Blog

mężczyzna z nieświeżym oddechem

Jakie są przyczyny nieświeżego oddechu z jamy ustnej?

Halitoza pochodzi od łacińskiego słowa halitosis (halitus – zapach, osis – przewlekłe zaburzenie) i oznacza nieprzyjemny zapach z ust. W literaturze można się spotkać z innymi nazwami tej dolegliwości: fetor ex ore, bad breath, oral malodor. Dotyka ludzi w każdym wieku, jej efekt jest długotrwały, co może, choć nie musi oznaczać poważne kłopoty ze zdrowiem.

Więcej
korony zębowe

Korony cyrkonowe czy porcelanowe. Jakie rozwiązanie wybrać?

Za pomocą koron można odbudować niemal każdy uśmiech – w niektórych przypadkach korony są zalecane przez stomatologów ze względów zdrowotnych, jednak mogą stanowić również świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą szybko poprawić kształt i kolor swoich zębów.

Więcej
leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe – 3 mity dotyczące endodoncji

Kiedy stomatolog stwierdza konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego, niemal każdy pacjent odczuwa strach i niepokój. Zabiegi z zakresu endodoncji, czyli dziedziny zajmującej się przede wszystkim miazgą zęba i tkankami okołowierzchołkowymi, wciąż kojarzą się z bólem oraz przymusem stawienia się w gabinecie dentystycznym na co najmniej kilku wizytach.

Więcej
protetyka, wady zgryzu

Wady zgryzu – dlaczego warto je korygować lub leczyć?

Nieprawidłowości w budowie szczęki mogą przysporzyć licznych problemów, dlatego tak duże znaczenie dla wielu pacjentów ma dynamiczny rozwój takich dziedzin, jak stomatologia, protetyka i ortodoncja. Obecnie niemal każda wada zgryzu może zostać całkowicie wyleczona lub w znacznym stopniu skorygowana, dzięki czemu znacznie wzrasta jakość życia pacjenta.

Więcej

Endodoncja mikroskopowa

Rozwój stomatologii umożliwia obecnie nie tylko usprawnianie pracy lekarzy, ale również polepszenie komfortu Pacjentów oraz minimalizowanie inwazyjności przeprowadzanych zabiegów. Endodoncja mikroskopowa, czyli inaczej leczenie kanałowe jest nowoczesną metodą, stosowaną przy zapaleniach miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych.

Więcej