Blog

Krwawienie z dziąseł może być początkiem chorób jamy ustnej

3 przyczyny krwawienia dziąseł

Bolące i krwawiące dziąsła to problem, który może się przydarzyć każdemu, niezależnie od wieku. Ślady krwi pojawiające się podczas szczotkowania powinny skłonić do przyjrzenia się stanowi swoich dziąseł i wdrożenia działań mających na celu jak najszybsze zahamowanie rozwoju choroby.

Więcej
Jak wygląda zabieg lakowania zębów?

Na czym polega lakowanie zębów?

Do jednych z najbardziej popularnych zabiegów profilaktycznych w stomatologii należy lakowanie zębów. Zabieg ten ma na celu zapobieganie próchnicy, ale nie u każdego pacjenta występują wskazania do jego przeprowadzenia. Lakowanie najczęściej jest wykonywane u dzieci, chociaż również u dorosłych może przynieść wiele korzyści.

Więcej
Jaki rodzaj szczoteczki będzie dla Ciebie najlepszy?

Jaką szczoteczkę wybrać?

Najważniejszą rolę w codziennym dbaniu o higienę jamy ustnej odgrywa szczoteczka. Zadbane zęby są doskonałą wizytówką, dlatego warto postawić na najlepsze produkty do szczotkowania. Wybór jest bardzo duży: począwszy od szczoteczek tradycyjnych, poprzez elektryczne, po nowoczesne modele soniczne. Czym różnią się poszczególne warianty i który z nich jest najlepszy?

Więcej
Regularne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych zapobiega chorobom dziąseł

Jak poprawnie czyścić przestrzenie międzyzębowe?

Dzięki szerokiej dostępności różnych środków, czyszczenie tych powierzchni może być łatwe i bezbolesne. Warto poświęcić energię na naukę właściwej techniki i dobranie odpowiedniego produktu – niewielkim kosztem oraz małym nakładem czasu można znacznie poprawić stan swoich zębów.

Więcej
zabieg ekstrakcji ósemek

Jak przebiega ekstrakcja ósemek

Przysłowiowe zęby mądrości zyskały swoją nazwę, ponieważ pojawiają się jako ostatnie u progu dorosłości (zazwyczaj pomiędzy 17 a 25 rokiem życia, a czasami nawet w 50. roku życia).  Ich wyrzynanie wiąże się często z problemami bólowymi oraz częstymi zmianami próchniczymi. Dlatego pacjenci po konsultacji ze stomatologiem decydują się na usuwanie ósemek.

Więcej