjnych staje się prostsze, a dobrane zabiegi mają lepszy efekt końcowy.

Karta uzębienia do przeglądu stomatologicznegoPrzegląd stomatologiczny

Okresowe przeglądy zębów to usługi stomatologiczne, z których mogą bezpłatnie skorzystać pacjenci naszej placówki. W celu rzetelnej oceny stanu uzębienia wykorzystujemy kamerę wewnątrzustną i prezentujemy uzyskany obraz na ekranie. Dzięki temu lekarz może precyzyjnie opisywać ubytki. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym, dentysta przeprowadza wywiad. Tłumaczy również, w jaki sposób powinno się szczotkować i nitkować zęby, a także jak zapobiegać tworzeniu się kamienia. Zabiegi higienizacyjne są konieczne w celu przeprowadzenia dalszego leczenia. Przed wykonaniem zdjęcia uzębienia i skierowaniem do specjalisty, oczyszcza się zęby, eliminując kamień, a także wykonuje fluoryzację. Następnie stomatolog układa indywidualny harmonogram leczenia.

Urządzenie do usuwania kamienia - SCALING - co to takiego?Scaling

Scaling to zabieg polegający na oczyszczeniu zębów w celu wyeliminowaniu kamienia – z części naddziąsłowej i poddziąsłowej – powstającego w wyniku mineralizacji płytki bakteryjnej. Najczęstszym powodem gromadzenia się kamienia jest nieumiejętne szczotkowanie. Tworzący się osad, zwłaszcza poddziąsłowy, to miejsce zbierania się bakterii powodujących stan zapalny dziąseł i przyzębia, który z czasem prowadzi do zaniku oraz odsłonięcia korzeni zębowych, przyczyniając się do powstania parodontozy. Systematyczna eliminacja kamienia pozwala skutecznie zahamować choroby przyzębia. Ponieważ kamień jest znacznie twardszy od płytki nazębnej, można go usunąć jedynie podczas zabiegu stomatologicznego – mycie zębów szczoteczką lub użycie nici dentystycznych jest nieskuteczne. W prowadzonej przez nas placówce wykonujemy profesjonalne usługi przygotowujące zęby na leczenia zachowawcze, ortodontyczne lub protetyczne.

Urządzenie do piaskowania zębów - gdzie we Wrocławiu?Piaskowanie zębów

Piaskowanie to element związany z kompleksową profilaktyką stomatologiczną. Jego celem jest usunięcie osadów i przebarwień powierzchniowych przy pomocy piasku dentystycznego, który aplikuje się pod ciśnieniem. Przed przystąpieniem do zabiegu należy oczyścić zęby, aby pozbyć się kamienia. Usługa w sposób szczególny polecana jest osobom palącym papierosy, a także smakoszom kawy i herbaty. Powinni się na nią zdecydować także pacjenci z założonym aparatem ortodontycznym.

 

Fluoryzacja zębów u dzieci od 7 roku życiaFluoryzacja zębów

Fluoryzacja ma na celu przede wszystkim wzmocnienie szkliwa zębów, a tym samym ochronę przed próchnicą. Zabieg jest elementem profilaktyki jamy ustnej. Dobroczynne właściwości fluoru wykorzystuje się w celu umocnienia struktury tkanki zębowej, czyniąc ją odporną na próchnicotwórcze kwasy oraz bakterie. Zaletą fluoru jest również remineralizacja niewielkich ubytków w szkliwie. Przed wykonaniem fluoryzacji zęby oczyszcza się za pomocą scalingu. Nasza placówka oferuje profesjonalne zabiegi z użyciem specjalnych preparatów w postaci pianki, które wyróżniają się wysoką skutecznością – jony fluorkowe przenikają do tkanek zębowych, a pękające pęcherzyki umożliwiają równomierne dostarczanie fluoru. Stosowane przez nas pianki przypominają w zapachu truskawkę lub miętę, wywołując pozytywne skojarzenia. Fluoryzacja polecana jest szczególnie dzieciom od siódmego roku życia, ale przeprowadza się ją również u dorosłych pacjentów.

Lakowanie zębów

Lakowanie zębów

Głównym celem lakowania zębów jest wypełnienie bruzd utworzonych na zębach żujących trzonowych, a także przedtrzonowych. W trakcie wykonywania zabiegu stosuje się lak, który pod wpływem specjalnej lampy polimeryzacyjnej bardzo szybko się utwardza. Bruzdy oraz zagłębienia to miejsca, w których gromadzą się bakterie próchnicotwórcze powodujące ubytki. Aby zapobiec chorobom zębów, trzeba uniemożliwić osadzanie się bakterii oraz resztek pokarmowych. Z usługi należy skorzystać w ciągu paru miesięcy od momentu ukazania się powierzchni żującej na zębach.