Blog

Jaki rodzaj szczoteczki będzie dla Ciebie najlepszy?

Jaką szczoteczkę wybrać?

Najważniejszą rolę w codziennym dbaniu o higienę jamy ustnej odgrywa szczoteczka. Zadbane zęby są doskonałą wizytówką, dlatego warto postawić na najlepsze produkty do szczotkowania. Wybór jest bardzo duży: począwszy od szczoteczek tradycyjnych, poprzez elektryczne, po nowoczesne modele soniczne. Czym różnią się poszczególne warianty i który z nich jest najlepszy?

Więcej
Regularne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych zapobiega chorobom dziąseł

Jak poprawnie czyścić przestrzenie międzyzębowe?

Dzięki szerokiej dostępności różnych środków, czyszczenie tych powierzchni może być łatwe i bezbolesne. Warto poświęcić energię na naukę właściwej techniki i dobranie odpowiedniego produktu – niewielkim kosztem oraz małym nakładem czasu można znacznie poprawić stan swoich zębów.

Więcej
zabieg ekstrakcji ósemek

Jak przebiega ekstrakcja ósemek

Przysłowiowe zęby mądrości zyskały swoją nazwę, ponieważ pojawiają się jako ostatnie u progu dorosłości (zazwyczaj pomiędzy 17 a 25 rokiem życia, a czasami nawet w 50. roku życia).  Ich wyrzynanie wiąże się często z problemami bólowymi oraz częstymi zmianami próchniczymi. Dlatego pacjenci po konsultacji ze stomatologiem decydują się na usuwanie ósemek.

Więcej
jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Przyczyny nadwrażliwości zębów

Do grupy dolegliwości, które pacjenci gabinetów stomatologicznych zgłaszają najczęściej, należy nadwrażliwość zębów. Objawy to przede wszystkim ból – ostra i gwałtowna reakcja zębiny na bodziec termiczny, chemiczny, dotykowy bądź inny.

Więcej
sposoby leczenia pacjentów z dentofobią

Zasady postępowania z pacjentami z dentofobią

Dentofobia, inaczej odontofobia, to odmiana nerwicy lękowej, która polega na irracjonalnym strachu przed wizytą u stomatologa, przybierającym w skrajnych przypadkach postać paniki. Ma różne podłoża, od negatywnych doświadczeń w gabinecie, przez wstyd z powodu złego stanu uzębienia, po opory przed utratą kontroli na fotelu (poczuciem bezbronności). Trudna do pokonania, w procesie leczenia sprawia trudności zarówno pacjentowi, jak i dentyście.

Więcej
fluoryzacja u dzieci

Dlaczego warto przeprowadzać fluoryzację?

Fluoryzacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych wykonywanych u dzieci. Dzięki fluorowi zęby są wzmocnione oraz bardziej odporne na działanie szkodzących im substancji spożywanych znajdujących się jedzeniu.

Więcej