Blog

nakładki do wybielania zębów

Jak przebiega wybielanie zębów metodą nakładkową?

Piękny uśmiech pozwala zwiększyć pewność siebie oraz lepiej odnaleźć się w kontaktach międzyludzkich. Obecnie więc coraz więcej osób odwiedza gabinety dentystyczne zarówno w celu przeprowadzenia zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, jak i estetycznej.

Więcej
dentystka podczas zabiegu leczenia paradontozy

Jakie są objawy paradontozy i jak jej zapobiegać?

Paradontoza należy do powszechnych problemów – schorzenie występuje u większości dorosłych pacjentów, a skala jego występowania jest niewiele mniejsza niż w przypadku próchnicy. Choroba ta rozwija się w przyzębiu, czyli strukturach znajdujących się wokół zębów i odpowiadających za ich utrzymanie w dziąsłach.

Więcej
Regularne mycie zębów skutecznie zapobiega próchnicy i zapaleniom dziąseł

Jak często należy myć zęby?

Prawidłowa higiena jamy ustnej to nie tylko najważniejszy krok do zdrowego oraz pięknego uśmiechu, ale jak się okazuje, także element profilaktyki wielu schorzeń. Ile razy dziennie myć zęby i dlaczego ten codzienny rytuał jest tak ważny? Wyjaśniamy w poniższym wpisie.

Więcej
Halitoza to problem, który dotyczy wielu Polaków

Jakie są przyczyny nieświeżego oddechu z jamy ustnej?

Halitoza pochodzi od łacińskiego słowa halitosis (halitus – zapach, osis – przewlekłe zaburzenie) i oznacza nieprzyjemny zapach z ust. W literaturze można się spotkać z innymi nazwami tej dolegliwości: fetor ex ore, bad breath, oral malodor. Dotyka ludzi w każdym wieku, jej efekt jest długotrwały, co może, choć nie musi oznaczać poważne kłopoty ze zdrowiem.

Więcej