Blog

protetyka, wady zgryzu

Wady zgryzu – dlaczego warto je korygować lub leczyć?

Nieprawidłowości w budowie szczęki mogą przysporzyć licznych problemów, dlatego tak duże znaczenie dla wielu pacjentów ma dynamiczny rozwój takich dziedzin, jak stomatologia, protetyka i ortodoncja. Obecnie niemal każda wada zgryzu może zostać całkowicie wyleczona lub w znacznym stopniu skorygowana, dzięki czemu znacznie wzrasta jakość życia pacjenta.

Więcej
implanty stomatologiczne

Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym. Jak przebiega proces leczenia?

Implantologia to dziedzina, która w ostatnich latach mocno się rozwinęła, dzięki czemu obecnie doświadczony lekarz może niemal w każdym przypadku wykonać odbudowę uśmiechu, nawet jeśli pacjent posiada duże ubytki w uzębieniu. Proces wszczepienia implantów zębowych jest wieloetapowy – wymaga od pacjenta zarówno stawienia się na kilku wizytach w gabinecie dentystycznym, jak i wykonania zleconych badań. Wszystkie te kroki to jednak konieczność, a ich precyzyjna realizacja stanowi gwarancję uzyskania estetycznego oraz trwałego efektu.

Więcej

Endodoncja mikroskopowa

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Rozwój stomatologii umożliwia obecnie nie tylko usprawnianie pracy lekarzy, ale również polepszenie komfortu Pacjentów oraz minimalizowanie inwazyjności przeprowadzanych zabiegów. Endodoncja mikroskopowa, czyli inaczej leczenie kanałowe jest nowoczesną metodą, stosowaną przy zapaleniach miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych.

Więcej
implanty zębowe

Zalety implantów dentystycznych – co warto o nich wiedzieć?

Niewątpliwie każdy z nas marzy o białym, nieskazitelnym, a przede wszystkim pełnym uśmiechu. Co w przypadku, jeśli natura nie obdarzyła nas takim szczęściem lub na przestrzeni lat znacznie się to zmieniło? Całe szczęście istnieją bezpieczne zabiegi z zakresu implantologii, które pozwalają na osiągnięcie pożądanego rezultatu, czyli implanty dentystyczne.

Więcej
jak zapłacić za dentystę

Jak zapłacić za leczenie stomatologiczne? Dostępne formy finansowania

Ból zęba zazwyczaj pojawia się w najmniej odpowiedniej chwili. Wtedy okazuje się, że problem jest bardzo poważny, to nie można poczekać z leczeniem, gdy na koncie pojawi się wypłata. Dlatego warto znaleźć taki gabinet, który oferuje różne pomoce finansowe, a jedna z nich to leczenie stomatologiczne na raty.

Więcej
Implanty-przeciwwskazania do stosowania

Jakie są przeciwwskazania do implantów zębowych?

Implanty należą do jednej z najnowocześniejszych metod, pozwalających na uzupełnienie uzębienia. Dla większości osób jest to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu można cieszyć się pięknym uśmiechem, a jedzenie nie sprawia żadnych problemów. Jednak istnieje też kilka grup osób, które zdecydowanie powinny zrezygnować z tej opcji. Koniecznie sprawdź, czy należysz do tego grona.

Więcej