Blog

Co ile trzeba wymieniać plomby?

Czy i kiedy powinniśmy wymienić plomby

Aby cieszyć się zdrowymi zębami, trzeba regularnie odwiedzać dentystę i na bieżąco uzupełniać wszystkie ubytki. W kwestii korekty plomb należy zaufać swojemu stomatologowi – wymiana wypełnienia zęba może być podyktowana zarówno względami zdrowotnymi, jak i estetycznymi.

Więcej
Jak wygląda zabieg lakowania zębów?

Na czym polega lakowanie zębów?

Do jednych z najbardziej popularnych zabiegów profilaktycznych w stomatologii należy lakowanie zębów. Zabieg ten ma na celu zapobieganie próchnicy, ale nie u każdego pacjenta występują wskazania do jego przeprowadzenia. Lakowanie najczęściej jest wykonywane u dzieci, chociaż również u dorosłych może przynieść wiele korzyści.

Więcej
Jaki rodzaj szczoteczki będzie dla Ciebie najlepszy?

Jaką szczoteczkę wybrać?

Najważniejszą rolę w codziennym dbaniu o higienę jamy ustnej odgrywa szczoteczka. Zadbane zęby są doskonałą wizytówką, dlatego warto postawić na najlepsze produkty do szczotkowania. Wybór jest bardzo duży: począwszy od szczoteczek tradycyjnych, poprzez elektryczne, po nowoczesne modele soniczne. Czym różnią się poszczególne warianty i który z nich jest najlepszy?

Więcej
Regularne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych zapobiega chorobom dziąseł

Jak poprawnie czyścić przestrzenie międzyzębowe?

Dzięki szerokiej dostępności różnych środków, czyszczenie tych powierzchni może być łatwe i bezbolesne. Warto poświęcić energię na naukę właściwej techniki i dobranie odpowiedniego produktu – niewielkim kosztem oraz małym nakładem czasu można znacznie poprawić stan swoich zębów.

Więcej